Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau –  Raseinių AJC) komanda pateikia rugsėjo mėnesio apžvalgą.

Štai ir pirmoji spalvota rudeniška apžvalga. Rugsėjis – mokslo metų pradžia, tad nusprendėme ją paminėti ir mes, tik savaip, kaip visada J

Rugsėjo 3 – 4 d. vyko jaunimo naktis Žaiginyje. Rugsėjis labai greitai apvertė pasaulį aukštyn kojomis, todėl mes, Raseinių, Nemakščių, Girkalnio ir Žaiginio jaunimas, sugalvojome sumaišyti dieną su naktimi. Penktadienį rugsėjo 3 d. į Žaiginio mokyklos patalpas, kartu su vadovais atvykęs jaunimas iš jos išvažiavo šeštadienį. Nuo pat atvykimo visų šios nakties dalyvių laukė Raseinių AJC savanorių paruoštos veiklos. Vakaras prasidėjo nuo žaidimo „Laikrodukas“, per kurį visi turėjo galimybę vienas kitą pažinti dar labiau arba susipažinti su naujai prisijungusiais jaunuoliais, vėliau vyko nakties 3x3 krepšinio varžybos, kuriuose nugalėtojais tapo „Teletabiai“, o naktinio tinklinio turnyre nenugalima buvo „Jopštararai“ komanda. Vakarienei visų laukė pagyrimus vienas po kito rinkęs bulvių plokštainis, už kurį esame be galo dėkingi Audros Musteikatės mamai. Šios nakties programoje buvo ir viktorina, diskoteka, bei nuostabioji naktinė Renato virtuvėlė su „dešrainiais ir mėsainiais“. Ši naktis atnešė visiems daug pokalbių, naujų emocijų, naujų draugų, bei, aišku, daug naujų prisiminimų, kurie liks atmintyje ir širdyje.

Rugsėjo 7 d. 15:00 val. Raseinių AJC patalpose vyko profesinė paskaita apie manikiūristo profesiją, kurią vedė savo srities specialistė Audronė Mielinytė. Lektorė supažindino ir suteikė informacijos, nuo ko reikia pradėti užsiimant šia sritimi, kiek tai kainuoja ir kam finansiniai resursai  išleidžiami, kokie sunkumai laukia ir kaip jų išvengti dirbant klientų aptarnavimo sferoje, bei dar daug kitos naudingos ir reikalingos informacijos prieš svarstant užsiimti šia specialybe. Taip pat šio susitikimo metu vyko mini konkursėliai. Lektorė uždavinėjo klausimus, į kuriuos atsakęs jaunimas gavo atminimo dovanėles.

Rugsėjo 10 d. vyko „Popamokinis vakarėlis“ (angl. „After school party“). Skambėjo muzika, o susirinkimo vieta skleidė belgiškų vaflių su „Oreo“ sausainiais kvapą. Pasistiprinus visų laukė „Pusvalandukas su Auguste“. Šios veiklos metu vyko diskusijos įvairiomis temomis su žaidimų intarpais, per kuriuos buvo galima dar geriau pažinti vienas kitą, prisiminti animacinius filmus bei sužinoti, galbūt, niekada negirdėtų faktų apie vieną ar kitą jaunuolį, Raseinių AJC darbuotoją.

Rugsėjo 18 d. Raseinių AJC persikėlė į Raseinių miesto Žemaičio aikštę, kur vyko Rudens šventė „Rudens bendrystės sodai“. Raseinių AJC savanorės Rugilė ir Augustė vaišino miesto gyventojus „languotais blynais“. Paragavęs jų, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla įvertino: „primenantys vaikystę“. Šios šventės metu Raseinių AJC savanorė Samanta vykdė konkursą, kurio metu dalyviai turėjo įminti pateiktas mįsles, ar pasirinkta tema sukurti ketureilį. Atlikę užduotis dalyviai buvo apdovanoti Raseinių AJC įsteigtais prizais (kuprinėlėmis, rašikliais), taip pat renginio metu dalinome jaunimo sukurtą „Jaunimo ministerija“ naujienlaiškį. Viso renginio metu miesto gyventojai galėjo stebėti Raseinių AJC įgyvendintų veiklų vaizdo įrašo demonstracijas.

Rugsėjo 20 d. vyko „Gerosios patirties mainų vizitas“ į Gargždų atvirą jaunimo centrą (toliau – Gargždų AJC). Vizito tikslas – susipažinti su kito centro darbuotojais, pasidalinti gerąją patirtimi. Susitikimo metu Gargždų AJC darbuotojai aprodė savo patalpas, įkurtą jaunimo parką, kuriame įrengti treniruokliai, krepšinio aikštelė, įkurta poilsio zona su hamakais, mobilaus ryšio ir pakrovimo stotelėmis ir kt. Taip pat Gargždų AJC darbuotojai vykdo tarpinstitucinius susitikimus, kuriuos įgyvendinti užtruko, tačiau šiandien idėjos iniciatyva duoda teigiamus rezultatus. Tarpinstituciniuose susitikimuose dalyvauja darbuotojai iš įvairių įstaigų, institucijų bei organizacijų: socialiniai pedagogai, Jaunimo reikalų tarybos nariai, Švietimo, Vaikų teisių skyrių specialistai, probacijos tarnybos atstovai ir t.t.

Džiaugiamės šiltu Gargždų AJC darbuotojų priėmimu ir gerosios patirties pasidalinimais, bei noru bendradarbiauti ateityje.

Rudenį pasitikome nusiteikę gana sportiškai: rugsėjo mėnesį Raseinių AJC jaunuoliai pradėjo dalyvauti jėgos treniruotėse. Šie užsiėmimai finansuojami Sporto rėmimo fondo lėšomis ir tęsis visus mokslo metus.  Treniruotės vyko Raseinių „Energy Gym Team“ sporto klube. Prižiūrint profesionalaus trenerio užsiėmimų metu jaunuoliai mokėsi taisyklingai atlikinėti pratimus, skirtus viso kūno stiprinimui. To paties projekto lėšomis nuo rugsėjo mėnesio jaunimas pradėjo plaukimo treniruotes Šilalės sporto mokykloje. Jei kas manė, kad užsiėmimai baseine - tik smagus laiko leidimas, suprato, kad  plaukimas -  fizinių jėgų ir ištvermės reikalaujantis užsiėmimas. Beje, visą mėnesį aktyviai treniravomės žaisdami stalo tenisą ir biliardą. Įgūdžiai tikrai pravers, kai spalio 8 ir 26 dienomis susitiksime biliardo turnyrui su Radviliškiu ir Šeduva.

Rugsėjo 25 d. vakarą Raseiniuose vyko Europos sporto savaitės renginys „Be active night Raseiniai 2021“. Renginio tikslas - skatinti jaunimo fizinį aktyvumą, padėti įsisąmoninti sporto ir  pastovaus judėjimo naudą. Europos sporto savaitė skirta visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sportiškumo lygio. Renginys prasidėjo nuotaikinga „Zumba by Timeless“ šou su Sauliumi Skambinu. Neabejingų lengvajai atletikai laukė ieties metimas su ieties pakaitalu, šuolis su kartimi renkant taškus, bėgimas per mini barjerus. Mėgstantiems futbolą – smūgio taiklumo konkursas. Krepšinio fanai galėjo save išbandyti baudų, tritaškių metimuose bei kamuolio slalome. Taip pat vyko bėgimas per kliūčių ruožą, o renginį užbaigė „Good Time Boys“ koncertas. Renginyje savanoriavo 15 Raseinių AJC jaunuolių.

Rugsėjo 30 d. vyko biliardo turnyras Radviliškyje „Jaunimo Erdvė“. Turnyre dalyvavo ir aštuoni Raseinių AJC jaunuoliai. Nors pirmąją vietą užėmė šeimininkai, tačiau Raseiniškiai parodė puikius rezultatus, iškovojo dvi prizines vietas. Pirmą vietą užėmė Titas Boriavičius (Radviliškio jaunimo erdvė), antrąją vietą – Oksana Selvenytė (Raseinių AJC), trečią vietą – Modestas Buivydas (Raseinių AJC).

Rugsėjo mėnesį toliau buvo vykdomas mobilusis darbas Raseinių rajone: Šiluvoje, Žaiginyje, Girkalnyje ir Nemakščiuose. Paskirtomis dienomis vykstantys susitikimai būna labai įvairūs: vyksta kulinariniai užsiėmimai, įvairūs žaidimai, sportinės rungtys, varžybos, diskusijos, individualios konsultacijos ar kitos, jaunimo iniciatyva organizuojamos veiklos. Kiekvienas jaunuolis yra laukiamas ir priimamas be jokių išankstinių nuostatų.

 

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Kristina Taučaitė

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Kaip veikti diegiant atnaujintas BP? 2021-09-27 Kaip veikti diegiant atnaujintas BP?

Bendrosios programos (BP) – nacionalinio lygmens ugdymo turinį reglamentuojantis dokumentas, padedantis siekti Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme nustatytų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo tikslų.

Plačiau
„Be active night Raseiniai 2021“ Europos sporto savaitės renginys Raseiniuose 2021-09-14 „Be active night Raseiniai 2021“ Europos sporto savaitės renginys Raseiniuose

#BEACTIVE Europos sporto savaitė rugsėjo 23-30 dienomis

Europos Komisijos, kurios tikslas skatinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje, iniciatyva siekiama, kad kuo daugiau žmonių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs, taip pat suprastų sporto, pastovaus judėjimo naudą. Europos sporto savaitė skirta visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sportiškumo lygio. Kampanija Europoje vykdoma nuo 2015 metų, šiuo metu ją vykdo 31 Europos šalis.

Plačiau