Jei negalite skaityti įprasto spausdinto teksto - Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) bibliotekininkai, specialistai padarys viską, kad Jus pasiektų garsinė knyga.

Kas gali būti mūsų skaitytojais?

  • vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;
  • vaikai ar suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);
  • asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai išbūti sėdimoje padėtyje;
  • silpnaregiai ar neregiai;
  • asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos ir visi kiti, kurių galbūt nepaminėjome – kreipkitės į mus.

   ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka skaitantiems savaip. ELVIS fonduose saugoma  per 13 tūkst. pavadinimų populiarių įgarsintų knygų, įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY formatais). Turime daugiau nei 80 procentų įgarsintos mokiniams rekomenduojamos literatūros! Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB). ELVIS fondai auga kasmet!

  •    Registracijai į ELVIS www.elvis.labiblioteka.lt reikalinga užpildyti anketą ir prisegti pažymą, kuri patvirtintų, kad negalite skaityti įprasto spausdinto teksto, kopiją. Paprasčiausias būdas –  pažymą nufotografuoti išmaniuoju telefonu ir pateikti nuotrauką. Jei registruojasi nepilnametis, reikės pateikti tėvų (globėjų) sutikimą naudotis sistema.
  •    Pažymą gali išduoti Jūsų šeimos gydytojas (dokumente turi būti nurodyta, kad dėl sveikatos būklės Jums rekomenduojama skaityti garsines knygas).
  •    Jei Jūsų vaikas turi skaitymo, mokymosi ar raidos sutrikimą, tiks logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.
  •    Suaugusiam asmeniui, turinčiam disleksiją (skaitymo sutrikimą), pažymą gali išduoti logopedas.

   ELVIS leidiniai yra nemokami, tačiau jie skirti tik asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS bendruomenė besąlygiškai gerbia autorių teises. Naudodamiesi ELVIS ištekliais, įsipareigojate jokiais būdais jų neplatinti!

  Daugiau informacijos:

Danguolė Kaktavičienė (vyriausioji bibliotekininkė)

+ 370 658 92 745

d.kaktaviciene@labiblioteka.lt

Ačiū
1
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Problemų, kylančių mokiniams dėl nuotolinio mokymo, identifikavimo ir pagalbos suteikimo algoritmas 2021-01-22 Problemų, kylančių mokiniams dėl nuotolinio mokymo, identifikavimo ir pagalbos suteikimo algoritmas

Švietimo, mokslo ir sporto bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengė algoritmą, kuris leis pedagogams, mokykloms ir kitoms atsakingoms institucijoms efektyviau padėti mokiniams, susiduriantiems su nuotolinio mokymosi metu kylančiomis problemomis.

Į pagalbą jas sprendžiant įsitraukia pedagogai, mokyklos administracija ir, jei reikia, – savivaldybės administracija. Sudarant individualų pagalbos planą, teikiant paslaugas mokiniui ir jo šeimai, svarbus institucijų bendradarbiavimas.

Plačiau
Pakartotiniai mokymai įstaigos vadovų pageidavimu 2021-01-18 Pakartotiniai mokymai įstaigos vadovų pageidavimu

2021 m. vasario18 d. 8.30 val. planuojami nuotoliniai 8 val. mokymai “Vidaus kontrolės kūrimas ir užtikrinimas viešąjam sektoriui” savivaldybės specialistams ir įstaigų vadovams ir jų komandų nariams, kurie planuoja rengti Vidaus kontrolės aprašą. Visas viešąsias įstaigas pasirengti aprašą  įpareigojo   LR Finansų ministro įsakymas 2020 m. birželio 29 d. Nr. 1K-195  „Dėl vidaus kontrolės įgyvendinimo viešajame juridiniame asmenyje“. Aprašą privalu pasirengti per vasario mįnesį, nes kovo 1 d. bus privalu teikti ataskaitas. Mokymus ves auditorė Vaida Kačergienė. Mokymų metu bus  pristatytas aprašas, jo struktūra ir pateikta medžiaga, kuri padės pasirengti aprašą. Mokymų kaina planuojama 80 Eurų (Privačiame sektoriuje analogiški mokymai kainuoja 110 Eur).

Kviečiu registruotis tinklapyje  www.rspt.lt skyrelyje Registracija.

Plačiau