Lapkričio mėnuo buvo gausus išvykų, renginių aplankė daug svečių.
Lapkričio 5 dieną Raseinių atviro jaunimo centro jaunuolius aplankė Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras specialistė Eva Akelytė Liatukienė. Užsiėmimą pradėjome užduotimi porose su spagečiais. Buvo tikrai nelengva komandiškai atlikti nesudėtingus judesius ir nesulaužyti makaronų. Ši užduotis leido geriau jausti vienas kitą. Savęs pažinimo užduotis popierinėje klaviatūroje leido išsiaiškinti, kas sukelia gerus pojūčius, kas blogus. Paskui grupėse aiškinosi svaigalų vartojimo sukeltus teigiamus pojūčius, priežastis, neigiamą poveikį. Tai padeda išmokti surasti alternatyvą svaigalams.
Lapkričio 5–6 d. Raseinių rajono atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojai Audra Musteikaitė ir Šarūnas Plavinskas dalyvavo jaunimo darbuotojų tinklo susitikime Kretingoje – Lietuvos jaunimo sostinėje 2025. Dviejų dienų intensyvi programa apėmė tiek teorines įžvalgas, tiek praktinius metodus, skirtus jaunimo darbuotojų kompetencijų stiprinimui. Jaunimo reikalų agentūros organizuojamas tinklo susitikimas – puiki erdvė megzti ryšius, diskutuoti ir tobulėti kartu.
Lapkričio 7 dieną mobilaus darbo jaunuoliai iš Viduklės, Nemakščių ir Žaiginio vyko į Tauragę. Ten laukė nuostabi veikla-trijų valandų vandens pramogos baseine. Valandos neprailgo. Jaunuoliai galėjo išbandyti savo ištvermę baseino takeliuose, pasikrauti adrenalino čiuožynėje, atsipalaiduoti sūkurinėse voniose ir pirtyse. Valandos aktyvios veiklos pareikalvo nemažai jėgų, tad reikėjo sustoti užkandinėje. Grįžome į namus maloniai pavargę ir pasikrovę kitai savaitei.
Lapkričio 10 dieną Raseinių Atvirame jaunimo centre svečiavosi jaunuoliai iš Liepojos su vadovu Andriu Kapostu. Jaunimo darbuotojai svečius pasitiko smagiu susipažinimo žaidimu, pristatė jaunimo centro veiklą. Jaunuoliai išbandė centro siūlomas veiklas, vaišinosi saldumynais, kava ir arbata.
Lapkričio 11 dieną Viduklės maltiečių namuose lankėsi svečiai iš Latvijos. Jaunimo darbuotojai pristatė mobilaus darbo tašką. Tai buvo ypatinga popietė, kupina bendrystės, kūrybos ir šiltų emocijų. Svečius sutikome gardžiais, su meile keptais pyragėliais. Gerdai Visockienė papasakojo Viduklės maltiečių namų istoriją, pasidalijo įdomiais faktais ir patirtimis, kurios itin sudomino tiek Lietuvos, tiek Latvijos jaunimą. Susitikimo metu suvienijo bendra daina – „Bunda jau Baltija. Tai buvo jausminga akimirka, simbolizuojanti mūsų vienybę ir draugystę. Kepėme Viduklės jaunimo pamėgtą, Aušros sukurtą pyragą. Tvarumo kūrybinėse dirbtuvėse jaunuoliai piešė tekstiliniais dažais, suteikdami antrą gyvenimą audiniams. Pasigamino ir asmeninius ženkliukus – mažą, bet prasmingą šios dienos prisiminimą. Popietė praėjo jaukiai – skambant Vitalijos gitaros akordams, dainoms, juokui.
Lapkričio 13 d. mobiliojo darbo metu Girkalnyje surengėme stalo teniso turnyrą, kuriame dalyvavo jaunimas iš Girkalnio, Raseinių ir Ariogalos. Atmosfera buvo kupina azarto, draugiškos konkurencijos ir gerų emocijų! Jaunuoliai patys skaičiavo taškus, teisėjavo. Jaunuoliai šių veiklų metu ugdo savo socialinius ir bendravimo įgūdžius, stiprina savarankiškumą bei atsakomybės jausmą, lavina strateginį mąstymą ir sportinius gebėjimus. Tokia veikla skatina aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį, o kartu – kurti naujus draugiškus ryšius ir stiprinti bendruomeniškumą. Turnyro rezultatai: 1 vieta – Nojus Budrys (Ariogala), 2 vieta – Pijus Jancauskas (Raseiniai), 3 vieta – J. Kavaliauskas (Girkalnis).
Lapkričio 14 dieną paminėta tolerancijos diena mobiliame darbe Nemakščiuose. Tolerancijos simbolis įvairiaspalviai vėjo malūnėlis reiškiantis įvairovę. Tradiciškai žaidžiamas ir tinklinis.
Lapkričio 14 dieną Raseinių AJC durys buvo atviros iki pat vidurnakčio. Stebėjome krepšinio varžybas, kartu sirgome ir aptarėme įsimintiniausius momentus. Po rungtynių jaunuoliai išbandė aktorinius gebėjimus, stengdamiesi be garso pavaizduoti, filmuką ar emociją. Į veiklas įsitraukė net 27 jaunuoliai iš Raseinių ir Raseinių rajono – aktyvūs, kūrybingi, pilni idėjų ir geros nuotaikos! Džiaugiamės jų noru veikti, iniciatyvumu ir bendruomeniškumu. Tokie vakarai stiprina bendravimo, komandinio darbo, kūrybiškumo įgūdžius ir suteikia galimybę turiningai praleisti laiką saugioje aplinkoje.
Lapkričio 17 dieną Raseinių atviras jaunimo centras šventė vienuoliktąjį gimtadienį. Laukė skanūs tortai ir vaisiai, po saldžios akimirkos laukė trijų etapų protmūšis apie jaunimo darbuotojus, jaunimo centrą. Nuoširdžiai dėkojame mūsų savanoriui, Raseinių rajono jaunimo reikalų tarybos nariui Ryčiui Morkui – už protmūšio parengimą ir pravedimą, dalyvių įtraukimą ir smagią atmosferą.
Lapkričio 20 dieną mūsų jaunimo darbuotoja Audra Musteikaitė kartu su septyniais jaunuoliais iš Raseinių ir Girkalnio vyko į įkvepiantį renginį – „Galimybių festivalį TAVO PIN KODAS“, Šiaulių arenoje. Šio festivalio tikslas – suteikti moksleiviams erdvę gilinti žinias, ugdyti įgūdžius, atrasti karjeros kryptis, o svarbiausia – įkvėpti drąsiai siekti savo svajonių. Renginys sujungė skirtingas patirtis, profesijas ir veiklas, kurios jaunimui atvėrė naujas perspektyvas tiek mokykloje, tiek kasdieniame gyvenime. Jaunuoliai klausė įkvepiančių pranešėjų, dalyvavo diskusijose, o viso renginio metu galėjo aplankyti net 72 interaktyvius įmonių ir organizacijų stendus.
Lapkričio 21 dieną mobiliajame darbe Nemakščiuose rinkosi jaunieji krepšininkai iš Raseinių, Nemakščių, Virgainių. Trijulių krepšinio turnyre susitiko keturios komandos: “Nepataikau”, “Mažiausi”, “Grietininiai”, “Šmičkiai”. Bronzos medaliais pasidabino “Nepataikom”, sidabro -“Grietininiai”, turnyro nugalėtojai -“Šmičkiai”.
Lapkričio 28 d. Raseinių AJC jaunimo darbuotojai – Audra Musteikaitė ir Šarūnas Plavinskas vyko į Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija susitikti su mokiniais.
Susitikimo metu buvo pristatomas Raseinių atviras jaunimo centras, vykdomos veiklos ir planuojami renginiai. Po pristatymo darbuotojai jaunimą kvietė pasitikrinti, kaip įdėmiai klausėsi pristatymo, žaisdami „Kahoot“. Bei surengė trumpą viktoriną kur komandos savo kapitonams be garso ir išmaniųjų įrenginių turėjo paaiškinti, suvaidinti tai ką mato projektoriaus ekrane.
Lapkričio 28 dieną priėmėme svečius iš Kėdainių Atviro Jaunimo Centro. Surengti draugiški stalo teniso ir biliardo turnyrai. Biliardo turnyras pritraukė net 12 dalyvių, kovojusių dėl savojo pergalingo smūgio. 1 vieta – Nojus Kmita (Raseiniai), 2 vieta – Kasparas Šubinas (Raseiniai), 3 vieta – Renaldas Kananaitis (Raseiniai). Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems! Stalo teniso mūšyje susikovė po 6 jaunuolius iš Raseinių AJC ir Kėdainių AJC. Pergalė ir šį kartą liko namuose – nugalėjo Raseinių jaunimas! Jaunuolių, palaikė draugus, susipažino su naujais žmonėmis, smagiai praleido laiką saugioje, draugiškoje aplinkoje. Taip pat šis susitikimas buvo puiki proga jaunimo darbuotojams pasidalinti gerąja patirtimi, pasikalbėti apie kasdienius iššūkius, jų sprendimo būdus, stiprinti bendradarbiavimą tarp jaunimo centrų.
Darbinga nuotaika pasitinkame gruodį. Laukiame Kalėdų.
Pagal socialinio tinkle Facebook informaciją paruošė Šarūnas Blinstrubas
