Balandžio 6 d. 40 Raseinių TAU studentų dalyvavo šventėje „Sveikata ir saugumas: protrūkiai ir krizės“, skirtoje pasaulinei sveikatos dienai paminėti, kuri vyko Vilniuje Vingio parke. Šventės organizatoriai–Medardo Čoboto TAU ir VšĮ „Sveikas miestas“,  dalyviai–vienuolikos Trečiojo amžiaus universitetų atstovai iš visos Lietuvos.

   Šventė prasidėjo spalvingu visų atvykusiųjų paradu ir bendra mankšta bei sveikinimo kalbomis, kurias studentams skyrė PSO biuro Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė, MČTAU  rektorė dr. Zita Žebrauskienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vyr. specialistė Inga Gerulskienė ir kiti garbūs svečiai. Visi kalbėjusieji akcentavo sveikos gyvensenos principų laikymosi kasdieniame gyvenime, bendrystės jausmo, kurį suteikia dalyvavimas TAU veiklose, svarbą. Po to visi atvykusieji prisistatė: vieni dainavo, grojo, kiti šoko, dar kiti deklamavo savo kurtas tai progai eiles. Raseinių TAU komanda savo pasirodymą pradėjo trumpa viktorina. Studentė Ona Kazbarienė uždavė žiūrovams kelis klausimus apie Raseinių kraštą. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais – kultūros ir meno fakulteto studentų rankomis pagamintais dirbiniais. Tokiu būdu kitų miestų ir rajonų TAU studentai sužinojo, kaip vadinasi skulptūra, tapusi Raseinių simboliu ir kas yra jos autorius, kas pavaizduota Raseinių herbe ir kodėl, kur yra Aštuonračio muziejukas, kokie žymūs žmonės gimė Raseinių rajone. Prisistatymą pratęsė linijinių šokių grupė, vadovaujama Valdonės Balčaitienės, Raseinių TAU fizinio aktyvumo fakulteto kuratorės.

   Po išradingų ir nuotaikingų pasirodymų visų laukė kareiviška košė, ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis turnyras, mėgėjiško sporto varžybos: diskgolfas ir petankė. Jeigu petankė mums jau buvo žinoma, tai diskgolfą išbandėme pirmą kartą. Tai labai įdomus gamtoje bet kokiu metų laiku žaidžiamas žaidimas, tinkantis bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Būtinai praturtinsime Raseinių TAU veiklas šia nauja aktyvaus laisvalaikio praleidimo forma. Šventės pabaigoje organizatoriai visus atvykusius kolektyvus apdovanojo padėkos raštais ir pora šiaurietiško vaikščiojimo lazdų. Lazdas įteikėme Raseinių TAU studentui Gintautui Levanui, kuris labai atsakingai  vadovauja šiaurietiško vaikščiojimo mėgėjų grupei.

   O kaip darniai ir gražiai nuskambėjo paskutinė bendra daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“! Grįžtant namo, visą kelią (o kelias netrumpas – apie 200 km) netilo įspūdžiai iš puikios šventės. Visi džiaugėsi gražiu, gerai organizuotu renginiu, galimybe pabūti drauge, pabendrauti su kitų Trečiojo amžiaus universitetų atstovais, susirasti naujų draugų, įdomiai ir aktyviai praleisti dieną nuostabiame Vingio parke.

   Pati šventės idėja, jos organizatorių ir svečių išsakytos mintys dar kartą priminė senolių išmintį, kad sveikata – brangiausias turtas, o už jo tausojimą atsakingas pats žmogus. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalės nebuvimas, taip pat pabrėžia, kad sveikata yra ne gyvenimas be ligų, bet būklė, suteikianti galimybę kasdien patenkinti asmens būties ir laisvalaikio reikmes. Būtent tokiais principais ir vadovaujasi Raseinių TAU, sudarydamas senjorams galimybes pagilinti savo žinias sveikatos srityje, dalyvauti įvairiuose kūrybiniuose užsiėmimuose, būti fiziškai aktyviems.

Valdonė Balčaitienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

2019-04-04 Kelmiškių stažuotė Raseiniuose

2019 m. balandžio 4 d. vyko Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos organizuota Kelmės rajono savivaldybės projekto "Lyderių laikas 3" kūrybinės komandos narių stažuotė "Efektyvios pagalbos mokiniui organizavimas“ Raseinių rajono ugdymo įstaigose. 
 

Plačiau
Kaip efektyviai vesti darbuotojų susirinkimus 2019-04-04 Kaip efektyviai vesti darbuotojų susirinkimus

2019-04-03 d. projekto "Lyderių laikas 3" įžanginio modulio dalyvės Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Saulė Sitavičienė, direktorė Reda Kunickienė ir Raseinių Šaltinio progimnazijos direktorė Vaiva Zubrickienė lankėsi UAB "Danspin", įdiegusioje Lean vadybos sistemą. Susitikimo metu įmonės vadovas Rosvaldas Kunickas pasidalino ilgamete sėkminga vadybine patirtimi. Itin naudingų įžvalgų ir žinių projekto dalyvės pasisėmė darbuotojų susirinkimų vedimo tematika.

Plačiau
Meninio skaitymo konkursas „Vaikystės žodžiai“ 2019-04-03 Meninio skaitymo konkursas „Vaikystės žodžiai“

Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono ugdymo įstaigų mokinių meninio skaitymo konkursas ,,Vaikystės žodžiai“, kurį organizavo šios progimnazijos pagalbos mokiniui specialistės. Į renginį susirinko mokiniai iš Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Raseinių specialiosios mokyklos, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“, Raseinių Šaltinio progimnazijos, Viduklės Simono Stanevičiaus, Nemakščių Martyno Mažvydo, Ariogalos,   Betygalos  Maironio, Šiluvos gimnazijų, Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro.

Plačiau
Susitikome po 20-ties metų 2019-02-27 Susitikome po 20-ties metų

Raseinių rajono ugdymo įstaigų bibliotekininkės, lietuvių kalbos mokytojos vasario 21 d. vykome į tarptautinę Vilniaus knygų mugę, kurios šūkis šiemet buvo „Po 20-ies metų“.  Jubiliejinėje Vilniaus knygų mugėje dalyvavome kultūrinėse programose, aplankėme naujas erdves, susitikome su lietuvių ir užsienio autoriais, kai kas sulaukėme ir Mugės gimtadienio staigmenų.

Plačiau
Konferencija užsienio kalbų mokytojams - Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje 2019-02-25 Konferencija užsienio kalbų mokytojams - Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje

   „Tikrasis atradimų kelias – ne naujų vietų ieškojimas, o pažvelgimas į jas kitomis akimis.“ Šia išmintinga citata 2019 metų vasario 20 dieną mūsų Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje prasidėjo respublikinė teorinė–praktinė užsienio kalbų mokytojų konferencija „Mokytojo ūgtis – mokinio ūgtis“. Ją organizavo šios gimnazijos  anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Danauskienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja Reda Mėlinienė, rusų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Bartkienė ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Plačiau