Balandžio mėnesį Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) vykdė veiklas, kurios būrė Raseinių miesto ir rajono jaunimą bendram tikslui – saugiai ir prasmingai praleisti laisvą laiką, kurio metu būtų tobulinamos asmeninės, komunikavimo, pažintinės, socialinės, kūrybiškumo kompetencijos.

   Pėsčiųjų žygiai vis labiau populiarėja ir tampa aktyvaus laisvalaikio tendencija. Šią fizinę ir sveikatingumą skatinančią veiklą pamėgo ir Raseinių AJC bendruomenė. Balandžio 12 d. popietę jaunuoliai susibūrė, kad įveiktų išsikeltą tikslą – nužygiuoti 16 kilometrų maršrutu: Nemakščiai – Jūkainiai. Maršrutas, kurį suplanavo jaunimo centro lankytojas Liudvikas, buvo saugus, oras palankus, o bundančios gamtos vaizdai ypatingi. Pasiekus finišą (Jūkainių rekreacinį-pažintinį taką) jaunuoliai surengė pikniką, o dar likusias jėgas išnaudojo žaisdami aktyvius lauko žaidimus bei ramiai pasivaikščiodami pažintiniu taku. Šią dieną Raseinių AJC jaunuoliai atitrūko nuo kasdienybės, labiau pažino savo kraštą, plėtojo santykius ir, žinoma, pagerino savo sveikatą.

   Balandžio 18 d. jaunimo darbuotojai vyko į Radviliškio Atvirą jaunimo centrą, kuriame susitiko 2022 metų vasaros stovyklos „Judinam vasarą 2022“ organizatoriai – Raseinių, Radviliškio, Pakruojo  jaunimo centrų ir Šeduvos jaunimo erdvės jaunimo darbuotojai. Susitikimo metu vyko praeitų metų stovyklos refleksija ir 2023 metų vasaros stovyklos organizacinių klausimų aptarimas. Didžiausi ir prasmingiausi darbai pavyksta vadovaujantis glaudžiu komandiniu principu, tad jaunimo organizacijų bendravimas ir bendradarbiavimas yra vienas iš būdų, kad prasmingi darbai vyktų ir pavyktų.

   Balandžio 20 d. jaunimo centras sulaukė svečių iš Radviliškio jaunimo centro ir Šeduvos jaunimo erdvės. Jaunieji raseiniškiai su svečiais varžėsi biliardo turnyre. Pergalė tai – ilgo darbo, psichologinio pasiruošimo ir savikontrolės rezultatas. Su minėtais iššūkiais, reikalingais siekiant pergalės, puikiai susitvarkė Raseinių AJC jaunuoliai ir biliardo turnyre tarp jaunimo organizacijų iškovojo visas tris prizines vietas. Pirmoji vieta atiteko Titui, nuo kurio ne daug atsiliko Karolina, kuri pelnė antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko Renaldui, kuriam tai buvo pirma ir didelė pergalė suteikusi aibę teigiamų emocijų. Jaunuoliai džiaugėsi pergalėmis, o jaunimo darbuotojai didžiavosi jaunuoliais, kurie parodė akivaizdų progresą laikantis žaidimo kultūros.

   Balandžio 21 d. jaunimo centro darbuotojai dalyvavo organizacijos „Pasaulio pilietis“ organizuotame projekto „CARE WHAT YOU(TH) WEAR!“ baigiamajame renginyje. Susitikime aptarta globaliojo švietimo prasmė, skatinant jaunus žmones prisidėti prie tvaresnės pasaulio ateities, pristatytas metodinis leidinys, padedantis jaunimui patraukliu būdu pateikti darnios mados temas. Visi dalyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu savo senus marškinėlius prikėlė naujam gyvenimui. Renginio dalyviai atvyko ne tik iš įvairiausių Lietuvos taškų, bet ir iš Italijos, Graikijos, Filipinų ir Nepalo. Darbuotojai šiame renginyje papildė savo žinių bagažą ir praplėtė pažinčių ratą tarptautiniu lygmeniu.

   Balandžio 27  d. Raseinių AJC darbuotojai ir jaunuoliai dalyvavo Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirasis jaunimo centras ,,LANG'as“ pirmajame gimtadienyje. Į šventę atvyko ir kitų jaunimo centrų bei erdvių bendruomenės, tad jaunieji raseiniškiai užmezgė naujus ryšius su kitų organizacijų jaunimu. Sveikinimai, tortas, šokiai ir žaidimai – neatsiejami gimtadienio elementai, tačiau programos vinis buvo populiariausia Lietuvoje stand-up komedijos grupė „Humoro klubas“. Šios grupės nariai atsakinėjo į publikos klausimus, kurie buvo pateikti anonimiškai naudojantis „Slido“ programėle. Galimybę klausimus užduoti anonimiškai jaunimui suteikė laisvę, tad klausimai buvo įdomūs, o atsakymai nuoširdūs. Žymių žmonių sėkmės istorijos yra puiki motyvacija jaunam žmogui, tad po komikų pasidalijimo savo istorijomis ne vieną jauną žmogų įkvėpė vidinės jėgos veikti ir siekti savo svajonių.

   Balandžio 28 d. Nemakščiuose „Pasaulio piliečių akademija“ organizacijos atstovė Indrė  jaunimui pravedė edukaciją „Nematoma maisto pusė“. Šios edukacijos tikslas – atskleisti problemas, kurios slypi už kasdien vartojamo maisto. Dirbdami komandose jaunuoliai gilinosi į pasirinkto produkto kilmę, vartojimo ypatumus, globalias su produktu susijusias problemas ir jo ateities perspektyvas bei padarinius mūsų planetai – Žemei. Jaunuolius nemaloniai nustebino faktas, jog avokadų plantacijose šantažas ir reketas yra kasdienybė, o posakis „Arba mokėk, arba priimk kulką!“ lydi daugumą nenorinčių priimti šiuolaikinės vergovės taisyklių. Bananų mėgėjai išgirdo vartotojams nematomą problemos pusę – vaikų vergovė ir jaunų merginų seksualinis išnaudojimas jų darbo vietose. Dvi valandos praleistos diskutuojant apie globalias problemas praplėtė susirinkusio jaunimo žinių akiratį, ugdė socialinį sąmoningumą ir atsakingumą.

   Tą pačią dieną, po edukacijos apie maistą, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje vyko jaunimo renginys – nakvynė mokykloje „Mėnuliui patekėjus“, kurią organizavo Raseinių AJC ir šios mokyklos mokinių savivalda. Jaunimo centro savanoriai Agnė ir Aušrys ne tik dalyvavo šiame renginyje, bet ir prisidėjo savo žmogiškaisiais ištekliais. Orientacinės varžybos po Nemakščių miestelį, krepšinio varžybų tiesioginės transliacijos stebėjimas, lauko žaidimai, tinklinio ir krepšinio varžybos tarp susibūrusių komandų, šokiai – veiklos, kurios vyko visą naktį. Nakvynė mokykloje „be nakvynės“ subūrė 59 Raseinių krašto jaunuolius, kurie plėtojo santykius, užmezgė naujas pažintis, patobulino komandinio darbo įgūdžius, o į savo jaunystės prisiminimų knygą įrašė naujus nuotykius ir potyrius.

   Mobilus darbas – darbo forma su jaunimu, kuomet jaunimo darbuotojai vyksta į kaimiškas vietoves, kuriose nėra darbo su jaunimu infrastruktūros. Balandžio mėnesį Raseinių AJC mobilų darbą vykdė Žaiginyje (antradieniais), Betygaloje (trečiadieniais), Girkalnyje (ketvirtadieniais) ir Nemakščiuose (penktadieniais). Pavasariškas oras neleidžia užsisėdėti patalpose, tad balandžio 19 d. Raseinių ir Betygalos jaunimas leidosi į lobių paieškas. Naudodamiesi pasaulinio žaidimo programėle „Geocaching“ jaunuoliai  ieškojo lobių Betygaloje. Rezultatas – rasti 3 lobiai, vaizdingais slėniais nužygiuoti 7 kilometrai, surinktas maišas šiukšlių, surengtas piknikas piliakalnio papėdėje. Taip pat mobilaus darbo metu jaunuoliai būrėsi žaisti krepšinį, stalo tenisą, tinklinį. Nenorintys ar negalintys įsijungti į aktyvias veiklas, žaidė stalo žaidimus. Visuomet didelis dėmesys skiriamas jaunuolių emocinei sveikatai, tad mobilaus darbo metu vyksta individualūs pokalbiai su jaunimu, kurie išreiškia norą pasikalbėti ir aptarti jiems svarbius dalykus. Mobilaus darbo metu vyksta jauno žmogaus ugdymas(-is), mažinama atskirtis tarp daugiau galimybių turinčio jaunimo.

   Į Raseinių AJC kasdien buriasi jaunimas, kuris centre turi savo mėgstamų veiklų, tokių, kaip biliardas, stalo tenisas, kompiuteriniai žaidimai. Jaunimo centre įrengta virtuvėlė, kurioje galima ramiai pavalgyti atsineštą ar vietoje pasiruoštą maistą. Grožio kambarėlis yra visada atviras norintiems susitvarkyti nagus, susimodeliuoti šukuoseną. Merginos, norinčios tapti profesionaliomis manikiūrininkėmis, grožio kambarėlyje pasirūpina ne tik savo rankomis, bet ir vaikinų manikiūru, kad jaunimo centro vaikinai atrodytų estetiškai ir tvarkingai. Centre nuolatos vyksta individualūs pokalbiai ir konsultacijos. Individualiems susitikimams jaunuolis gali pasirinkti bet kurį  Raseinių AJC darbuotoją. Šia galimybe, turėti žmogų, kuris klausosi, pataria, nukreipia, motyvuoja, naudojasi didžioji dalis centro lankytojų. Prancūzų menininkas Eugène Henri Paul Gauguin yra pasakęs: „Didžiausias iššūkis gyvenime yra įveikti savo paties (nusistatytas) ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs.“  Su šiuo iššūkiu susiduria didžioji dauguma Raseinių AJC lankytojų, o darbuotojai, individualių konsultacijų metu padeda nesuklupti ir eiti tik pirmyn savo svajonių link.

   Apibendrinant Raseinių AJC balandžio mėnesio veiklas, galima teigti, jog jaunimo centras yra saugi, bendrumo ir buvimo kartu vieta, kurioje organizuojamos įvairios veiklos, atliepiančios jaunimo poreikius, skatinančios socializaciją, sveikatingumą, kūrybiškumą ir iniciatyvumą.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Gintarė Šeršniovaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės mobiliojo darbo su jaunimu 2023 m. projekto „Be atstumo“, Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2023 m. projektų „Raseinių jaunimas gali“ ir  „Veikime kartu“ lėšomis.

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų kovo mėnesio apžvalga 2023-04-11 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų kovo mėnesio apžvalga

Kovas – kalendorinio pavasario mėnuo, kuris visada pilnas naujų planų ir vilčių. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau – Raseinių AJC) kolektyvas visą kovo mėnesį entuziastingai vykdė įvairias veiklas ir kūrė naujus planus tam, kad Raseinių miesto ir rajono jaunimas turėtų galimybę turiningai praleisti savo laisvą laiką.

Plačiau
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga 2023-02-28 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) į naujus, 2023 metus, žengė su naujais tikslais, idėjomis ir planais, startavo su naujomis veiklomis bei tęsė projektų įgalinimą. Kaip ir kiekvieną mėnesį – ypatingas dėmesys skiriamas veikloms, kurios būtų aktualios jaunimui ir tenkintų jų poreikius.

Plačiau