Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau –  Raseinių AJC) komanda pateikia liepos mėnesio apžvalgą.

   Kadangi šis mėnuo mus lepino aukšta temperatūra, liepos 2 d. Nemakščiuose organizavome „Vasariškas estafetes“. Estafečių metu buvo sudarytos dvi komandos, kurios varžėsi tarpusavyje, rinko taškus ir kovojo dėl pagrindinių prizų: medalių, firminių Raseinių AJC kuprinėlių ir rašiklių. „Spanguolių“ ir „Saulučių“ komandos turėjo įveikti daug pačių įvairiausių estafečių: šaradas, kryžiukų – nuliukų komandines kovas, tinklinio su vandens balionais rungtį, parodyti savo greitumą dėliojant Raseinių AJC  dėlionę, išbandyti savo sėkmę spėjimo žaidimuose ir įvairiuose vandens rungtyse.  Na, o po įtemptos kovos paaiškėjo, jog nugalėtojais tapo „Spanguolių“ komanda. Iš viso estafetėse dalyvavo 14 jaunuolių.

   Liepos 7 d. Raseinių AJC stalas „lūžo“ nuo „Dixit“ žaidimo, kad ir kaip bebūtų niekas nepaneigs, kad tai – vienas iš mėgstamiausių jaunuolių laisvalaikio žaidimų. Aišku, po biliardo. J

   Liepos 8-9 d. keturi Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo renginyje ,,JAUni25:jaunimo politikos festivalis“ Klaipėdoje. Šio renginio tikslas – sukurti jaunimo reikalų koordinatoriams, jaunimo darbuotojams, jaunimo lyderiams erdvę, dalintis patirtimis, klausytis pranešimų ir diskusijų, praktiškai išbandyti jaunimo politikoje, darbe su jaunimu taikomus metodus.

   Liepos 12 d. restorane „Pasažo namai“ Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo viešinimo renginyje – Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) tiekimo modelio įgyvendinimas Akmenės, Klaipėdos ir Raseinių rajono savivaldybėse. Šio projekto tikslas – teikti poreikius atitinkančias kokybiškas ir prieinamas jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas bei paskatinti jaunus žmones rinktis sveikesnį gyvenimo būdą projekte numatytų savivaldybių teritorijose. Renginyje dalyvavo 22 asmenys.

   Liepos 13, 27 d. Radviliškyje „Jaunimo Erdvė“ vyko „Stovyklos vadovų mokymai“. Jaunimas tobulino artėjančios stovyklos programą, skirstėsi atsakomybėmis, kūrė „Judinam vasarą 3“ stovyklos himną, taisykles ir t.t., kartu su Radviliškio, Pakruojo ir Šeduvos jaunimu. Iš viso stovykloje vadovais bus 22 jaunuoliai.

   Liepos mėnesio ketvirtadieniais vyko užsiėmimai Girkalnyje. Susirinkęs jaunimas laiką leido žaisdami kompiuterinius žaidimus, reflektuodami jiems aktualiomis temomis, ar užsiimant sportine veikla.

   Liepos 16  ir 20 d. vyko kulinariniai užsiėmimai: Nemakščių bendruomenės namuose „Santalka“, ir Raseinių AJC patalpose. Nemakščiuose gaminome picas. Iš pateiktų produktų jaunuoliai turėjo savarankiškai pasigaminti picą, laisvai pasirenkant norimus maisto ingredientus. Visi galėjo pasitelkti vaizduotę ir laisvai improvizuoti, patarti ir pagelbėti šalia esančiam kolegai (-ei). Kito kulinarinio užsiėmimo metu Raseinių AJC patalpose gaminome kibinus. Gal ne taip idealiai suraityti kaip kepyklėlėse, bet svarbiausia pačių pagaminti ir iškepti. Spėkit ar liko???

   Liepos 21 d. vyko refleksija apie savanorystę. Laikas prabėgo nepastebimai ir viena Raseinių AJC savanorė užbaigė savo 6 mėnesių savanoriavimo laikotarpį mūsų centre. Nors oficialiai ir baigėsi savanoriavimo laikotarpis, tačiau ši jaunimo atstovė ir toliau prisideda prie veiklų organizavimo, idėjų siūlymo. Tai labai džiugina.

   Liepos 23 d. filmų vakaras + nakvynė Nemakščiuose. Seanso atidarymui jaunimas išsirinko filmą „Clouds“, o toliau balsavimo būdu rinkomės kitus filmus pagal pageidavimus. Šiuo susitikimo metu gaminomės užkandžius, žaidėme stalo žaidimus, naktį žaidėme lauko tinklinį, paryčiais vyko diskusijos įvairiomis temomis. Nakvynė – neįvyko, visi buvo per daug gyvybingi. J

   Liepos 30 d. penktadienį, Nemakščių bendruomenės pirmininkė Regina Pratašienė pakvietė Šiaulių apsk. VPK Raseinių raj. PK veiklos skyriaus tyrėją Darių Jonaitį. Darius Jonaitis yra Raseinių policijos Bendruomenių pareigūnas, kuris šiltai pabendravo su jaunimu ir neleido jiems liūdėti. Pareigūnas papasakojo apie darbą, supažindino su inventoriumi ir tarnybiniu automobiliu. Po susitikimo su pareigūnu vyko merginų pasiruošimas fotosesijai: makiažas, šukuosenos ir įsiamžinimas atminčiai.

   Nenutrūkstamai vykdomos konsultacijos, siekiant padėti jauniems žmonėms susiorientuoti visuose jų gyvenimo aspektuose ir skatinti savarankišką sprendimų priėmimą.

   Liepos mėnuo prabėgo nepastebimai, tad neužilgo sugrįšime jau su paskutinio vasaros mėnesio apžvalga.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Kristina Taučaitė

Veiklos vykdomos ir finansuojamos iš projektų:

  • „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021“
  • „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021 m.“

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Ir vėl nuvilnijo „Rugsėjo aidas“ 2021-09-03 Ir vėl nuvilnijo „Rugsėjo aidas“

Rugsėjo pirmoji – Mokslo ir žinių diena! Šioje dienoje telpa visa, kam nesvetimas noras tobulėti,  asmeninis augimas, būdingos tobulumo paieškos, žingeidumas ir suvokimas, kad norint neatsilikti nuo pasaulio, turi nuolat žengti žingsnelį pirmyn.

Plačiau
Šventė „Rugsėjo aidas 2021“ 2021-06-23 Šventė „Rugsėjo aidas 2021“

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba tradiciškai organizuoja renginį Raseinių rajono mokytojams senjorams ir Raseinių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentams „Rugsėjo aidas“.  Kasmet šventiškai nusiteikę įvairių rajono ugdymo įstaigų mokytojai senjorai ir Raseinių TAU studentai renkasi pasidžiaugti prasidėjusiais naujais mokslo metais. Šiemet šventės dalyvius linksmins daugiau nei du dešimtmečius gyvuojanti ir savo dainomis džiuginanti kapela „Sadūnai“. 

Plačiau