2018 m. spalio 25 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos ir Raseinių Šaltinio progimnazijos organizuota  respublikinė praktinė socialinio emocinio ugdymo konferencija „Raktai į gyvenimo ir mokymosi gerovę“. Konferencijoje dalyvavo virš 120 dalyvių iš 41 Lietuvos švietimo įstaigos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Šilalės, Raseinių, Švenčionių , Kelmės ir kitų savivaldybių.

   Konferencijos metu sudaryta galimybė praktiškai išbandyti 10 skirtingų socialinių emocinių kompetencijų lavinimo metodų: psichodramą, forumo teatrą, dailės, rašymo terapijas, dr. Edward de Bono „šešių mąstymo kepuraičių“ sąrangą, emometrą, tarpsritinį literatūros pažinimą ir t.t. Tai metodai, skirti tiek suaugusiojo - mokytojo, tiek vaiko emocinio intelekto, be kurio sunkiai įsivaizduojama akademinė, profesinė ir asmeninė individo sėkmė, psichinė sveikata, - ugdymui. 

   Konferencija, turtinga metodologiniu požiūriu bei išieškota iki subtilių detalių aplinkos pritaikymo renginio koncepcijai prasme, sulaukė itin šiltų dalyvių atsiliepimų:, „širdingai dėkoju už tokią dėmesio dozę. Po konferencijos buvau euforijoj. Nuo pradžios iki pabaigos buvo viskas taip apgalvota: tos visos mažos smulkmenos, nuo pasitikimo iki išlydėjimo... O apie lektorius iš viso be žodžių - buvau prikaustyta, aktualu, svarbu, išgirdau apie puikų instrumentą - emometrą, kurį tikrai naudosiu savo darbe. Dar niekada neteko būti tokioje konferencijoje, kuri taip įkvėptų. Žemai lenkiuosi ir dėkoju visai komandai“, „ačiū labai už tokią galimybę panardyti, pabraidžioti po sielos sodus, už slėpiningų klodų pakutenimą. Buvo tikra, nuoširdu, su įkvepiančiu palydėjimu“, „dėkoju už dieną, kokios dar nebuvo šiais metais“, „pasaulinio lygio konferencija!“

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorei Redai Kunickienei "perėjusios" Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos prezidentės , o Raseinių Šaltinio progimnazijos direktorei - Asociacijos tarybos pirmininkės pareigos bei konferencijos dalyvių atsiliepimai įpareigoja skirti dar daugiau jėgų siekiant suburti socialinio emocinio ugdymo programas įgyvendinančias švietimo įstaigas bei socialiai atsakingas įmones, kartu dalintis įdirbiu, organizuoti informacinius renginius bei keistis patirtimi, skleisti  socialinio emocinio ugdymo kultūrą šalyje. 

   Kartais esame linkę manyti, kad kitiems sekasi kažkaip geriau, kad žolė žalesnė kitur, kad aktyvus intelektualinis, kultūrinis ar socialinis gyvenimas gali virti arčiausiai bene už kokio šimto mylių. Konferencijos dalyviai bei dirbtuvių meistrai įrodė - gyvenimo ir  mokymosi gerovės raktų kalviu gali tapti kiekvienas. Tik reikia norėti ir čia bei dabar pradėti.

Akimirkos iš konferencijos:

Ačiū
1
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Pasėjai gilę Lietuvoj – ji ąžuolais išaugo 2018-10-11 Pasėjai gilę Lietuvoj – ji ąžuolais išaugo

Šiandien Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje vyko rajono ugdymo įstaigų bibliotekininkų metodinė diena „Pasėjai gilę Lietuvoj – ji ąžuolais išaugo“. Gimnazijos bibliotekininkės Adelė Balašaitienė ir Genovaitė Jankauskaitė šiltai sutiko kiekvieną  pakviesdamos prie šventiškai, gilėmis ir ąžuolo lapais  papuošto, pačių pagamintų vaišių stalo. Gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė, šiltai bendraudama pasidalijo mintimis apie bibliotekininkų darbą, vykstančią švietimo reformą.   

Plačiau
Rudens šventė 2018-09-24 Rudens šventė

        Rugsėjo 22 dieną per Raseinius nuvilnijo vienas gražiausių, smagiausių, rudens gėrybėmis gausiausių rajono renginių – rudens šventė ,,Rudens bendrystės sodas – 2018“. Šiemet vyko ne eilinė rudens šventė, kartu buvo pažymimas ir Raseinių miesto 765-erių metų jubiliejus.

Plačiau
Ir vėl nuvilnijo „Rugsėjo aidas“ 2018-09-04 Ir vėl nuvilnijo „Rugsėjo aidas“

Mažai yra žmonių, kurių širdies nesuvirpintų  Mokslo ir žinių šventė. Nors patys seniai atsisveikinę su vaikyste, jaunyste, tą jaudulį, džiugesį, nerimą išgyvename vėl ir vėl kartu su savo vaikais, o vėliau ir anūkais.  Kaip ir kiekvienais metais Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba Mokslo ir žinių dienos proga organizavo tradicija tapusį renginį „Rugsėjo aidas“.

Plačiau
Kviečiame į seminarų ciklą apie elgesio ir emocijų sunkumus, problemas iškylančias paauglystėje. 2018-09-04 Kviečiame į seminarų ciklą apie elgesio ir emocijų sunkumus, problemas iškylančias paauglystėje.

Mokymai, kuriuos veda gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė-psichoterapeutė Justina Matviekaitė, sulaukė didžiulio specialistų susidomėjimo Kauno miesto, Raseinių savivaldybėse. Apie sudėtingus dalykus lektorė kalba labai paprastai ir aiškiai, pateikdama konkrečius atvejus, galimus sprendimus. Mokymų metu yra galimybė analizuoti ir dalyvių pristatytus atvejus.

Plačiau