Gegužės 4-tą dieną Raseinių TAU studentai rinkosi į paskutinę antrojo 2016-2017 mokslo metų pusmečio paskaitą - knygos „Tavo rytoj buvo vakar“ pristatymą. Lektorius, knygos autorius – Liutauras Degėsys, poetas, rašytojas, publicistas, monografijų, mokslinių straipsnių ir vadovėlių autorius, humanitarinių mokslų (filosofijos) daktaras, LEU  filosofijos katedros docentas, katedros vedėjas.
„Tu žinai, kad rytoj ir vėl bus diena. Kad rytoj ir vėl bus vakar. Žinai, kad vėl mokėsi kvėpuoti ir džiaugtis. Šitaip apsisuka ratas. Tik ar užsiveria?“ – kviečia savo klausytoją ir skaitytoją leistis į savęs pasaulyje ir pasaulio savyje paieškas knygos autorius. Jo įžvalgos paskatino daugelį tarsi gerai žinomų, suprantamų dalykų pamatyti iš kitos pusės. L. Degėsio nuomone, daug kas mūsų asmeniniame ar valstybės gyvenime vyksta toli gražu ne pozityvia kryptimi todėl, kad žmonės linkę apsiriboti reikšmių supratimu, šiai dienai svarbių poreikių tenkinimu, ir neieško prasmių, jungčių tarp pasirinkimo, padaryto šiandien, ir ateities perspektyvos. L. Degėsys džiaugėsi, kad TAU studentų auditorija labai motyvuota ir žingeidi. Kuo daugiau žinai, tuo daugiau matai ir suvoki. O jeigu atpažįsti tik Didžiuosius Grįžulo ratus žvaigždėtą naktį, tai likę 87 žvaigždynai tau neegzistuoja. Tai nebuvo paskaita monologas. Klausytojus domino lektoriaus nuomonė apie šiuolaikinę lietuvių literatūrą, švietimo aktualijas, žmogaus, nesitenkinančio paprasto ir aiškaus gyvenimo lengvumu, o keliančio sau sudėtingus klausimus ir ieškančio į juos atsakymų, būtį.
    Mokslo metams einant į pabaigą, Raseinių TAU beliko pasidžiaugti nuveiktais darbais, prieš vasaros atostogas ne tik saviems susirinkti, bet ir svečių iš Jonavos bei Tauragės pasikviesti, kartu pasportuoti, padainuoti, pašokti, pasigrožėti įvairiausiais dirbiniais, padėkoti savo mokytojams. Tą ir padarysime gegužės 26 dieną. Raseinių Maironio parke, Raseinių rajono kultūros centre vyks TAU saviraiškos diena „Mokymosi jėga ir džiaugsmas“. Kviečiame visus. Daug gražių ir netikėtų dalykų įvyksta, kai žmonės susirenka draugėn vedini šviesių minčių, gerų norų.

Raseinių rajono švietimo centro metodininkė Valdonė Balčaitienė

Ačiū
0
Nesudomino
0

Ankstesnės naujienos

Tik mokėdami džiaugtis būsime laimingi 2017-04-30 Tik mokėdami džiaugtis būsime laimingi

2017 m. balandžio 27 d. nuoširdžiu pokalbiu su aktore, Nepriklausomybės akto signatare, visuomenės veikėja Nijole Oželyte baigėsi psichologinių ir savęs pažinimo mokymų ciklas, skirtas Raseinių TAU studentams.

Plačiau
Ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas 2017-04-25 Ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas

Meninio skaitymo konkursas – tai puiki galimybė atskleisti vaiko individualumą, ugdyti jo pilietiškumą, tobulinti asmenybę. Balandžio 21 dieną Raseinių r. Girkalnio darželyje jau devintą kartą vyko rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas „Teletabiai pasakų ir eilėraščių šaly“.

Plačiau