Birželio mėnesį Raseiniuose vyko Erasmus + projekto, apjungusio net 5 valstybes – Lietuvą, Lenkiją, Italiją, Bulgariją ir Jungtines Karalystes - baigiamasis sklaidos renginys.
8 ak. val. seminare Jaunimo centro „Babilonas“ vadovė ir metodikos kūrėja Rolanda Šliažienė bei metodikos bendraautorė Arūnė Taunytė pristatė itin netikėtą suaugusiųjų mokymo bei asmeninės ūgties metodą – lėlininkystės meną.
Lėlių teatro technikomis pagrįsta metodika – tai lanksti ir patraukli priemonė, padedanti identifikuoti ir spręsti socialines bei asmenines problemas, atskleisti asmens talentus ir gebėjimus, dirbant tiek su vaikų, tiek su suaugusiųjų grupėmis, tiek su jautriais ir/ar socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis.
Lėlininkas Rimas Driežis animavimo dirbtuvėse itin taikliai, kūrybiškai ir subtiliai pademonstravo, kaip netikėtai „prabylanti“ lėlė gali atverti savęs ir kito pažinimo paslaptis, gal netgi gydyti kai kurias sielos žaizdas.
Renginio organizatoriai – Raseinių švietimo pagalbos tarnyba ir Raseinių Šaltinio progimnazija - juokavo, kad nors didžiulio tarptautinio projekto sklaidai pasirinktas sąlyginai nedidelis rajono centras – Raseiniai, tačiau į renginį susirinko dalyviai nuo A (Ariogalos) iki Š (Šiaulių, Šakių).
Visos dienos seminaras prabėgo akimirksniu. Nors kiekvienas renginio dalyvis gavo visą metodinę medžiagą, tačiau bendroje refleksijoje skambėjo tik vienas prašymas: organizuoti seminaro tąsą, sudaryti galimybę gilintis į šį metodą toliau.
Teikiant socialines ar švietimo pagalbas vaikams, suaugusiems, kartais susiduriame su bejėgyste, kai nežinia, kaip ir kuo galima žmogui padėti. Projekto metu sukurtas metodas tarsi ragina kūrybiškai, nenuleidžiant rankų ieškoti idėjų, atsakymų sudėtingos situacijoms spręsti... Ir sprendimai ateis...
Parengė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė