Jau kurį laiką Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyboje buvo brandinama mintis pasisemti patirties kitose šalyse dalyvaujant mainų programose. Vieniems įgyvendinti šią idėją buvo kiek nedrąsu, todėl nusprendėme apjungti keletą kaimyninių įstaigų, vykdančių neformalųjį suaugusiųjų švietimą, ir parengti bendrą projektą. Taip gimė projektas mainų programai „Konsorciumo narių neformalaus švietimo organizavimo gebėjimų tobulinimas, remiantis Italijos patirtimi“. Šios idėjos sumanytoja ir pagrindinė autorė Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotoja Silva Morkevičienė. Įgyvendinant projektą prie mūsų komandos prisijungė Mažeikių ir Telšių švietimo centrai, Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras.

   Įgyvendinant projektą spalio mėn. 14-21 dienomis yra planuojami savaitės mokymai Sicilijoje, kur mokymų dalyviai turės puikią galimybę susipažinti su įvairiais švietimo būdais ir priemonėmis suaugusiems Italijoje, galės keistis gerąja patirtimi bendraudami tarpusavyje ir su lektoriais mažoje bendruomenėje skirtingose socialinėse ir kultūrinėse aplinkose, tobulins užsienio kalbų žinias; o sugrįžę parengs projektus dalyvių organizacijoms, kurie bus pagrįsti Italijoje įgytomis žiniomis ir patirtimis.

   Projekte dalyvauja 12 dalyvių iš 4 įstaigų, todėl norint susipažinti ir pradėti pasiruošiamuosius darbus birželio 28 dieną visi susirinko Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyboje, kur buvo pristatytos projekto veiklos, finansavimo galimybės, planuojamų mobilumo programos rezultatų taikymo, viešinimo įgyvendinimas pasinaudojant Epale platforma, personalo atrankos skaidrumo laikymosi principai ir kiti klausimai.

   Erasmus+ projektuose dalyvavusios įstaigos pasidalino savo gerąja patirti įgyvendinant tokio pobūdžio projektus. Projekto dalyviai išsakė savo lūkesčius: „susipažinti su suaugusiųjų neformaliojo švietimo sistema Italijoje, ją palyginti su kitų šalių sistemomis ir pritaikyti geriausius momentus savo darbe“, „susidaryti Italijos andragogo portretą“, „išsiaiškinti trečiojo amžiaus universiteto dalyvių mokymosi poreikius, tikslus, metodologiją“, „pamatyti, kaip atrodo suaugusiųjų neformaliojo švietimo erdvės Italijoje“ ir kt.

   Žinome, kad italai garsėja savo bendruomeniškumu. Ten žmonės po darbo, vakarais daug laiko praleidžia bendraudami vieni su kitais, o pas mus to stinga (ypač kalbant apie vyresnio amžiaus žmones). Todėl tikimės, kad mokymai Italijoje leis pajusti, išgyventi tą bendrystę ir parsivežti idėjų, kaip tai galima pritaikyti pas mus.

Informaciją parengė Vaida Jakaitienė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo 2018 m. „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų KA104 projektų konkurse 2018-06-18 / Projektų naujienos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo 2018 m. „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų KA104 projektų konkurse

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo 2018 m. „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų KA104 projektų konkurse dotacijai gauti. Konkursas buvo sėkmingas, įstaiga gavo 24 144 Eur projektui „Konsorciumo narių neformalaus švietimo organizavimo gebėjimų tobulinimas, remiantis Italijos patirtimi“ įgyvendinti.

Plačiau