Gyvenimą mes patiriame kaip paslaptį. Mes visi ieškome savo kelio, abejojame, klystame ir klumpame, ieškome gyvenimo prasmės ir savo pašaukimo. Tai, ką turime, ko pasiekėme, dažnai yra panašu į tai, ko troškome, bet niekada 100 procentų. Visiems tenka išsiruošti į ieškojimų kelią, kuriame vienas svarbiausių palydovų – mokytojas. Mokytojas, kuris giliai viduje visuomet saugojo pašaukimą – ugdyti žmoguje žmogų.
     Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba rugsėjo 1-ąją organizavo renginį rajono mokytojams senjorams „Rugsėjo aidas“.  Šventiškai nusiteikę įvairių rajono ugdymo įstaigų mokytojai senjorai ir Raseinių trečiojo amžiaus universiteto studentai rinkosi draugėn.
     Sulaukėme daug garbingų svečių, dalyvių, išgirdome daug šiltų sveikinimų žodžių. Muzikiniu kūriniu šventės dalyvius pasveikino Lina Urniežiūtė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros docentės Aušros Stasiūnaitės ir jos solinio dainavimo klasės studenčių ansamblio „Inmezzo“ narė.
     Mintimis apie tai, kas yra pašaukimas, meilė artimui, ypač vaikui, savo išgyventomis istorijomis  dalijosi Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas kun. Erastas Murauskas, o jo ir jaunųjų atlikėjų atliekamos baladės suvirpino ne vieno klausytojo širdį. Kokia didi yra gerumo, atjautos, tiesiog paprasto išklausymo galia!
      Pašnekesį apie mokytojo pašaukimą pratęsė prof. habil. dr. Irena Leliūgienė. Kaip svarbu pastebėti kiekvieno mokinio, studento pastangas, kruopštumą, tikslo siekį, ir kartais palaikyti savo delnuose kito žmogaus ranką.
     Šventės kulminacija – kvietimas mokytojams senjorams pakilti į sceną. Jiems buvo dovanojamos akcijos „Padovanok knygą mokytojui senjorui“ metu surinktos knygos, o kiekvieno mokytojo rankose pražydo įvairiaspalviai kardeliai.
     Renginį vainikavo pašėlusio smagumo spektaklis „Kas apsakys tas dzūkų linksmybes?“. Dzūkės, profesionalios aktorės Vitalija Mockevičiūtė  ir  Neringa Varnelytė  tarmiškai paporino dzūkiškas sakmes ir legendas, virsdamos tai dviem kelis amžius žmonių pasaulį stebinčiomis Laumėmis, tai savo istorijų veikėjomis,  palydint šiuos pasakojimus dainomis bei gyvai Dariaus Mockevičiaus ir Pauliaus Kovalenko atliekama muzika. Spektaklis įkvėpė tiek energijos, kad jos užteks visiems metams į priekį.
     Mūsų gyvenimo prasmė atsiskleidžia per potyrius. Vieni puikūs, kitų nenorėtume patirti. Tos akimirkos, kurias norėtume patirti vėl ir vėl, kalba mums, kam buvome sukurti. Mes buvome pašaukti gyventi grožio, meilės, dėkingumo, bendrystės gyvenimus kiekvieną dieną. O svarbiausia kiekvieno gyvenimo misija – neužmiršti pasiimti širdies gyvenimo kelionėn. Tai labai sunku. Praradus širdį mes sustojame. Todėl svarbu, kad šalia stovėjo, stovi ir stovės Mokytojas.
     Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo savo dosnumu, darbu, gerumu, laiku, kad ši šventė įvyktų ir pavyktų. Mes prisimename kiekvieną – ačiū Jums.
     Šventės metu vyko Raseinių TAU studentų kūrybinių darbų paroda „Širdies regėjimai“.
     Renginys „Rugsėjo aidas 2017“ – Lietuvos šimtmečiui skirto projekto „Dovana Lietuvai“, kviečiančio kurti dovanas – gerus darbus, skirtus vienas kitam, bendruomenei, miestui, valstybei, dalis.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos administratorė Jūratė Verde

Ačiū
1
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Mokytojo pašaukimo aidai 2017-08-11 Mokytojo pašaukimo aidai

Gyvenimą mes patiriame kaip paslaptį. Mes visi ieškome savo kelio, abejojame, klystame ir klumpame, ieškome paties gyvenimo prasmės ir savo pašaukimo. Tai, ką turime, ko pasiekėme, dažnai yra panašu į tai, ko troškome, bet niekada 100 procentų.

Plačiau
Informacija apie 2017 m. Raseinių rajono abiturientų brandos egzaminus 2017-07-14 Informacija apie 2017 m. Raseinių rajono abiturientų brandos egzaminus

Prašymus 2017 m. laikyti brandos egzaminus (su VšĮ RTVM, buvusiais mokiniais ir eksternais) pateikė 355 kandidatai (iš jų 278 - bendrojo ugdymo mokyklų kandidatai). Visi jie rinkosi laikyti 976 valstybinius (iš jų 58 - VšĮ RTVM) ir 258 mokyklinius (iš jų 127 - VšĮ RTVM) brandos egzaminus. Individualiai valstybinius brandos egzaminus labiau rinkosi Prezidento Jono Žemaičio (vidutiniškai daugiau kaip po 4 egzaminus) ir Nemakščių Martyno Mažvydo (po 3,9) gimnazijų abiturientai.

Plačiau