Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba įgyvendina Erasmus+ mobilumo projektą „Visi skirtingi – visi reikalingi“. Projekto tikslas - sustiprinus savo, kaip suaugusiųjų švietėjų, socialines emocines kompetencijas, padidinti suaugusiųjų, patiriančių socialinę atskirtį, pilietinį aktyvumą ir patobulinti jų bazines kompetencijas.

   Spalio 1-8 dienomis keturios Tarnybos darbuotojos (Reda Kunickienė, Valdonė Balčaitienė, Rasa Baležentytė ir Vilma Daujotaitė) vyko į Graikijos miestą Pirėjų, kuriame kartu su kolegomis iš Kroatijos, Maltos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos dalyvavo kursuose „Minkštųjų įgūdžių lavinimas“. Kursus vedė didelę patirtį turinti lektorė Betty Aggeletaki, psichologė, konsultantė ir specialiojo ugdymo specialistė. Kursų dalyviai patobulino bendradarbiavimo, emocinio savęs suvokimo, savikontrolės, streso valdymo, konfliktų sprendimo, laiko valdymo, savęs ir kitų motyvacijos, proaktyvumo, ir kt. įgūdžius. Darbas multikultūrinėje grupėje buvo labai įdomus ir svarbus plėtojant įvairovės priėmimo ir tolerancijos kompetencijas, užsimezgė naujos pažintys, jau gimsta tolimesnio tarptautinio bendradarbiavimo idėjos. Įgytos žinios ir patirtys bus panaudotos rengiant ir įgyvendinant pozityvios tėvystės įgūdžių programą, pritaikytos darbe su atskirų dalykų mokytojų metodinėmis grupėmis, TAU studentais. Mokymai vyko anglų kalba, todėl buvo puiki proga patobulinti šios užsienio kalbos įgūdžius.

   Likusį laiką po kursų išnaudojome kultūriniam istoriniam šalies pažinimui. Pirėjas – svarbus jūrų uostas prie Egėjo jūros. Jis įsikūręs apie 10 km į pietus nuo Graikijos sostinės Atėnų, miesto žavinčio viso pasaulio turistus savo archeologiniais paminklais, garsėjančio kaip Vakarų civilizacijos lopšys ir demokratijos gimtinė.

   Pasak Marko Tveno, kelionės yra priešnuodžiai prietarams, aklam prisirišimui ir siauram mąstymui. Šio mobilumo dalyvės visiškai tam pritaria, nes su savimi parsivežė neįkainuojamų naujų patirčių, skatinančių apie daug ką pamąstyti, pažvelgti ne tik į kitus, bet ir į save kitu kampu.

Valdonė Balčaitienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Radviliškyje vyko Nacionalinė IV TAU universiada 2022-08-22 / Projektų naujienos Radviliškyje vyko Nacionalinė IV TAU universiada

   Radviliškyje šių metų liepos 4 d. įvyko Nacionalinė IV TAU universiada – sporto renginys be šeimininkų Radviliškio r. trečiojo amžiaus universiteto komandos sutelkęs dar devyniolika sportiškų delegacijų iš visos Lietuvos – iš viso per penkis šimtus dalyvių ir sirgalių, kurie varžėsi atskirose sporto rungtyse.  Sportas – aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas – turi labai didelę naudą sveikatos stiprinimo prasme, todėl organizuojant TAU universiadą, siekta skatinti domėjimąsi sportu ir aktyvia fizine veikla, didinti sportinių renginių prieinamumą, stiprinti bendruomeniškumą – bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vyresnio amžiaus žmonių.

Plačiau
Radviliškyje vyks Nacionalinė IV TAU universiada 2022-05-04 / Projektų naujienos Radviliškyje vyks Nacionalinė IV TAU universiada

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras bei Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2019 m. rugsėjo 30 d. pasirašė projekto „Nacionalinė IV TAU universiada 2020“ įgyvendinimo sutartį. Šio projekto tikslas – organizuoti IV Nacionalinę TAU universiadą ir propaguoti sportą bei fizinį aktyvumą kaip neatskiriamą asmenybės ugdymo priemonę, sveikatos išsaugojimo šaltinį tarp pagyvenusių žmonių. Numatoma, kad ketvirtojoje universiadoje dalyvaus apie 500 TAU sporto entuziastų.

Plačiau
Projektinės veiklos prasmė 2021-12-29 / Projektų naujienos Projektinės veiklos prasmė

        Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos darbuotojų parengtas Erasmus + projektas „Suaugusiųjų  švietėjų lyderystė XXI amžiaus iššūkių kontekste“  jau apibendrina vykdytas veiklas, aptaria projektinės veiklos prasmingumą.  Projekto tikslas buvo sustiprinus savo, kaip suaugusiųjų švietėjų lyderių, kompetencijas, teikti kokybiškas XXI amžiaus iššūkius atliepiančias švietimo paslaugas suaugusiems besimokantiesiems. 

Plačiau