Kovas – kalendorinio pavasario mėnuo, kuris visada pilnas naujų planų ir vilčių. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau – Raseinių AJC) kolektyvas visą kovo mėnesį entuziastingai vykdė įvairias veiklas ir kūrė naujus planus tam, kad Raseinių miesto ir rajono jaunimas turėtų galimybę turiningai praleisti savo laisvą laiką.

   Kovo 6 ir 27 d. Raseinių AJC virtuvėje vyko kulinariniai užsiėmimai, kurių metu jaunuoliai kepė picas ir pyragus. Gamybos proceso metu užsimezgė naujos pažintys, vyko diskusijos įvairiausiomis temomis. Ne visi planuoti darbai pavyko sklandžiai – pridegęs pyragas atnešė nusivylimo jausmą, bet ugdė atsakomybę, kurios jaunam žmogui prireiks ne tik virtuvėje, bet tolimesniame gyvenime. Kaip ir kiekvieno namuose, taip ir jaunimo centre, virtuvė yra vieta, kuri suartina žmones, nes prie stalo dalijamasi ne tik maistu, bet ir džiaugsmu, o kartais ir rūpesčiu.

   Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena. Šią dieną paminėjo ir jaunimo centro merginos. Grožio kambarėlyje Raseinių AJC metodininkė Milda merginoms modeliavo šukuosenas, o pačios merginos viena kitai atliko makiažus. Po grožio procedūrų merginos susirinko prie vaišių stalo ir gurkšnodamos arbatą aptarė itin svarbią temą – meilę sau. Vyko diskusija, kas yra meilė sau, kokią vietą ir prasmę ši meilė užima jų gyvenimuose. Smagi popietė moteriškoje draugijoj emociškai suartino centro merginas ir privertė susimąstyti apie save ir tai, kiek reikia įdėti pastangų, kad meilė sau virstų neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi. 

   Kovo 11-osios rytą, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Raseinių AJC kartu su  Ariogalos VšĮ „Ariogalos tėkmė“ jaunuoliais ir darbuotojais leidosi į pėsčiųjų žygį, kurį pavadino patriotiškai ir iškilmingai –  „Nepriklausomybės takais“. Žygio dalyviai pasipuošę Lietuvos ir Ukrainos tautine atributika, nešini vėliavomis startavo Klaipėdos skulptūrų parke (M. Mažvydo skulptūrų parkas) ir numatytu maršrutu pasiekė pajūrį. Iš viso jaunuoliai nužygiavo 22 kilometrus. Maršrutas buvo parengtas taip, kad būtų aplankytas Klaipėdos senamiestis, vaizdinga Girulių gyvenvietė. Antrą dieną jaunuoliai nuvyko į Palangą, apžiūrėjo naujai įrengtą paminklą skirtą atminti ir pagerbti Vasario 16-osios Akto signatarą, Lietuvos Tarybos Pirmininką, Lietuvos Valstybės Prezidentą Antaną Smetoną. Šios išvykos – žygio metu jaunuoliai patobulino savo asmenines, socialines, bendravimo ir bendradarbiavimo, kultūrines, sveikatos kompetencijas, o namo parsivežė aibę pozityvių įspūdžių ir emocijų.

   Stalo teniso mėgėjai savo įgūdžius išbandė kovo 16 d. Raseinių AJC organizuotame turnyre, kuriame dalyvavo visi norintys 14-29 metų raseiniškiai. Žaidime, kuris reikalauja greito reagavimo, ištvermės, tvarkos geriausiai pasirodė Renaldas, Titas ir Ernaldas, kurie pelnė prizines vietas. Laimėtojams įteikti diplomai ir simbolinės dovanos. Visiems dalyviams įteikti padėkos raštai už parodytus puikius gebėjimus žaisti stalo tenisą.

   Kovo 23 d. vyko tęstinės fotografijos kūrybinės dirbtuvės kartu su fotografu Andriumi Kulinu. Jaunuoliai įgijo teorinių ir praktinių žinių, kaip užfiksuoti judančius objektus ir pasiekti puikų rezultatą. Žinoma, kaip ir ankstesniuose užsiėmimuose, norintys dalyvavo fotosesijoje ir gavo profesionalių nuotraukų. Fotografas negailėjo patarimų ir rekomendacijų, pasidalino savo asmenine patirtimi, tad  jaunuoliai turiningai praleido laiką ir iš arčiau susipažino su profesija, kuri yra įdomi, kūrybinga ir šiek tiek paslaptinga.

   Meno terapija – viena psichoterapijos krypčių, apimanti metodus, kuriais žmogus skatinamas ką nors kurti, imtis meninės kūrybos (piešti, šokti, muzikuoti, vaidinti ir kita). Kovo 29 d. savanorės, Agnė ir Augustė, šį vis labiau populiarėjantį užsiėmimą suorganizavo Raseinių atvirame jaunimo centre. Dalyviai piešdami išreiškė savo pasąmonės procesus. Po kūrybinio darbo sekė verbalinė refleksija, kurios metu jaunuoliai aptarė savo emocijas ir įspūdžius. Šio užsiėmimo metu jauni žmonės labiau įsigilino į savo jausmus ir mintis, artimiau pažino kitus dalyvius.

   Raseinių AJC metodininkai nuolat tobulina savo profesinius įgūdžius ir plečia akiratį, kad užtikrintų asmeninį tobulėjimą, kuris yra itin svarbus dirbant su jaunais žmonėmis. Kovo 30 d. centro darbuotojai dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje konferencijoje „Probleminis interneto naudojimas. Atpažinti. Pripažinti. Padėti.“. Tą pačią dieną Jaunimo reikalų agentūros organizuotame renginyje „Jaunimo darbuotojų tinklo susitikimas“  AJC centro darbuotojai dalyvavo praktinėje-teorinėje paskaitoje, kurioje visas dėmesys buvo nukreiptas į darbą su negalią turinčiu jaunimu. Raseinių AJC metodininkai sėkmingai atnaujino jau turimas žinias ir įgijo naujų, kurios leis dar kokybiškiau dirbti su jaunais žmonėmis, siekiant jų asmeninio ir socialinio tobulėjimo.

   Raseinių AJC pirmadieniai – kino vakarai. Kovo mėnesį centre buvo rodomi šie filmai: „Širdys“, „Banginis“, „Bėk, berniuk, bėk“, „Šuo“ ir „Tylos zona2“. Kaip žinia, Lietuva yra krepšinio šalis, todėl stebėti varžybas daugeliui yra labai svarbu. Kovo 6 ir 16 d.  Raseinių jaunieji krepšinio sirgaliai palaikyti savo komandą ir drauge stebėti rungtynes rinkosi jaunimo centre. Filmų peržiūros, krepšinio rungtynių stebėjimas drauge – veikla, kuri jungia ir buria skirtingus, bet tuo pačiu panašius jaunuolius.

   Mobilus darbas su jaunimu kovo mėnesį vyko Žaiginyje (antradieniais), Betygaloje (trečiadieniais), Girkalnyje (ketvirtadieniais) ir Nemakščiuose (penktadieniais). Kovo 14 d. Žaiginyje jaunimas rinkosi žaisti tinklinį, o norintys mažiau aktyvios veiklos – kepė blynus ir žiūrėjo animacinį filmuką „Batuotas katinas“. Girkalnyje jaunuoliai aktyviai būrėsi žaisti krepšinį, o Betygalos jaunimas – stalo tenisą. Kovo 29 d. Nemakščiuose savanorė Agnė suorganizavo muzikinę pramogą – karaokę vakarą. Prieš pradedant muzikinį vakarą jaunieji virtuvės šefai pagamino užkandžius, kad nepritrūktų jėgų dainuoti, kiti paruošė muzikinę aparatūrą. Net jei kam pradžioje nesinorėjo ar buvo nedrąsu išbandyti mikrofoną karaoke vakarėlyje, vėliau visi jautėsi komfortiškai ir laisvai. Susirinkusieji ne tik dainas traukė, bet ir šoko, tad karaoke vakaras virto tikra jaunimo diskoteka. Jaunimas muzikinio vakaro metu išėjo iš savo komforto zonos ir į savo gyvenimą įnešė pozityvių emocijų. Prie visų minėtų veiklų mobilaus darbo metu vyko asmeninės konsultacijos, pokalbiai ir planai bei idėjų generavimas, kad mobilus darbas būtų dar įdomesnis ir atliepiantis jaunimo poreikius.

   Raseinių jaunimo centre visą kovo mėnesį nuolatos būrėsi jaunimas, kuris pats rinkosi, kaip praleisti laiką. Vieni treniravosi žaisdami tenisą ir biliardą, kiti pasinėrė į virtualių žaidimų pasaulį. Šiuolaikiškai įrengtame grožio kambarėlyje vyko grožio procedūros, kuriose dalyvavo tiek merginos, tiek vaikinai.  Pagal jaunuolių poreikį vyko asmeninės konsultacijos ir pokalbiai, kurių metu jaunas žmogus sprendė savo problemas ar gavo reikalingą emocinę paramą bendraujant su pasirinktu AJC metodininku. 

   Raseinių AJC – jaunimo susitikimų vieta, kurioje renkasi įvairių pomėgių, pažiūrų, subkultūrų asmenybės. Tai vieta, kurioje galima įdomiai ir saugiai praleisti laisvalaikį, o svarbiausia – čia visada atliepiami jauno žmogaus norai ir poreikiai.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Gintarė Šeršniovaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės mobiliojo darbo su jaunimu 2023 m. projekto „Be atstumo“, Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2023 m. projektų „Raseinių jaunimas gali“ ir  „Veikime kartu“ lėšomis.

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga 2023-02-28 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) į naujus, 2023 metus, žengė su naujais tikslais, idėjomis ir planais, startavo su naujomis veiklomis bei tęsė projektų įgalinimą. Kaip ir kiekvieną mėnesį – ypatingas dėmesys skiriamas veikloms, kurios būtų aktualios jaunimui ir tenkintų jų poreikius.

Plačiau