Gegužės 5-6 dienomis Raseinių jaunuoliai ir darbuotojai vyko į vasaros stovyklos „Judinam vasarą 5“ vadovų mokymus, kuriuose būsimi vasaros stovyklos jaunuolių grupių vadovai planavo stovyklos veiklas, dėliojo programą, dalyvavo komandos formavimo veiklose. Jaunuoliai susibūrę iš skirtingų rajonų stiprino tarpusavio santykius, lyderystės ir komunikacijos įgūdžius.

   Gegužės 9 d. AJC metodininkai dalyvavo konferencijoje „Raseinių rajono jaunimo politika. Realybė ir ateitis." Konferencijoje pateikta informacija leido darbuotojams, dirbantiems su Raseinių miesto ir rajono jaunimu, atpažinti jaunuolių poreikius ir norus, o darbas grupėse (su jaunimu) išryškino jaunimo socialines problemas ir lūkesčius.

   Gegužės 19 d. vakarą jaunimas susirinko į diskoteką „90‘s“, kurioje skambėjo geriausia to laikmečio šokių muzika. DJ Domantas nukėlė į 90-uosius, kurių muzikos ritmas neleido liūdėti ir nuobodžiauti.  Kad atmosfera būtų dar stipresnė ir atspindėtų temą, jaunuoliai  buvo kviečiami šiam vakarui aprangos kodą rinktis pagal 90-tųjų stilių. Jaunimo centro savanoriai dekoravo AJC erdves žėrinčiais „lietučiais“, pagamino foto sienelę. Į diskoteką susirinko daugiau nei 100 jaunuolių, kurie penktadienio vakarą praleido neformalioje aplinkoje ir laiką leido turiningai bei atsakingai.

   Maisto gamybos mylėtojai gegužę rinkosi gaminti sausainius pavadinimu „Skarelės“ . Centro lankytoja Indrė pamokė norinčius, kaip pasigaminti šiuos konditerinius gaminius ir atskleidė įvairių konditerijos paslapčių. Gamybos procese išryškėjo jaunuolių, kurie šiuose užsiėmimuose dalyvauja dažniau nei kiti, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių patobulėjimas, aktyvus noras įsitraukti į diskusijas, pokalbius. Besimokydami konditerijos subtilybių jauni žmonės skatino vienas kitą mąstyti, padėjo vieni kitiems ir įgijo įgūdžių, kurie reikalingi kasdieniniame gyvenime.

   Gegužės  11 d. vyko prevencinis renginys – atviras pokalbis su Žanu Talandžiu. Vyras pasakojo savo gyvenimo istoriją, kurioje didžiausius gyvenimo nuopuolius ir pakilimus lėmė priklausomybė nuo alkoholio ir narkotikų. Jaunuoliai aktyviai uždavinėjo jiems aktualius klausimus, įsitraukė į diskusijas. Nepagražinta vyro išpažintis prikaustė klausytojų dėmesį ir privertė susimąstyti apie tai, kad iš pažiūros nekaltas kiekis svaigalų, gali suskaldyti gyvenimą į tūkstančius šukių.

   Mobilus darbas su jaunimu vyksta kiekvieną savaitę keturiose Raseinių rajono gyvenvietėse: Žaiginyje, Betygaloje, Girkalnyje ir Nemakščiuose. Gyvenant globalių problemų eroje, svarbu ugdyti žmonių sąmoningumą skatinant tausoti savo aplinką, atsakingai elgtis ir įvertinti savo veiksmų pasekmes. Palaikant tvarumo idėjas Raseinių AJC gegužės mėnesį organizavo tvarios mados edukacijas, kurių metu jaunuoliai atnaujino savo senus, nenešiojamus ar jau pabodusius rūbus. Visose keturiose mobilaus darbo vietovėse jaunuoliai tapė, siuvinėjo, dažė ant rūbų ir daiktų. Edukacijų metu vyko pokalbiai apie tvarios mados prasmę. Ši iniciatyva nepaliko abejingų, sužadino jaunuolių fantaziją ir kūrybiškumą, leido atrasti galimybes, kuriomis gali kiekvienas prisidėti kuriant tvarią ateitį. Sulaukus šiltų orų ir ateinančios vasaros ženklų, mobilaus darbo metu jaunuoliai Nemakščiuose surengė pikniką ir kepė lietuvių vasaros simboliu tapusius šašlykus. Išsiilgę vasariškų orų į šį kulinarinį užsiėmimą susirinko daugiau nei 20 jaunuolių! Jaunimas dalinosi ateinančios vasaros planais, abiturientai aptarinėjo artėjančius egzaminus ir iškylančius iššūkius. Gegužės 18 d. Girkalnyje suorganizuotas stalo teniso turnyras. Geriausiai pasirodęs Mantas pelnė pirmąją vietą. Šioje sporto šakoje sėkmę lemia greita reakcija, vikrumas, koordinacija, tad jaunuoliai treniruodamiesi ugdė šias savybes ir aktyviai praleido laiką. Betygaloje vyko prevenciniai pokalbiai su jaunimu ir darbuotojais apie psichotropines medžiagas, galimybes išvengti šių medžiagų pasirinkimo, priklausomybių pasekmes. Jaunimas ir darbuotojai dalinosi savo įžvalgomis, patirtimi ir taip kūrė santykius grįstus pasitikėjimu. Žaiginyje intensyviai vyko judrūs žaidimai: vidaus ir lauko tinklinis, krepšinis.

   Į Raseinių AJC visą gegužę jaunimas rinkosi praleisti laiką jau pamėgtu ritmu: žaidė stalo ir kompiuterinius žaidimus, tenisą, biliardą. Kartu su minėtomis veiklomis vyko individualūs ir grupiniai pokalbiai, kurių metu jaunuoliai dalinosi savo džiaugsmais ir iškilusiais iššūkiais. Raseinių AJC – viena didelė šeima, kurioje kiekvienas yra svarbus, reikalingas ir visada laukiamas.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės mobiliojo darbo su jaunimu 2023 m. projekto „Be atstumo“, Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2023 m. projektų „Raseinių jaunimas gali“ ir  „Veikime kartu“ lėšomis.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviro jaunimo centro metodininkė Gintarė Šeršniovaitė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų balandžio mėnesio apžvalga 2023-08-21 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų balandžio mėnesio apžvalga

Balandžio mėnesį Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) vykdė veiklas, kurios būrė Raseinių miesto ir rajono jaunimą bendram tikslui – saugiai ir prasmingai praleisti laisvą laiką, kurio metu būtų tobulinamos asmeninės, komunikavimo, pažintinės, socialinės, kūrybiškumo kompetencijos.

Plačiau
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų kovo mėnesio apžvalga 2023-04-11 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų kovo mėnesio apžvalga

Kovas – kalendorinio pavasario mėnuo, kuris visada pilnas naujų planų ir vilčių. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau – Raseinių AJC) kolektyvas visą kovo mėnesį entuziastingai vykdė įvairias veiklas ir kūrė naujus planus tam, kad Raseinių miesto ir rajono jaunimas turėtų galimybę turiningai praleisti savo laisvą laiką.

Plačiau
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga 2023-02-28 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) į naujus, 2023 metus, žengė su naujais tikslais, idėjomis ir planais, startavo su naujomis veiklomis bei tęsė projektų įgalinimą. Kaip ir kiekvieną mėnesį – ypatingas dėmesys skiriamas veikloms, kurios būtų aktualios jaunimui ir tenkintų jų poreikius.

Plačiau