Menu Close

Su palaiminimu į vasarą

   Baigiantis mokslo metams, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba Raseinių TAU studentams tradiciškai organizuoja kultūrines-pažintines išvykas po Lietuvą. Šiemet pagal pačių studentų pageidavimą buvo pasirinkti Telšiai ir  Rundalė.

   Gražią ir šiltą gegužės 27 dieną virš 40 Raseinių TAU studentų vyko į Žemaitijos sostinę. Kelionės metu buvo pateikiami klausimai, apdovanojami teisingai atsakiusieji, pasakojami anekdotai apie žemaičius, studentė deklamavo eilėraštį žemaičių tarme. Atvykus į Telšius mus pasitiko Turizmo klasteris atstovai, kurie atsakingai ir rūpestingai lydėjo iki pat išvykos pabaigos.

   Telšiai – miestas įsikūręs ant septynių kalvų prie Masčio ežero. Tai Žemaičių katalikybės centras, istorijos ir meno miestas.  Visi studentai, gavę gido sistemą,  dėmesingai klausė profesionalių ir charizmatiškų gidų Vaclovo Vaičekausko ir Andriaus Dacio pasakojimų. Pietauti visi buvo pakviesti į senamiestyje esančią kavinę – degustuoti žemaitiškų valgių. Daugelis pirmą kartą ragavo pusmarškonę košę, cibulynę, spirginę, šiupinio. Buvo labai sotu ir skanu!

   Kultūrinę-pažintinę išvyką vainikavo susitikimas su klebonu kanauninku, mūsų kraštiečiu iš Nemakščių, Andriejumi Sabaliausku. Tai ypatingai šiltas, mielas ir nuoširdus kunigas, su kuriuo kartu visi ir giedojome, ir dainavome, ir daug sužinojome, o gavę jo palaiminimą ir pakvietimą – vėl atvykti, laimingi grįžome namo.

Nijolė Vežbavičienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Skip to content