Sausio ir vasario mėnesiais Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) vykdė veiklas, kurios suteikė jaunuoliams naujas galimybes, ugdė pilietinę savimonę, skatino jaunuolių saviraišką ir socialinį aktyvumą.

   Sausio 3 dieną jaunimo centre merginos gamino desertą, kuris apibūdino tos dienos nuotaiką – tinginį. Jaunosios šeimininkės vaišino centro lankytojus savo pagamintu skanėstu ir skleidė gerą nuotaiką. Artėjant  visiems lietuviams svarbiai dienai – sausio 13-ąjai –  jaunimo centro savanoriškos tarnybos savanorės inicijavo AJC langų dekoravimą ir languose pražydo neužmirštuolių žiedai. Sausio 12 dieną centro bendruomenė kvietė visus jaunuolius į filmo „Mes dainuosim“ peržiūrą, skirtą paminėti Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-osios rytą  prie jaunimo centro iškilo laisvės trispalvė. Tą pačią dieną jaunuoliai ir darbuotojai dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjimo vakarinėje dalyje, kurią organizavo Raseinių savivaldybė. Laisvės gynėjų dienos minėjimas – diena, kai jaunuoliai jautė pilietiškumo jausmą ir puoselėjo istorinę atmintį.

   Jaunuoliai taip pat minėjo ir kitas vasario mėnesio šventes. Vasario 9 dieną jaunimo centre buvo minima Tarptautinė picos diena. Jaunimas pats rinko skaniausios picos receptą, ėjo pirkti reikalingų produktų, minkė ir kildino tešlą. Picų buvo iškepta tiek, kad užteko pavaišinti visus centro lankytojus. 13 dieną jaunuoliai minėjo Užgavėnes ir kepė blynus. Laukiant meilės dienos savanorės pagamino meilės paštą, o vasario 14-ąją suorganizavo protmūšį „Meilės diena“. Protmūšyje dalyviai parodė savo sukauptas žinias ir įgytą patirtį. Šis jaunatviškas renginys subūrė jaunuolius į veiklą, kurios metu buvo lavinamas gebėjimas dirbti komandoje ir ugdomos lyderių savybės. Vasario 15-liktąją jaunimo savanoriškos tarnybos savanorės suorganizavo protmūšį, skirtą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Protų mūšis vyko mobilaus darbo metu Girkalnyje. Vasarį gimtadienį šventė Pakruojo atviras jaunimo centras. Raseinių AJC darbuotojai ir jaunuoliai vyko į šią šventę su saldžiais linkėjimais ir sveikinimais. Renginyje raseiniškiai ir kitų centrų jaunimas žaidė stalo žaidimus, mezgė naujas pažintis. Iš gimtadienio jaunuoliai parsivežė naujų idėjų ir norų, kuriuos įgyvendins savo centre.

   Vasario 19 dieną 16-lika raseiniškių išvyko į boulingą, esantį Kaune, pramogų sostinėje „Mega“. Dvi valandas jaunuoliai aktyviai leido laiką, bendravo, mokėsi kuo taikliau ridenti boulingo kamuolį ir numušti visus kėglius. Šią pramogą pirmą kartą išbandė 4 jaunuoliai. Pirmi kartai – visada ypatingi ir įsimintini.

   Vasario 21 d. jaunimo organizacijos ir jaunimo centrų atstovai rinkosi į Raseinių rajono savivaldybę. Čia, kartu su kitomis organizacijomis, Raseinių AJC darbuotojai diskutavo apie idėją, jog 2025 metais Raseiniai galėtų tapti Jaunimo sostine. Susitikimo su meru metu buvo aptarti jaunimui aktualūs klausimai ir problemos.

   Raseinių AJC kasdien vyksta įvairios veiklos: grožio kambarėlyje merginos lakuojasi nagus, modeliuojasi šukuosenas, didžiojoje erdvėje vyksta stalo teniso ir biliardo treniruotės, kompiuterinių ir stalo žaidimų popietės. Jaunuoliai atvyksta į centrą, nes jame dirba darbuotojai, kuriuos jie pažįsta ir pasitiki, tad individualių pokalbių metu jaunuoliai kartu su darbuotojais sprendžia asmenines problemas, gauna emocinę paramą.

   Įgyvendinant Jaunimo reikalų agentūros mobilaus darbo su jaunimu projektą „Veikime kartu 2024“ mobilus darbas vyko Žaiginyje, Betygaloje, Girkalnyje ir Nemakščiuose.  Mobilaus darbo metu vyko užsiėmimai, kurių tikslas – jaunų žmonių turiningas laisvalaikis, ugdymas(-sis) ir socialinė integracija bei jaunimo įgalinimas jaunų žmonių gyvenamojoje teritorijoje. Vasario 2 dieną Nemakščiuose lankytojas Edgaras gamino karštus sumuštinius ir kvietė jaunuolius prie bendro stalo pokalbiams ir laikui kartu. Vasario 6 dieną Žaiginyje jaunuoliai gaminosi užkandžius, kuriuos degustavo stebėdami pasirinktą kino filmą, o kito susitikimo metu šventė Užgavėnes ir kepė tradicinį šios šventės patiekalą – blynus.  Vasario 8 dieną Girkalnio jaunimas taip pat surengė kino vakarą, žaidė žaidimą  „Socialinis sufleris“, kuris leido jaunuoliams kurti glaudesnius tarpusavio santykius. Vasario 15-liktąją jaunimo savanoriškos tarnybos savanorės girkalniškiams suorganizavo protmūšį, skirtą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Mobilaus darbo vietovėse vyko jau tradicija tapę kiti užsiėmimai: sportiniai ir stalo žaidimai, biliardo treniruotės, pokalbiai, diskusijos.

   Apibendrinant sausio ir vasario mėnesio Raseinių AJC veiklas galima teigti, jog nuolatos vyko kryptingas darbas, nukreiptas į jaunimo tarpusavio ryšių stiprinimą, jauno žmogaus poreikius ir sėkmingą jaunuolių socializaciją.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Gintarė Šeršniovaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Jaunimo reikalų agentūros 2024 m. atviro darbo su jaunimu projekto „Jaunimo jėga“ ir mobilaus darbo su jaunimu projekto  „Veikime kartu 2024“ lėšomis.

 

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų gruodžio mėnesio apžvalga 2024-02-15 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų gruodžio mėnesio apžvalga

Gruodžio mėnesį Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) vykdė veiklas, kurios būrė Raseinių miesto ir rajono jaunimą bendram tikslui – saugiai ir prasmingai praleisti laisvą laiką, kurio metu būtų tobulinamos asmeninės, komunikavimo, pažintinės, socialinės, kūrybiškumo kompetencijos.

Plačiau
Raseinių rajono Švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų lapkričio mėnesio apžvalga 2023-12-18 / AJC veiklos Raseinių rajono Švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų lapkričio mėnesio apžvalga

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) lapkritį, kaip ir kiekvieną mėnesį, ypatingą dėmesį skyrė veikloms, kurios būtų aktualios jaunimui ir atlieptų jų poreikius. Lapkritį buvo suorganizuotos kūrybinės, sportinės, edukacinės veiklos, darbuotojai kėlė kvalifikaciją, vyko mobilus darbas kaimiškose vietovėse. 

Plačiau