Laikas bėga nepastebimai, tad Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau –  Raseinių AJC) grįžta su vasario mėnesio apžvalga.

   Vasario mėnuo prasidėjo nuo iššūkio „Išsilankstyk už savo miestą“. Šį kartą iššūkio estafetę perdavė Pakruojo atviras jaunimo centras.  Lankstūs mes ar ne, taip ir  neišsiaiškinome, tačiau esame kūrybingi ir mėgstantys interpretuoti, tad iššūkį atlikome leisdami pasireikšti kūrybinei fantazijai. Iššūkis atliktas ir estafetė perduota dar trims jaunimo erdvėms/centrams. Džiaugiamės, kad iššūkiai tęsiasi ir jų dalimi yra Raseinių AJC bendruomenė, susitelkusi bendrai nuotolinei veiklai su kitų miestų jaunimu.

   Vasarį kvietėme Raseinių rajono jaunimą registruotis atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą. Norime pasidžiaugti, kad ilgalaikę  savanorystę Raseinių AJC atliks Rugilė ir Samanta.

   Vasario 12 dieną organizavome Šv. Valentino dienai paminėti skirtą susitikimą. Dalyvauti ir įsijungti į pokalbį galėjo visi norintys - svarbu gera nuotaika ir raudonos spalvos akcentas. Kartu kūrėme eilėraščius, iš pateiktų žodžių apie meilę spėliojome, kokia paslėpta daina, atlikėjas ar grupė.  Labai nustebino jaunimo meniškumas ir originalumas - juoko tikrai netrūko, kartu puikiai praleidome laiką, bendravome, juokėmės išklausėme vieni kitus, pasidalinome savo prisiminimais, istorijomis apie pirmąją meilę. Šv. Valentino dienos paminėjimui sukūrėme vaizdo įrašą, kuriuo tikslas - parodyti, kad nesvarbu kokiomis sąlygomis gyvename šiuo metu, svarbiausia – nusiteikimas, komandinis darbas ir kūrybiškumas.

   Šiemet Užgavėnės buvo švenčiamos vasario 16 dieną. Ši data sutapo kartu su Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Raseinių AJC savanoriai sukūrė vaizdo įrašą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Esame pilietiški ir istorinių datų nepamirštame, didžiuojamės valstybėje, kurioje gyvename ir bendru kūrybiniu darbu dalinamės AJC „Facebook“ puslapyje.

   Na, o švęsdami Užgavėnes, šiemet nusprendėme nevyti žiemos iš kiemo, o pamankštinti protą: Raseinių rajono AJC „Facebook“ puslapyje patalpinome kryžiažodį.  Tai ne tik puiki laisvalaikio praleidimo forma, bet ir atrakcija: kryžiažodį reikėjo spęsti skaitmeninėje erdvėje, buvo fiksuojamas  atlikimo greitis, buvo galima stebėti kitus žaidėjus ir konkuruoti tarpusavyje.

   Nenutrūkstama veikla tapo „Zumbos“ užsiėmimai, kurie vyko 2 kartus per savaitę antradieniais-penktadieniais.  Šokio užsiėmimų metu buvo aktyviai lavinama jaunuolių koordinacija, stiprinamas kūnas, ugdomas gebėjimas save išreikšti per fizinę aktyvią veiklą.

   Naudodamiesi „messenger“, „zoom“ platformomis toliau bendravome su jaunimu virtualioje erdvėje, teikėme emocinę paramą, esant poreikiui, konsultavome. Šį mėnesį išryškėjo kulinariniai jaunuolių gebėjimai. Maisto receptais, gamybos eiga, galutiniu rezultatu dalinomės bendrose „messenger“ grupėse.

   Vasario mėnesį užbaigėme AJC metodininkų pristatymu apie savanorystę Girkalnio pagrindinės mokyklos mokiniams. Susitikimo metu pristatėme, kas yra savanorystė, kokia jos nauda, kur galima atlikti savanorišką tarnybą Raseinių rajone, kur apie tai galima plačiau sužinoti ir gauti informacijos. Susitikime dalyvavo apie 80 mokinių.

   Taip prabėgo dar vienas „karantininis“ mėnuo. Džiaugiamės galėdami pasidalinti įgyvendintomis prasmingomis veiklomis.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Kristina Taučaitė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos