Menu Close

20-osios suaugusiųjų savaitės refleksija „Pažinkime negalią“

Lapkričio 18 d. Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre prasidėjo informacinių renginių ciklas „Pažinkime negalią“. Pirmasis renginys buvo skirtas susipažinti su klausos negalia. Raseinių rajono kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininkė Genovaitė Eidukevičienė ir Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro sveikatingumo organizatorė Irena Perminienė gausiai susirinkusiems klausytojams papasakojo apie klausos negalią įtakojančius veiksnius, paaiškino, kaip bendrauti su kurčiaisiais, kaip jiems padėti.
Tęsiant informacinių renginių ciklą lapkričio 19 d. Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre svečiavosi tiflopedagogė Daina Vitkauskienė. Viešnia išsamiai papasakojo apie regėjimo negalią, atskirų regėjimo sutrikimų specifiką, paaiškino, kokie sunkumai kyla regėjimo negalią turintiems asmenims buityje, aplinkoje, kolektyve. Tiflopedagogė  akcentavo į kokius dalykus labiausiai reikia atkreipti dėmesį bendraujant su neregiu, kaip jam padėti, kaip išvengti nepatogių situacijų.

Baigiant informacinių renginių ciklą lapkričio 21 d. Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centre sveikatingumo organizatorė Irena Perminienė susirinkusiems į renginį pasakojo apie judėjimo negalią, jos atsiradimo priežastis, pagalbą šią negalią turinčiam žmogui, aplinkos pritaikymo poreikį ir galimybes. Džiaugiamės, kad į šį renginį atvyko Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis, bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė bei Šiluvos gimnazijos 2-3 klasių mokiniai su auklėtoja Jurga Urbonavičiene.
Tikimės, kad per šią savaitę įgyta informacija visiems padėjo į negalią pažvelgti drąsiau. Renginių ciklas buvo organizuojamas įgyvendinant Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Padedu sau – padedu kitiems“ ir buvo skirtas 2019 m. suaugusiųjų mokymosi savaitei.

Inga Karpinienė, VšĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja

Skip to content