Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau –  Raseinių AJC) rugsėjo mėnesį toliau tęsė aktyvų darbą su jaunimu.

   Rugsėjis – mokslo metų pradžia. Raseinių AJC darbuotojai vyko tobulėti į darbo su jaunimu 5 modulių  mokymus. Mokymų metu diskutuota, ieškota atsakymų į klausimus apie darbą su jaunimu, jo formas ir tikslus.

   Rugsėjo mėnesį Neda B. ir Gustė M. pradėjo ilgalaikę 6 mėn. savanorystę Raseinių Atvirame jaunimo centre. Savanorystė - naudinga profesine, ekonomine bei socialine prasme. Jaunuolis gali ne tik išbandyti naują veiklą, įgauti reikiamos patirties, bet ir atsakyti į klausimą – ar tai tikrai jam skirta veikla.

   Raseinių AJC kasdien vyko jau įprastos veiklos: merginos kruopščiai darėsi manikiūrą, virtuvėlėje susirinkdavo mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje vyko virtualios ir sportinės kovos, buvo žaidžiami stalo žaidimai, taip pat nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Šilalės laisvalaikio ir sporto centro baseine vyko plaukimo treniruotės, Raseinių AJC - stalo teniso ir biliardo treniruotės, Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

   Tęstos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės veiklos.

   Rugsėjo 9 dieną mobilaus darbo metu Nemakščiuose vyko diskoteka. Didelis būrys, net 40 jaunuolių, atsipalaidavę, po pirmosios mokslų savaitės, linksminosi muzikos ritmu. Šoko ir bendravo tarpusavyje, užsimezgė naujas pažintis. Šis vakaras dar kartą įrodė, kaip linksmai ir turiningai jaunuoliai moka leisti laiką.

   Raseinių AJC jaunimas kartu su darbuotojais aktyviai dalyvavo miesto šventėje „Rudens bendrystė sodas – 2022“, žygiavo eisenoje. Šventės svečius vaišino „languotais“ blynais, suteikė galimybę bei pamokino žaisti  interaktyviu automobilio stimuliatoriumi, sukūrė viktoriną „Laimės šulinys“. Viktorinos metu buvo galima laimėti Raseinių AJC atributikos. Šventės metu užsimezgė nauji ryšiai, pritraukta į centrą naujų lankytojų, puikiai praleistas laikas. Praeinantieji girdėjo palapinėje grojančią muziką ir matė, kaip turiningai ir kultūringai moka linksmintis jaunimas. Vakare dalyvavome jaunimo politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ inicijuotoje diskusijoje „Mero pažadai“. Buvo labai įdomu išgirsti ne tik mero įvertinimus, bet ir opozicijos pusę, susipažinti su tarybos nariais.

   Rugsėjo 22 d. Raseinių AJC darbuotojai kartu su 50 jaunuolių vyko į Alytaus miesto teatro monospektaklį – koncertą „Ki(t)okia“. Veikla finansuojta Raseinių rajono savivaldybės mobilaus darbo su jaunimu projekto „Be atstumo“ ir Jaunimo reikalų agentūros projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ lėšomis.

   „Ki(t)okia“ – dviejų žmonių išpažintis, kurią stiprina atviras bei betarpiškas pokalbis su žiūrovu. Tai pokalbis, iškeliantis klausimus, bet neduodantis savojo atsakymo. Pokalbis be moralizavimo ir didaktikos. Pokalbis, kaip puiki galimybė be gėdos pratęsti dialogą namuose, mokyklose apie lytinį brendimą, seksą, meilę, jausmus ir atsakomybę.

   Jautrus, verčiantis susimąstyti, gal net pribloškiantis spektaklis sujaudino ne vieną. Dalijamės jaunuolių refleksija:

   Eva A.: „Spektaklis „Ki(t)okia“ tikrai kitoks. Dėmesį prikaustė nuo paauglio iki senyvo amžiaus žmogaus. Tai puiki edukacija apie tai, ko tėvai ir mokytojai niekada nepasakoja, arba tai sužinome tik biologijos vadovėlyje. Jog mylėtis ne gėda, tačiau gėda apie tai nešnekėti, bijoti diskutuoti šeimoje ar su draugais. Apie prasidedančią meilę, o vėliau ir apie atsakomybę. Važiuojant tikėjausi spektaklio, kokį įsivaizduojame daugelis, tačiau tai buvo labai stipru, netikėta, bet reikalinga. Labai patiko ir manau, kad tai atsiminsiu dar ilgai“.

   Milda V.: „Och, net nežinau kaip čia pasakyti. Buvo labai, labai smagu. Ir tas spektaklis daug ką priminė ir iš mano pusės. Buvo labai įdomu klausytis tos „moters“ [aktorės]. Buvo, aišku, liūdna, bet nerealiai įdomu. Galėčiau dar 5 kartus važiuoti į tą patį spektaklį! Buvo verta važiuoti! Daug ką sužinojau, dėkoju “.

   Vytautė M.:  „Spektaklis buvo be galo griebiantis už širdies, priverčiantis susimąstyti apie gyvenimą, perduotas emocijas, lyg tai būtų atsitikę man pačiai. Pakeičiau daug: nuomonę ir, atrodo, lyg norisi keisti gyvenimą. Be galo graži kūryba. Tikrai sugrįžčiau atgal ir pakartočiau dar kartą šią spektaklio peržiūrą.“

   Aušrys G.: „Na, spektaklis buvo tikrai kitoks, nei įprastai. Buvo nesunku suprasti pagrindinės aktorės skausmą. Bet, manau, jog 14-15 metų jaunuoliams toks spektaklis per stiprus. Labai ačiū už galimybę spektaklius pamatyti iš kiek kitokios pusės.“

   Titas T.: „Iš pirmo įspūdžio spektaklis pasirodė neįdomus. Jam įsivažiavus, labai įtraukė, ypač, kai pradėjo pasakoti gyvenimo istoriją apie savo sunkią vaikystę, ir nuo tos akimirkos nenuleidau akių visą laiką“.

   Karolina T.: „Šis monospektaklis man asmeniškai labai patiko, buvo labai jautru. Apsilankyčiau dar kartą, net jeigu pasakotų tą patį. Buvau sužavėta“.

   Įsitikinimų, patirties ir emocijų supurtymas įprastai veda prie vertybių perkainavimo. Tikimės, kad šis spektaklis – mažas, bet reikšmingas lašas keliaujant jaunuolio asmeninės ūgties link, tampant brandžiu,  socializuotu, bet tuo pačiu unikaliu „kitokiu“.

   Raseinių AJC – vieta, kur jaunimas gali dalyvauti išreikšdami save įvairiose veiklose, čia planuojami įvairūs renginiai, nuolat vyksta įvairios veiklos, netradiciniai laisvalaikio leidimo būdai. Tai puiki galimybė ir vieta sukurta jauniems žmonėms, kurie nori paįvairinti savo kasdienybę, pakeisti aplinką ar dalyvauti jiems įdomioje veikloje. Čia galima rasi įvairių veiklų – stalo futbolo, stalo teniso, įvairiausių stalo žaidimų, žaisti interaktyviu automobilio stimuliatoriumi, XBOX, žiūrėti filmus ar krepšinio varžybas, o ką nori veikti – rinktis TAU.

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Humanitarinė pagalba Ukrainos kovotojams 2022-10-12 / AJC veiklos Humanitarinė pagalba Ukrainos kovotojams

Bendradarbiaujant su paramos fondu Paramos fondas "Humanitarian Center of Ukraine", Raseinių švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras kviečia prisijungti prie humanitarinės pagalbos pinant maskuojančius tinklus Ukrainos kovotojams, esantiems fronte.

Plačiau