Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau –  Raseinių AJC) komanda pateikia rugpjūčio mėnesio apžvalgą.

   Rugpjūčio 2-5 d. vyko jaunimo vasaros stovykla Tytuvėnuose „Judinam vasarą 3“. Ši stovykla vieniems buvo pirmoji, kitiems jau antroji ar net trečioji, tačiau stovyklos programa paruošta visų vadovų ir koordinatorių, atnešė be galo daug smagių, nuoširdžių akimirkų, kurios privertė komandas dirbti iš vien ir taip kurti nepakartojamus atsiminimus. Stovyklautojai rengė pasirodymus teminiams vakarams, „stovyklavizijai“, vyko užsiėmimai su profesionaliais lektoriais, dalyvavo žygiuose, rungtyniavo estafetėse, reflektavo ir t.t. Stovykloje dalyvavo daugiau nei 100 jaunuolių iš: Raseinių, Radviliškio, Pakruojo ir Šeduvos atvirų jaunimo centrų/erdvių.

   Rugpjūčio 13 d. Nemakščių bendruomenės namuose „Santalka“ vyko neįprastos, linksmos kovos „Merginos prieš vaikinus“. Šių kovų metu, merginų ir vaikinų komandos kovojo tarpusavyje vykdydami 9 iš anksto paruoštas užduotis iš pačių įvairiausių temų bei sričių. Rinkdamos taškus komandos turėjo kuo geriau pasirodyti tokiose užduotyse, kaip: ketureilio kūrimas, šarados kitaip, paslėptų žymių žmonių spėjimas „5 sekundžių“ užduotyje, „Iš dainos žodžių neišmesi“ bei kitose. Kovingai nusiteikusios komandos ne tik įnirtingai kovojo tarpusavyje, bet kartu stengėsi surinkti kuo daugiau taškų. Tačiau kaip kova be laimėtojų? Po įnirtingos kovos, taškų vagysčių ir pasitarimų, paaiškėjo, jog tik per 1,5 taško pranašesnė pasirodė merginų komanda, kuri šias kovas ir laimėjo.

   Rugpjūčio 14 d., šeštadienį, Raseinių rajono jaunimo reikalų taryba kartu su Raseinių AJC organizavo kasmetinį, jau tradicija tapusį renginį – bėgimą „Išsitaškyk spalvom 2021“.  Rūpintis savo sveikata, užsiimti aktyvia, judėti priverčiančia, veikla yra be galo svarbu, tačiau kai tuo užsiimi ne vienas ir ne tik namuose ar sporto salėje, o gryname ore neįprastoje aplinkoje šis užsiėmimas tampa dar įdomesnis. Džiaugiamės turėję galimybę ir šiemet Raseinių mieste organizuoti šį bėgimą, įtraukti jaunimą į savanorių ir organizatorių komandas bei visus, net 184 pačio įvairiausio amžiaus bėgimo dalyvius, kurie atėjo, sudalyvavo ir sėkmingai įveikė pasirinktą trasą (mažoji – 800 m, didžioji – 3,3 km ilgio). Bėgantieji trasose buvo apmėtyti spalvotais milteliais, o lydimi muzikos ir sekdami nuorodas visi pasiekė finišą, kur laukė atminimo medaliai ir spalvotų putų šou. Šiais metais bėgimo metu dalyviai buvo stebimi ir atrinkinėjami nominacijų prizams, kuriuos įsteigė Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Apdovanojimus gavo jauniausias ir vyriausias dalyviai, spalvočiausias bėgikas ir kt. „Išsitaškyk spalvom“ bėgime savanoriavo 15 Raseinių AJC jaunuolių.

   Rugpjūčio 18-20 d. devyni Raseinių jaunuoliai, kartu su vadovu Renatu Globiu dalyvavo Jaunimo vasaros akademijoje Klaipėdoje. Per tris dienas dalyviai sulaukė nemažai iššūkių, privertusių parodyti savo ištvermę ir tvirtą pasiryžimą būti čia, šioje akademijoje. Renginio metu visų laukė pačios įvairiausios veiklos: žygis pajūriu, grupiniai užsiėmimai, koncertai, diskotekos, talentų šou, orientacinės varžybos, namų darbų pristatymai. Kiekviena diena atnešė vis kažką naujo. Akademijos metu atrasti žmonės, įgyta patirtis ir sukurti nauji prisiminimai ilgam išliks visų mūsų atmintyje bei nuotraukose. Šis renginys – pavyzdys to, kaip sunku sustabdyti jaunus, užsidegusius aktyviai veikti žmones.

   Rugpjūčio 26 d. vyko kulinarinis užsiėmimas Raseinių AJC patalpose. Šio užsiėmimo metu gaminome patiekalą: vištieną su daržovėmis ir ryžiais. Patiekalas gavosi tikrai gardus, vien kvapas ir pateikimas kėlė apetitą, o svarbiausia tai, kad pats jaunimas buvo patenkintas savo galutiniu rezultatu.

Rugpjūčio 27 d. vyko kulinarinis ir savirealizacijos užsiėmimas. Nusprendėme, kad pagrindinį patiekalą jau gaminome, tad leidome sau pasmaguriauti kepdami obuolių pyragą. Kol kepėme pyragą vyko piešimas. Priemonės ant kurių piešėme buvo šiek tiek kitokios nei įprastai, naudojome diskus – įdomus ir neįprastas būdas saviraišką pateikti kitokiomis alternatyviomis priemonėmis. Maža to, nusprendėme save įamžinti ir popieriaus lape. Baltą popieriaus lapą papuošėme savo rankų anspaudais, įsiamžinome užrašant savo vardą. Kartais atrodo, kad suaugti mes dar tikrai neskubame, o iš dalies, mes niekur ir neskubame. J  Po to laukė smagioji dalis – pyragas!!! Užsiplikėme arbatos ir reflektuodami apie prabėgusią dieną pasmaližiavome.

   Rugpjūčio 28 d. vyko jau tradicija tapęs tinklinio užsiėmimas Žaiginyje. Turime parengę ir kitą planą, ką toliau veiksime Žaiginyje, bet tai - rugsėjo mėnesio apžvalgoje.

   Su šia apžvalga pateikėme dalelę to, ką veikėme rugpjūtį, bet tai tikrai ne viskas...

   Šia rugpjūčio mėnesio apžvalga uždarėme vasaros sezoną. Grįšime su mėnesio apžvalgomis spalvotomis kaip ruduo.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Kristina Taučaitė

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 

 

 

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Kaip veikti diegiant atnaujintas BP? 2021-09-27 Kaip veikti diegiant atnaujintas BP?

Bendrosios programos (BP) – nacionalinio lygmens ugdymo turinį reglamentuojantis dokumentas, padedantis siekti Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme nustatytų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo tikslų.

Plačiau
„Be active night Raseiniai 2021“ Europos sporto savaitės renginys Raseiniuose 2021-09-14 „Be active night Raseiniai 2021“ Europos sporto savaitės renginys Raseiniuose

#BEACTIVE Europos sporto savaitė rugsėjo 23-30 dienomis

Europos Komisijos, kurios tikslas skatinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje, iniciatyva siekiama, kad kuo daugiau žmonių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs, taip pat suprastų sporto, pastovaus judėjimo naudą. Europos sporto savaitė skirta visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties ar sportiškumo lygio. Kampanija Europoje vykdoma nuo 2015 metų, šiuo metu ją vykdo 31 Europos šalis.

Plačiau