Baigiantis mokslo metams, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba Raseinių TAU studentams tradiciškai organizuoja kultūrines-pažintines išvykas po Lietuvą. Šiemet pagal pačių studentų pageidavimą buvo pasirinkti Telšiai ir  Rundalė.

   Gražią ir šiltą gegužės 27 dieną virš 40 Raseinių TAU studentų vyko į Žemaitijos sostinę. Kelionės metu buvo pateikiami klausimai, apdovanojami teisingai atsakiusieji, pasakojami anekdotai apie žemaičius, studentė deklamavo eilėraštį žemaičių tarme. Atvykus į Telšius mus pasitiko Turizmo klasteris atstovai, kurie atsakingai ir rūpestingai lydėjo iki pat išvykos pabaigos.

   Telšiai – miestas įsikūręs ant septynių kalvų prie Masčio ežero. Tai Žemaičių katalikybės centras, istorijos ir meno miestas.  Visi studentai, gavę gido sistemą,  dėmesingai klausė profesionalių ir charizmatiškų gidų Vaclovo Vaičekausko ir Andriaus Dacio pasakojimų. Pietauti visi buvo pakviesti į senamiestyje esančią kavinę – degustuoti žemaitiškų valgių. Daugelis pirmą kartą ragavo pusmarškonę košę, cibulynę, spirginę, šiupinio. Buvo labai sotu ir skanu!

   Kultūrinę-pažintinę išvyką vainikavo susitikimas su klebonu kanauninku, mūsų kraštiečiu iš Nemakščių, Andriejumi Sabaliausku. Tai ypatingai šiltas, mielas ir nuoširdus kunigas, su kuriuo kartu visi ir giedojome, ir dainavome, ir daug sužinojome, o gavę jo palaiminimą ir pakvietimą – vėl atvykti, laimingi grįžome namo.       

Nijolė Vežbavičienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Menų degustacija 2024-05-23 / Apie TAU Menų degustacija

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos (T. Daugirdo 7-2, Raseiniai ) patalpose vyksta Raseinių TAU  2023-2024 m. m. baigiamųjų darbų  tapybos, vilnos vėlimo , keramikos ir lėlių parodos.

 

Plačiau
Taip nuostabu kai gyvenime yra pirmų kartų 2024-03-29 / Apie TAU Taip nuostabu kai gyvenime yra pirmų kartų

Raseinių TAU pradžiamokslio tapytojai džiaugiasi pavasariu ir savo darbuose mėgaujasi spalvų žaismu. Šiandien Didysis penktadienis, mūsų darbai bus nušviesti savotiškos šviesos ir polėkio. Sveikiname visus artėjančių Šv. Velykų proga.

Plačiau
Mokytis tau - kitaip kalbėti apie senėjimą 2024-03-27 / Apie TAU Mokytis tau - kitaip kalbėti apie senėjimą

Raseinių TAU studentų aktyvas kartu su Raseinių rajono švietimo pagalbos direktoriaus pavaduotoja Silva Morkevičiene turėjo puikią galimybę apsilankyti LR prezidentūroje vykusioje Trečiojo amžiaus universitetų konferencijoje „Tau – aktyvaus ir sveiko senėjimo garantas“.

Plačiau