Gyvendami pavasarinėmis nuotaikomis, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau –  Raseinių AJC) grįžta su kovo mėnesio apžvalga.

   Nenutrūkstama žiemos, o dabar ir pirmojo pavasario mėnesio veikla tapo grupiniai „Zumbos“ užsiėmimai, kurie vyko kiekvieną savaitę antradieniais-penktadieniais. Zumba – smagi, mankštą ir šokį derinanti treniruotė. Ši treniruotė teikia unikalią fizinę ir emocinę naudą sveikatai. Vykstant šiems užsiėmimams atsiskleidė individualios jaunuolių savybės, susikūrė glaudesnis bendradarbiavimas ir tarpusavio supratimas, susistiprėjo socialiniai įgūdžiai, pasitikėjimas savimi.

   Kovo 11-osios dienai paminėti paskelbėme akciją „11000 žingsnių“, kurio tikslas buvo netradiciškai paminėti  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, skatinti pilietiškumą, fizinį aktyvumą. Šioje akcijoje galėjo dalyvauti visi. Į akciją įsitraukė ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos ketvirtokai. Puoselėjame patriotiškumą ir džiaugiamės, kad prie šios akcijos įgyvendinimo prisidėjo ir į ją įsitraukė daugiau nei 10 asmenų.

   Vyko virtualios maisto gamybos pamokos. Kasdien su jaunimu bendravome bendrose  „messenger“ grupėse, dalinomės kasdieniais išgyvenimais, kulinariniais šedevrais. To pasekoje, Raseinių AJC savanorėms kilo idėja įgyvendinti pirmąsias virtualias maisto gamybos pamokas. Savanorė Rugilė jau anksčiau  stebino savo kulinariniais gebėjimais privačiose „messenger“ grupėse, šį kartą tai nusprendė įgyvendinti ir pasidalinti maisto gamybos proceso eiga  su  Raseinių AJC „facebook“ lankytojais. Pirmas blynas tikrai neprisvilo ir gaminti sušiai pavyko. Savanorės Samantos šokoladinio vaisių fondiu gamybos pamoka buvo labiau orientuota į smaližius. Pagamintas desertas nereikalavo didelių pastangų, todėl jį pasigaminti galėjo kiekvienas. Savanorių inicijuota veikla buvo orientuota tiek į asmeninius, tiek į profesinius įgūdžius.

   Kovo 21 dieną minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma.  Į šią akciją įsitraukė 16 Raseinių AJC jaunuolių. Raseinių AJC savanorė iš jaunuolių atsiųstų nuotraukų sumontavo vaizdo įrašą, skirtą išreikšti paramą jautriai visuomenės daliai, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones turinčius šią negalią.

   Vyriausybei atlaisvinus karantiną ir esant rekomendacijoms, paskelbėme, kad kovo 23 dieną grįžtame į Raseinių AJC centrą ir veiklas vykdysime kontaktiniu būdu. Atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją kontroliavome srautus. Paskelbėme išankstines registracijas jaunuoliams norintiems atvykti į centrą. Su užsiregistravusiais jaunuoliais buvo susisiekta. Sudarytos 2 grupės po 10 asmenų, kurie centre rinkosi antradienį ir ketvirtadienį.

   Susitikimų metu lavinome geometrijos, fizikos ir matematikos įgūdžius, greitį, gerinome budrumo ir koncentracijos gebėjimus žaisdami biliardą ir stalo tenisą. Kulinarinio užsiėmimo metu gaminome kebabus, kūrėme bendruomeniškumą.

   Mėnesio pabaigoje suorganizavome nuotolinį merginų pižamų vakarėlį, kurio metu vyko  mergaitiški pokalbiai/diskusijos prie arbatos puodelio, kartu dalyvavome žaidimuose ir tiesiog jaukiai ir ramiai praleidome vakarą kartu.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Kristina Taučaitė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Dorinio ugdymo mokytojų apskritojo stalo diskusija 2021-03-18 Dorinio ugdymo mokytojų apskritojo stalo diskusija

Raseinių ir Kelmės rajonų dorinio ugdymo mokytojai rinkosi į apskritojo stalo diskusiją Zoom platformoje, kurioje aptarė aktualius ugdymo klausimus ir pasidalino gerąja darbo patirtimi. Kelmės rajono tikybos mokytoja Regina Vaičiulienė ir etikos mokytoja Vilma Vipartienė skaitė pranešimus: „Erdvė, kurioje gimsta iššūkiai“, „Kas yra etika. Etikos reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje“.

Plačiau