Naujienos

10 savybių, kuriomis turi pasižymėti geras mokytojas 2020-06-02 10 savybių, kuriomis turi pasižymėti geras mokytojas

Efektyvus mokymasis – gerų rezultatų garantas. Tačiau mokymosi efektyvumas priklauso ne tik nuo paties mokinio. Čia gali prisidėti ir mokytojas. Štai užsienio spaudoje pateikiamas sąrašas, ką turi mokėti geras mokytojas: pirmiausia, geras mokytojas žino, kaip kontroliuoti savo emocijas visą laiką.

 

Plačiau
Karantino metu įgyti skaitmeniniai įgūdžiai tapo įpročiu 2020-06-02 Karantino metu įgyti skaitmeniniai įgūdžiai tapo įpročiu

Suaugusiųjų skaitmeninių technologijų mokymai Lietuvoje kaip ir visoje Europoje nėra naujiena. Tačiau nepaisant greičiausio pasaulyje internetinio tinklo ir dešimtmetį formuojamų įgūdžių, suaugusiųjų gebėjimas spręsti problemas pasitelkiant technologijas atsilieka ne tik nuo pasaulio, bet ir nuo kaimyninių šalių vidurkio. Apie suaugusiųjų skaitmeninių technologijų mokymus pasakoja VDU Edukologijos instituto docentė, tarptautinė suaugusiųjų švietimo ir projekto „Epale“ ekspertė dr. Elena Trepulė.

Plačiau
2020-05-26 / Projektų naujienos Startuos naujas Erasmus + projektas

Švietimo mainų ir paramos fondas puikiai įvertinto ir skyrė dotaciją Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos parengtam Erasmus + projektui „Suaugusiųjų švietėjų lyderystė XXI amžiaus kontekste “.  Projekto tikslas –  remiantis užsienio šalių patirtimi patobulinti Tarnybos pedagoginių darbuotojų, kaip suaugusiųjų švietėjų lyderių, kompetencijas; teikti XXI amžiaus reikalavimus atitinkančias  paslaugas suaugusiems besimokantiesiems. Įgyvendinant projektą planuojami kursai trijose šalyse: Italijoje, Rumunijoje ir Portugalijoje. Mobilumuose dalyvaus septyni  Tarnybos darbuotojai. Projekto veiklos prasideda rugsėjo mėnesį, o projekto trukmė – 15 mėnesių. 

Plačiau
Gediminas Karoblis. Atidarykite mokyklas ir uždarykite reitingus 2020-05-12 Gediminas Karoblis. Atidarykite mokyklas ir uždarykite reitingus

Pandemijos metu didėjant socialinei atskirčiai, visos priemonės, kurios ją didina, yra netinkamos ir veikia prieš visuomenę. Įsisenėjusios problemos dabar tampa dar skaudesnės, nes socialinė atskirtis jau savaime yra tam tikras uždaras ratas. Buvau sukrėstas, kai žurnalo „Reitingai“ tyrime pamačiau mokyklų „gėdos lentą“.

Plačiau
Kada vaikas taps svarbesniu nei mokyklos vieta reitinge? 2020-05-11 Kada vaikas taps svarbesniu nei mokyklos vieta reitinge?

Jau septintą pavasarį privatus žurnalas „Reitingai“ surūšiuoja Lietuvos mokyklas į geras ir prastas. Mokyklos visada to laukia su nerimu, kadangi jų vietą reitinge dažniausiai nulemia ne mokytojų  įdedamas darbas bei pastangos, o virtinė kiekybinių rodiklių, kurie gali būti priklausomi nuo daugelio išorinių veiksnių. Pavyzdžiui, jeigu mokykla atsisako pateikti tam tikrus duomenis, jos vieta reitinge automatiškai krenta.

Plačiau