Atsižvelgiant į jaunimo poreikius ir siekiant sudaryti sąlygas jauniems žmonėms integruotis į visuomeninį gyvenimą Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau –  Raseinių AJC) gruodžio mėnesį aktyviai dirbo su jaunimu, vykdė ugdomąją veiklą su jaunais žmonėmis jų grupėmis.

   Gruodžio 2 d. Raseinių AJC vyko Raseinių rajono jaunimo savanoriškos tarnybos renginys, kuriame apdovanoti savanoriai iš Raseinių bei Raseinių rajono. Nuoširdus ačiū Raseinių Atviro jaunimo centro savanoriams Nedai B., Gustei M., Armandui J., Evai A., Denisai A., kurie negailėjo savo laiko kilniam tikslui – savanorystei. Savanoriai apdovanoti mero Andriaus Bautronio padėkomis, Raseinių rajono jaunimo reikalų koordinatorės Gintarės Žemgulės dovanėlėmis. Renginio padėkota ir Raseinių AJC jaunuoliams Titui T., Skaidrei K., Oksanai S., kurie nuolat prisideda prie centre organizuojamų veiklų. Įvertintos ir savanorių kuratorės Danutė Sakalauskienė bei Milda Aleksiejūtė. Džiaugiamės galėję prisidėti prie lektoriaus, neformaliojo ugdymo ir jaunimo politikos mokymų vadovo Nerijaus Miginio paskaitos, kurioje bendrystė sujungė įvairaus amžiaus kartas.

   Gruodžio 7 d. į Raseinių atvirą jaunimo centrą atvyko „Choose Klaipeda“ atstovai,  kurie pristatė prevencinę edukaciją virtualių akinių technologiją, jų pagalba buvo galima įsijausti į socialiai pažeidžiamų asmenų gyvenimiškas situacijas. Užsidėjus akinius ir ausines Raseinių AJC jaunimas pateko į  kurčnebylio darbo vietą, išgyveno aklo žmogaus kasdienybę gatvėje, atsisėdo į neįgaliojo vežimėlį, stebėjo patyčias. Siužeto posūkius lėmė pačių jaunuolių pasirinkimai, todėl visi matė skirtingas situacijų pabaigas. Pasirinkti sprendimai žiūrint filmukus sužadino emocijas, empatijos jausmą, nešamą tolerancijos žinią, išryškino skirtingas nuomones ir tai subūrė mus į draugišką diskusiją.

   Gruodžio 15 d. Raseinių AJC vyko atvirų durų diena  Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos 8-okams ir juos lydinčioms mokytojoms. Raseinių Atviro jaunimo centro darbuotojai šešiasdešimčiai mokinių pristatė Raseinių AJC patalpas ir organizuojamas / vykdomas veiklas. Suteikė galimybę jaunimui išbandyti įvairius žaidimus: stalo žaidimus, tenisą, biliardą, stalo futbolą, xbox, supažindino su interaktyvaus vairo stimuliatoriumi, surengė loteriją, kurios metu jaunimas laimėjo atminimo dovanėles su Raseinių AJC logotipu.

   Gruodžio 29 d. vyko „Naujametinė Raseinių AJC diskoteka“. Diskotekai ruoštis pradėta nuo gruodžio 1 d. Raseinių AJC darbuotoja Audra M., kartu su savanoriais: Skaidre K., Domantu K., Guste M., Agne Z., puošė centro patalpas. Langams Kalėdinės dvasios suteikė įvairūs karpiniais. Taip pat buvo paruošta foto siena, prie kurios kiekvienas turėjo galimybę prisėsti ir įsiamžinti. Dekoracijos sukūrė jaukią atmosferą. Šventinį vakarą vainikavo daug garso ir šviesų: Raseinių Atviras jaunimo centras, surengė diskoteką, kurioje dalyvavo net 90 jaunuolių. Diskotekos vedėjas, Raseinių rajono kultūros centro darbuotojas DJ Domantas Valinčius nepakartojamai atliko savo darbą prie DJ pulto. Džiugu, kad jaunimas aktyvus ir jų noras dalyvauti tokiuose renginiuose tik didėja!

   Filmų žiūrėjimas ir krepšinio varžybų stebėjimas, Raseinių AJC, daugeliui jaunimo tapo įpročiu. Gruodžio mėnesį buvo peržiūrėti 3 filmai įvairiomis temomis: priklausomybės, karas, meilė. Gruodžio 2; 9 d. vykome krepšinio varžybų stebėti į Kauną. Šios veiklos jaunimą kviečia turiningai praleisti vakarus, užmegzti pokalbius / diskusijas, kurti tarpusavio ryšį, atrasti naujų pomėgių.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu - sau padėsiu“ Raseinių AJC vyko stalo teniso ir biliardo treniruotės. Jaunuoliai aktyviai rinkosi į užsiėmimus, siekė užsibrėžtų rezultatų.

   Kasdien vyko įvairios veiklos: merginos grožio kambarėlyje kruopščiai darėsi manikiūrą, virtuvėlėje susirinko mėgstantys gaminti ir nebijantys išbandyti naujų skonių, didžiojoje erdvėje vyko virtualios ir sportinės kovos, buvo žaidžiami stalo žaidimai, taip pat nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Vykdomos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Betygaloje, Girkalnyje ir Nemakščiuose. Mobilus darbas su jaunimu vykdomas dėl gyvenamosios vietos mažiau galimybių turinčių jaunuolių. Vykdant mobilų darbą vyksta jauno žmogaus ugdymas, sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės veiklos, jaunuolių inicijuojamos veiklos. Šių veiklų metu yra kuriami glaudūs bendravimo bei bendradarbiavimo ryšiai, gerinama fizinė bei emocinė jaunuolių savijauta ir yra užtikrinamas kokybiškai praleistas laisvas jaunuolių laikas.

   Raseinių AJC – ­­atvira ir saugi erdvė, atitinkanti jaunimo poreikius, pritaikyta atviram darbui su jaunimu ir jaunimo veiklai.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos