„Epale“ naujienlaiškis

 

Meno ir kultūrinis švietimas

 
 

Tapkite „Epale“ bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 35 000 suaugusiųjų mokymo specialistų, nariu – vertinkite, pateikite pastabas ir dalyvaukite!

 

Brangūs „Epale“ kolegos,

Sausio mėnesio tema – meno ir kultūrinis švietimas. Per šį laikotarpį „Epale“ šalių komandos ir bendruomenė paskelbė daug įdomių analizių, straipsnių, ataskaitų ir kitų išteklių. Juos galite rasti mūsų puslapyje Kultūrinis švietimas (turinys gali skirtis priklausomai nuo kalbos versijos).

Skaityti „Epale“ sausio mėn. straipsnių apžvalgą, kurią parengė temos koordinatorius Markus Palmen. (EN)

 

Tinklaraščio straipsniai

EUROPEANA: kultūros pažinimo svarba mokymuisi visą gyvenimą (EN, FI, LV, RO)

„Epale“ paprašė EUROPEANA fondo verslo plėtros vadovės Milenos Popovos papasakoti daugiau apie Europos skaitmeninę kultūrinio pavaldo platformą EUROPEANA ir jos reikšmę mokymuisi visą gyvenimą.

Paveldas padeda ugdyti suaugusiųjų švietimą, o suaugusiųjų švietimas padeda puoselėti paveldą (EN, LT)

Dr. Henrik Zipsane papasakojo įdomią istoriją apie tai, kaip jo fondas Švedijoje nusprendė fondo valdomame muziejuje po atviru dangumi įkurti namus pabėgėliams ir žmonėms, kuriems reikia pagalbos. Taip siekiama stiprinti socialinę sanglaudą.

Kultūrinio paveldo svarba mokymuisi visą gyvenimą (pokalbis su Friederike Fankhänel) (EN, FI)

Friederike Fankhänel dirba meno ir dizaino muziejaus švietėja Hamburgo menų ir amatų muziejuje (MKG). Friederike išsakė savo mintis apie kultūrinio paveldo svarbą mokymuisi visą gyvenimą ir papasakojo, kokios naudos iš MKG veiklos galėtų gauti įvairių amžiaus grupių žmonės.

Paveldas ir mokymasis (EN)

Suaugusiųjų švietimas apie paveldą tai ne tik mokymuisi skirta tema, bet ir aplinka, kurioje galima įgyti daug žinių. Paveldo švietimo ekspertas Jaap van Lakerveld išsakė savo mintis šia tema.

 

Naujienos iš visos Europos

Sausio mėnesis Europoje buvo gausus įvykių ir naujienų, susijusių su suaugusiųjų mokymusi:

 

Prisijunkite dabar! 

Nepamirškite registruotis platformoje „Epale“, kad galėtumėte pareikšti savo nuomonę apie šiuos straipsnius. Prisijunkite dabar ir tapkite bendruomenės, kurią sudaro daugiau nei 35 000 suaugusiųjų mokymo specialistų, nariu.

 
 

Best regards,
The Epale website team

ec.europa.eu/epale

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Dvi valandos tiesos 2018-01-30 Dvi valandos tiesos

Sausio 24 d. Raseinių TAU studentai klausėsi kun. Ričardo Doveikos paskaitos „Gyvenimo prasmė – jos siekyje“. Klausimai sudėtingi: gyvenimo prasmės paieškos, žmogaus santykis su valstybe, tauta, pasauliu, aplink esančiais. Bet lektorius sužavėjo savo gebėjimu kalbėti apie tai labai  suprantamai, jautriai, pašmaikštaudamas, paremdamas savo teiginius giliomis įžvalgomis, turtinga gyvenimiška patirtimi.

Plačiau
Edukacinė išvyka-seminaras 2017-12-08 Edukacinė išvyka-seminaras

Gruodžio 7 d. rajono metodinių būrelių pirmininkams vyko edukacinė išvyka-seminaras „Mokytojo profesinis augimas“ Kėdainiuose, kurį organizavo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Plačiau