Vasaris – trumpiausias metų mėnesis, bet Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro  (toliau – Raseinių AJC) metodininkams tai netrukdė įgyvendinti nemažai turiningų veiklų kartu su Raseinių miesto ir rajono jaunimu.

   Kiekvieno mėnesio pirmą ir paskutinį pirmadienį Raseinių AJC virtuvėje vyksta kulinariniai užsiėmimai. Vasario mėnesio maisto gamybos rezultatas – sausainiai „Širdelės“ ir tradicinės varškės spurgos. Į užsiėmimą rinkosi visi norintys ne tik paskanauti, bet ir prisidėti prie gamybos proceso. Jaunieji virtuvės šefai tobulino gyvenimiškus įgūdžius ir kūrė jaukią aplinką, kurioje buvo gera būti ir tiesiog ramiai pasišnekučiuoti. Maisto gamyba drauge skatina ne tik tobulėjimą kulinarijos srityje, bet ir bendravimą lydimą bendrystės.

   Jaunimo darbuotojui itin svarbu nuolatos tobulinti profesines kompetencijas, tad vasario mėnesį Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo dviejuose komptencijų tobulinimo renginiuose. Vasario 6 dieną vyko mokymai „Santykių su jaunuoliu užmezgimas ir palaikymas“, kurių metu lektorius negailėjo patarimų, kaip užmegzti ryšį su jaunu žmogumi, kaip teisingai vesti pokalbį ir užduoti klausimus. Vasario 21 dieną darbuotojai dalyvavo paskaitoje apie savižudybių prevenciją. Paskaitos metu jaunimo darbuotojai įgijo žinių, kurios gali padėti atpažinti savižudybės riziką ir signalus, sužinojo, kokių veiksmų reikia imtis pastebėjus šią riziką. Taip pat analizuotos realios savižudybių situacijos, nagrinėti mitai, vyko diskusija.

   Pasitinkant vasario mėnesio svarbiausias šventes – Meilės dieną ir Valstybės atkūrimo dieną –  Raseinių AJC savanorės pasirūpino dekoracijomis ant langų, kurios džiugino ne tik centro lankytojus, bet ir miesto gyventojus. Šv. Valentino dieną šventinės nuotaikos suteikė „Meilės paštas“ per kurį jaunimas siuntė atvirlaiškius ir atvirukus ne tik savo antroms pusėms, bet ir tiems, kuriems norėjo padėkoti ar tiesiog nudžiuginti. Ne visiems jaunuoliams taurius jausmus yra lengva reikšti žodžiu, tad meilės diena buvo puiki proga tai padaryti raštu. Vakare vyko ilgai laukta dalis, laiškelių pristatymas gavėjams, kurios metu netrūko nuostabos, dėkingumo ir kitų gražių emocijų.

   Kai kone visi gavo galimybę įsigyti išmaniuosius telefonus, fotografija tapo bene kasdienybė. Tačiau, kaip pasidaryti kokybišką ir profesionalią nuotrauką tiesiog su savo mobiliojo telefono kamera? Kaip išmokti panaudoti šviesą ir gauti norimą rezultatą? Į šiuos ir dar daugiau klausimų atsakymus jaunuoliai gavo kūrybinių fotografijos dirbtuvių metu, kurios vyko Raseinių AJC salėje vasario 9 ir 15 dienomis. Kūrybinius užsiėmimus vedė fotografas Andrius Kulinas. Šių edukacijų metu fotografas atskleidė gudrybes, kaip sukurti stulbinantį kadrą. Visi norintys jaunuoliai dalyvavo fotosesijoje ir gavo profesionalių nuotraukų sau. Šios neeilinės kūrybinės dirbtuvėlės ne tik  praplėtė jaunuolių žinių akiratį, bet ir skatino pasitikėjimą savimi stovint prieš objektyvą ir fotografą.

   Įgyvendinant  ilgalaikį projektą „Judėsiu – sau padėsiu“ jaunimas beveik dvejus metus kiekvieną mėnesį vykdavo į Šilalės laisvalaikio ir sporto centrą. Vasario 21 dieną jaunimas paskutinį kartą, įgyvendinant minėtą projektą, vyko mėgautis vandens malonumais ir turiningai praleisti laiką. Viso projekto metu jaunuoliai patyrė aibę teigiamų emocijų, plėtojo sveikos gyvensenos įgūdžius, užsimezgė naujos pažintys ir draugystės tarp jaunuolių, kai kam tai buvo pirmi kartai baseine.

   Biliardo žaidimas – populiariausias Raseinių AJC lankytojų užsiėmimas. Kasdien vyksta nenutrūkstamos šio žaidimo treniruotės. Vasario 22 dieną kiekvienas norintis Raseinių AJC biliardo mėgėjas galėjo savo sugebėjimus išbandyti biliardo turnyre. Turnyre  dalyvavo 26 jaunimo centro lankytojai. Pimas tris vietas pasidalino Titas, Edvinas ir Airidas. Žinoma, koks turnyras be apdovanojimų – laimėtojai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir kitomis dovanomis. Likusieji dalyviai buvo pasveikinti už puikų pasirodymą, norą dalyvauti ir jiems įteiktos padėkos. Po apdovanojimų visi rinkosi prie  vaišių stalo pasidalinti savo įžvalgomis ir rekomendacijomis.

   Vasario 23 dieną Raseinių AJC buvo pakviestas į Radviliškio Atviro jaunimo centro „Jaunimo Erdvė“ jubiliejinį 10-ąjį gimtadienį. Į šventę deleguoti du jaunimo darbuotojai ir du jaunuoliai, kurie nuvežė sveikinimus ir linkėjimus nuo visos Raseinių AJC bendruomenės. Šios išvykos metu jaunuoliai praplėtė savo socialinį akiratį, susipažino su naujais žmonėmis, o jaunimo darbuotojai toliau sėkmingai plėtojo draugiškus santykius su Radviliškio jaunimo centro kolektyvu.

   Filmų vakarai ir krepšinio stebėjimas – jau tradicija tapę kiekvieno mėnesio užsiėmimai Raseinių AJC. Vasario mėnesį žiūrėti filmai: „Pasitikėjimas“, „Laisvės puslapiai“, „Įkalinti laike“. Filmai parenkami atsižvelgiant į jaunimo norus ir poreikius. Vasario 10 dienos vakarą jaunimas rinkosi stebėti krepšinio varžybas ir palaikyti savo mylimą komandą. Filmo ir krepšinio vakarai vienija jaunimą, leidžia lengviau įsijungti į bendruomenę tiems, kurie yra mažiau drąsūs ar aktyvūs. Refleksijos po filmų ar krepšinio rungtynių dažnai tęsiasi net kelias dienas, tad šie užsiėmimai ne tik įdomus laiko praleidimas, bet ir terpė reflektuoti su kitais.

   Stalo žaidimai, virtualūs žaidimai, užsiėmimai grožio kambarėlyje, diskusijos, pokalbiai ir individualios konsultacijos – neatsiejama Raseinių AJC kasdienybė, kuri suburia Raseinių miesto ir rajono jaunimą. Per žaidimus jaunimas atranda ryšį su kitais ir jaučiasi svarbus, pokalbiai suartina visą jaunimo bendruomenę. Grožio kambarėlyje merginoms paruoštos priemonės, kuriomis jos visada gali naudotis, gražinti save ir praktikuotis siekiant svajonės ateityje dirbti grožio srityje. Individualios konsultacijos, kurios vyksta su asmeniškai pasirinktu jaunimo darbuotoju, leidžia jaunuoliui atrasti žmogų, kuris gali tapti vieninteliu ramsčiu nelengvame gyvenimo kelyje.

   Mobilus darbas su jaunimu  Raseinių rajone vyksta keturiose vietovėse: Girkalnyje, Betygaloje, Žaiginyje ir Nemakščiuose. Vasario 10 dieną Raseinių AJC savanorė Samanta Nemakščių jaunimui paruošė ir pristatė pranešimą „Renginių ABC“, kurio metu klausytojai išgirdo svarbiausius aspektus norint suorganizuoti renginį. Po pranešimo jaunuoliai buvo pakviesti dalyvauti praktinėje užduotyje –  sukurti reklaminį plakatą pagal savanoriškai pasirinktą temą ir jį pristatyti. Taip pat Nemakščiuose jaunimas minėjo meilės dieną, kurią suorganizavo Raseinių AJC savanorė Gustė. Savanorė kvietė jaunimą kartu su Raseinių AJC darbuotojais į protmūšį pavadinimu „Meilės diena“. Protmūšio dalyviai gvildeno klausimus apie meilės dienos kilmę ir tradicijas. Dvi geriausiai pasirodžiusios komandos džiaugėsi Raseinių AJC dovanomis. Girkalnyje ir Betygaloje vyko kulinariniai užsiėmimai – vaflių gamyba. Vieni jaunuoliai maišė tešlą, kiti kepė ir gamino saldžius įdarus. Vasario 23 dieną Girkalnio jaunimas dalyvavo viktorinoje „Kaip gerai pažįstu savo kraštą?“. Viktorinos klausimai aprėpė Girkalnio istoriją ir tradicijas. Geriausiai pasirodę trys jaunieji girkalniškiai – Mantas, Ieva ir Ugnius – buvo apdovanoti prizais ir diplomais, o likusieji – padėkomis. Jaunuoliai atnaujino turimas žinias apie savo kraštą ir sužinojo dar negirdėtų faktų. Taip pat Girkalnyje, Žaiginyje ir Betygaloje vyko sportiniai užsiėmimai: krepšinis, tinklinis, stalo tenisas, biliardas.

   Apibendrinant Raseinių AJC vasario mėnesio veiklas, galima teigti, kad Raseinių miestas turi puikią vietą ir bendruomenę skirtą jaunam žmogui, kurioje galima atrasti draugų ir bendraminčių, realizuoti save, įgyvendinti  savo idėjas atliekant savanorystę, dalyvauti įvairiose edukacijose, keliauti, o svarbiausia – pasijausti visad laukiamu ir svarbiu.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Gintarė Šeršniovaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga 2023-02-28 / AJC veiklos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro 2023 metų sausio mėnesio apžvalga

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) į naujus, 2023 metus, žengė su naujais tikslais, idėjomis ir planais, startavo su naujomis veiklomis bei tęsė projektų įgalinimą. Kaip ir kiekvieną mėnesį – ypatingas dėmesys skiriamas veikloms, kurios būtų aktualios jaunimui ir tenkintų jų poreikius.

Plačiau