Lietingą rugpjūčio 7-ąją būrys jaunuolių iš trijų rajonų – Raseinių, Radviliškio ir Pakruojo jaunimo centrų/erdvių –  susirinko į jungtinę stovyklą „Judinam vasarą 5“. Šiais metais  stovykla organizuota Napoleono sporto ir laisvalaikio bazėje, Pasvalio rajone. Stovyklos atidaryme dalyvavo atstovai iš Jaunimo reikalų agentūros.

   Stovykla truko penkias dienas. Visos veiklos įdomios ir kūrybingai organizuotos. Jau pirmąją dieną  visi pasiskirstė į mišrias komandas, tobulino komandinius įgūdžius, pažino vienas kitą, parinko muziką, kuri skambės kviečiant į užsiėmimus, parengė sveikinimus, skirtus jubiliejinei stovyklai. Kitą dieną, po rytinės mankštos, Pakruojo visuomenės sveikatos biuro specialistė priminė pirmosios pagalbos pagrindus, o atstovas iš Krašto apsaugos papasakojo, ką daryti ir kaip elgtis ekstremaliosios padėties metu. Stovyklos koordinatoriai paruošė užduotis, kurios padėjo suprasti, kaip svarbu girdėti šalia esančius, pažinoti komandos narius ir veikti bendro tikslo link. Po pietų jaunuoliai varžėsi linksmosiose estafetėse, kur ne tik svarbu, kaip kiekvienas asmeniškai pasirodys, bet ir komandos budrumas, palaikymas. Vakare laukė „Madų šou“. Pasitelkę fantaziją, meninius gebėjimus, atspindint tam tikrus laikmečius, stovyklos raudonuoju kilimu žengė jaunuoliai. Trečiąją dieną  stovyklos dalyviai išskubėjo į 23 km. žygį link Kurtuvėnų. Žygio metu jaunuoliai susipažino su apylinkėmis, labiau pažino vienas kitą. Vakarą užbaigė trijų jaunuolių sugalvotu nuotaikingu „PDP“ podcastu, kuris apžvelgė stovyklos aktualijas. Po pasirodymo laukė pirtis ir filmas. Ketvirtąją dieną, vis dar jaučiant nuovargį po žygio, jaunuoliai patraukė į kūrybines dirbtuves, margino savo marškinėlius, lipdė iš molio, vėrė apyrankes, taškavo mandalas, darėsi henna tatuiruotes. Tie, kurie vis dar turėjo jėgų, patraukė sportinių rungčių link, žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą. Po pietų laukė nauja veikla – detektyvas, kuris įtraukė spręsti dilemas, aiškintis, kritiškai mąstyti, priimti sprendimus, o, išklausius nuomonių, pateikti jas stovyklos „teismo“ salėje. Vakare visos komandos  pagal ištrauktas šalis ruošė pasirodymus „Stovyklavizijai“. Po  komandų pasirodymų laukė „Sidabriniai agurkėliai“ – nominacijų įteikimas ir diskoteka. Paskutiniąją stovyklos dieną  rašėme atsisveikinimo laiškelius draugams, apibendrinome įspūdžius,  ko išmokome ir sužinojome, ką norėtume pakeisti.

   Džiugu, kad organizuojamos tokios stovyklos, nes jos atveria naujas galimybes ne tik atviriems jaunimo centrams/ erdvėms bendradarbiauti ir kurti aktyvesnį rytojų jaunuoliams, bet tai ir puiki galimybė užmegzti naujus, šiltus santykius, veiklų metu pažinti save, stiprinti savo silpnąsias puses bei leisti stipriosioms atsiskleisti.

Neda Baukytė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro savanorė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Į naujus mokslo metus – valso žingsniu 2023-08-31 Į naujus mokslo metus – valso žingsniu

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius kartu su Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba rugpjūčio 29 dieną organizavo konferenciją „Ugdymo proceso kaita – mokinių ūgčiai“, skirtą Raseinių rajono pedagoginei bendruomenei.

Plačiau
Ukrainiečių vaikų vasaros stovykla Raseiniuose 2023-08-25 Ukrainiečių vaikų vasaros stovykla Raseiniuose

Rugpjūčio 14-27 dienomis Raseiniuose vieši Volodymyro miesto (Ukraina) vaikai, kurių tėvai arba vienas iš tėvų šiuo metu tarnauja, buvo sužeisti arba žuvo tarnaudami Ukrainos ginkluotosiose pajėgose. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba) kartu su kitomis rajono įstaigomis šiems vaikams suorganizavo vasaros stovyklą. Rugpjūčio 17 ir 23 dienomis Tarnybos darbuotojai Reda, Valdonė, Jurga, Milda, Gintarė, Renatas, Rolandas ir savanoriai Ingrida, Agnė ir Domantas prisidėjo prie šios socialinės iniciatyvos suorganizavę veiklas, kurių metu vaikai galėjo atsipalaiduoti ir nors trumpam atsiriboti nuo užgriuvusių negandų, o svarbiausia – jaustis saugiai.

 

Plačiau
Ugdymo turinio atnaujinimo patirtis įtraukios mokyklos kontekste 2023-06-28 Ugdymo turinio atnaujinimo patirtis įtraukios mokyklos kontekste

Birželio 14 d. Raseinių pradinių klasių mokytojai lankėsi Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokykloje, kurioje vyko vienos dienos stažuotė „Ugdymo turinio atnaujinimo patirtis įtraukios mokyklos kontekste“. Mokyklos direktorius pasidalino patirtimi apie atnaujintą ugdymo turinį įtraukios mokyklos kontekste, mokinių ugdymą daugiakultūrėje ir daugiakalbėje aplinkoje, apie įvairių ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymą/si, bendruomenės susitarimus įgyvendinant atnaujintą ugdymo turinį.

Plačiau
Pirmas, bet ne paskutinis 2023-06-14 Pirmas, bet ne paskutinis

Birželio 13 d. Raseinių TAU Tapybos fakulteto studentai  susirinko baigiamąjam mokslų akordui į tapybos plenerui. Į tapybos plenerą vykome į Pramedžiavą. Į Pramedžiavą mus pakvietė Mūsų grupės studentai Vidutė ir Jonas Vaičaičiai ir Antanas Šulskis. Svetingai priėmė mus Pramėdžiavos bendruomenės namuose, kuriuose ir įsikūrėme.

 

Plačiau
Edukacinė išvyka olimpiadų ir konkursų laimėtojams 2023-06-09 Edukacinė išvyka olimpiadų ir konkursų laimėtojams

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba birželio 7 d. organizavo rajono bendrojo ugdymo įstaigų 3-8 klasių mokinių olimpiadų-konkursų rajono etapų laimėtojams edukacinę išvyką į Pasvalio rajono Raubonių parką. 70 mokinių iš visų rajono bendrojo ugdymo įstaigų kartu su lydinčiais mokytojais ir Švietimo pagalbos tarnybos metodininkėmis vyko į Raubonių parką. Šis parkas – vienas didžiausių Baltijos šalyse, jo plotas 16 ha.

Plačiau