Spalio 14-21 dienomis Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė, direktoriaus pavaduotoja Silva Morkevičienė, metodininkė Valdonė Balčaitienė ir psichologė Vaida Jakaitienė kartu su grupe specialistų iš Žemaitijos regiono įstaigų, vykdančių neformalųjį suaugusiųjų švietimą, dalyvavo mokymuose Italijoje. Šie mokymai buvo suplanuoti parengus Erasmus+ projektą mainų programai „Konsorciumo narių neformalaus švietimo organizavimo gebėjimų tobulinimas, remiantis Italijos patirtimi“.

   Vizito tikslas - susipažinti su įvairiais švietimo būdais ir priemonėmis suaugusiems Italijoje, keistis gerąja patirtimi bendraujant tarpusavyje ir su lektoriais mažoje bendruomenėje skirtingose socialinėse ir kultūrinėse aplinkose, užsienio kalbų žinių tobulinimas.

   Būdami Sicilijoje lankėmės Trečiojo amžiaus universitete Milazzo mieste (Libera Universita per la Terza Eta LUTE, Milazzo). Universiteto mokymų programa skirta dviem tikslams: plėsti studentų kultūrinį pažinimą, skatinti saviugdą, o taip pat mažinti žmonių vienišumą skatinant tarpusavio solidarumą ir taip gerinant žmonių gyvenimo kokybę. Universitete studijuoja apie 1000 studentų nuo 18-os iki 96 metų, juos moko apie 100 dėstytojų. Įdomu yra tai, kad dalis studentų patys yra dėstytojai ir visi jie dirba savanoriškumo principu. Universiteto studentai gali rinktis mokymo programas iš 100 mokomųjų dalykų, tarp kurių yra mums gana neįprastų, tokių kaip „jūrinė biologija“, „bendroji anatomija“, „graikų mitai scenoje“, „humanizmas ir konstitucija“ bei kt. Visgi populiariausios mokymų programos labai panašios kaip ir pas mus: informatika, šokiai, anglų kalba, mityba, regioninė istorija.

   Vizito metu taip pat lankėmės Daugiafunkciame socialiniame centre (Comunita Alloggio), kuris rūpinasi įvairių negalių turinčiais žmonėmis (autistais, Dauno sindromą turinčiais bei sunkiomis psichikos ligomis sergančiais žmonėmis). Didžiąją dalį šio centro lankytojų sudaro žmonės nuo 25 iki 45 metų amžiaus. Neįgalieji šiame centre pirmiausia yra mokomi įvairiausių įgūdžių (higienos, savitvarkos, socialinių). Be to, jie turi galimybę mokytis „amato“ 3 srityse: bibliotekininkystės (mokosi informacijos ieškoti internete, užsako knygas miestelio žmonėms iš kitų bibliotekų), virtuvės (maisto gaminimo, stalo serviravimo) ir žemės ūkio darbų (augina daržoves, vaisius). Šiame centre neįgaliųjų įgyti įgūdžiai suteikia jiems savarankiškumo, jie išmoksta padėti buityje, gali pasirūpinti ne tik savimi, bet ir kitais (pvz., sergančiais ar senais tėvais). Ši asociacija veikia savanoriškais pagrindais, čia yra tik 2 etatiniai darbuotojai, visi kiti - savanoriai.

   Būdami Italijoje lankėmės įvairiuose šalies regionuose įsikūrusiose asociacijose (bendruomenėse), kurios užsiima labai įvairia veikla: moko ir skatina žmones sportuoti, šokti, muzikuoti, vaidinti, domėtis vietos istorija ir kt. Ypač didelį įspūdį paliko lankymasis bendruomenės sporto šventėje Capo d‘Orlando mieste. Įdomu yra tai, kad šio miesto krepšinio komandoje vieną sezoną žaidė Simas Jasaitis, kuris buvo labai mylimas ir gerbiamas. Miesto bendruomenė mus priėmė labai šiltai, demonstravo sporto rungtis, vaišino pačių keptais pyragais. Vėliau aplankėme miesto meriją, susitikome su meru. Lietuvių vizitą mieste ir jame vykusią sporto šventę filmavo vietinė televizija, buvo rodomas reportažas, apie tai parašytas straipsnis italų spaudoje.

   Italijoje veikiančių asociacijų tikslai labai panašūs – plėtoti šalies ir regiono kultūrą bei „atlikti socialiai reikšmingą veiksmą“ (t.y. skatinti žmonių solidarumą, suteikti jiems galimybių išreikšti save). Visas šias asociacijas vienija tai, kad jos veikia vedamos savanorystės idėjos (jų neremia valstybė), čia susibūrę žmonės gražiai sutaria būdami įvairaus amžiaus (nuo paauglių iki senjorų), yra labai entuziastingi, energingi. Būtent šių dalykų - savanorystės, entuziazmo, gebėjimo vienai veiklai suburti skirtingų kartų žmones ir taip ugdyti toleranciją vieni kitiems, o ne didinti atskirtį tarp kartų - mums labiausiai ir reikėtų pasimokyti iš italų.

   Mokymų metu užmegztas naujas pažintis su siciliečiais tikimės pratęsti Raseinių krašte.

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Pasirengta Erasmus+ projektui Italijoje 2018-09-13 / Projektų naujienos Pasirengta Erasmus+ projektui Italijoje

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba tęsia svarbius ir atsakingus parengiamuosius darbus tarptautinėje mainų programoje į Siciliją. Rugsėjo 6 dieną Telšių švietimo centre vyko antrasis pasitarimas, kuriame dalyvavo visi projekto „Konsorciumo narių neformalaus švietimo organizavimo gebėjimų tobulinimas, remiantis Italijos patirtimi“ dalyviai: Mažeikių švietimo centras, Telšių švietimo centras, Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Plačiau
Įsibėgėja laimėto Erasmus+ projekto paruošiamieji darbai 2018-06-29 / Projektų naujienos Įsibėgėja laimėto Erasmus+ projekto paruošiamieji darbai

Jau kurį laiką Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyboje buvo brandinama mintis pasisemti patirties kitose šalyse dalyvaujant mainų programose. Vieniems įgyvendinti šią idėją buvo kiek nedrąsu, todėl nusprendėme apjungti keletą kaimyninių įstaigų, vykdančių neformalųjį suaugusiųjų švietimą, ir parengti bendrą projektą.

Plačiau
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo 2018 m. „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų KA104 projektų konkurse 2018-06-18 / Projektų naujienos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo 2018 m. „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų KA104 projektų konkurse

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo 2018 m. „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų KA104 projektų konkurse dotacijai gauti. Konkursas buvo sėkmingas, įstaiga gavo 24 144 Eur projektui „Konsorciumo narių neformalaus švietimo organizavimo gebėjimų tobulinimas, remiantis Italijos patirtimi“ įgyvendinti.

Plačiau