Birželio mėnesį Raseiniuose vyko Erasmus + projekto, apjungusio organizacijas  net iš 5 valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Italijos, Bulgarijos ir Jungtinės Karalystės -  sklaidos renginys.

   Seminare projekto „Kurk lėlę, pažink save“ ekspertės ir mokymų vadovės Rolanda Šliažienė ir Arūnė Taunytė  pristatė gan  netikėtą suaugusiųjų mokymo bei asmeninės ūgties metodą. Lėlių teatro technikomis pagrįsta metodika – tai lanksti ir patraukli priemonė, padedanti identifikuoti ir spręsti socialines bei asmenines problemas, atskleisti asmens talentus ir gebėjimus, dirbant tiek su vaikų, tiek su suaugusiųjų grupėmis, tiek su jautriais ir/ar socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis.

   Lėlininkas Rimas Driežis animavimo dirbtuvėse itin taikliai, kūrybiškai ir subtiliai pademonstravo, kaip netikėtai „prabylanti“ lėlė gali atverti savęs ir kito pažinimo paslaptis, gal netgi gydyti kai kurias sielos žaizdas.

   Renginio organizatoriai – Raseinių švietimo pagalbos tarnyba ir Raseinių Šaltinio progimnazija  - juokavo, kad nors tarptautinio projekto sklaidai pasirinktas sąlyginai nedidelis rajono centras – Raseiniai, tačiau į renginį susirinko dalyviai nuo A (Ariogalos) iki Š (Šiaulių, Šakių). Džiugu, kad tokie renginiai vyksta ne tik Vilniuje ir geroji praktika lengviau pasiekia platesnį ratą specialistų.

   Visos dienos seminaras prabėgo akimirksniu. Renginio dalyviai buvo supažindinti su projekto partnerių sukurta metodine medžiaga: „Metodinėmis gairėmis“ ir „Vadovu“, tačiau bendroje refleksijoje ryškiai skambėjo  prašymas organizuoti seminaro tąsą, sudaryti galimybę gilintis į šį metodą, nes dalyviai įžvelgė galimybes jį plačiai taikyti savo darbe.

   Teikiant socialines ar švietimo pagalbas vaikams, suaugusiems, kartais susiduriame su bejėgyste, kai nežinia, kaip ir kuo galima žmogui padėti. Projekto metu sukurtas metodas tarsi ragina kūrybiškai, nenuleidžiant rankų ieškoti idėjų, atsakymų sudėtingoms situacijoms spręsti... Ir sprendimai ateina...

Parengė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Reda Kunickienė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Mokytojų pagerbimo šventė 2019-06-18 Mokytojų pagerbimo šventė

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba rajono bendrojo ugdymo įstaigų pedagogams organizavo mokytojų pagerbimo šventę „Sėkmės trajektorija 2019“. Šventė vyko Raseinių Šaltinio progimnazijoje. Prasmingos spektaklio aktorių mintys, puiki vaidyba, šaunūs renginio vedantieji, talentingi mokiniai: skaitovas ir dainininkai džiugino šventės dalyvius. Raseinių rajono savivaldybės mero Andriaus Bautronio dovanotos gėlės ir Tarnybos direktorės Redos Kunickienės padėkos, gražiausi pagarbos ir dėkingumo žodžiai buvo skirti mokytojams, parengusiems rajono etapo olimpiadų ir konkursų laimėtojus.

Plačiau
Mokymų programa „Pokyčių valdymas ugdymo procese“ 2019-06-11 Mokymų programa „Pokyčių valdymas ugdymo procese“

Jeigu jūs planuojate tapti švietimo įstaigų vadovais ar norite patobulinti turimas vadybines kompetencijas – Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba Jums siūlo mokymus, kuriuose bus formuojamos pagrindinės švietimo įstaigos vadovui reikalingos kompetencijos, ypatingą dėmesį skiriant pokyčių valdymo ir strateginio mąstymo kompetencijų plėtrai.

Plačiau