Veiklos


 


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras. Rugsėjo mėnesio apžvalga.

 

Raseinių miesto šventė „ Rudens bendrystės sodas – 2022“

   Rugsėjo 17 dieną Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau Raseinių AJC) jaunimas kartu su darbuotojais aktyviai dalyvavo miesto šventėje „Rudens bendrystė sodas – 2022“, žygiavo eisenoje.

   Šventės svečius vaišino „Languotais“ blynais, suteikė galimybę bei pamokino žaisti  interaktyviu automobilio stimuliatoriumi, sukūrė viktoriną „Laimės šulinys“. Viktorinos metu buvo galima laimėti Raseinių AJC atributikos, klausimai buvo sunkūs, net jaunimui apie jų kalbamąjį žodyną.

   Šventės metu užsimezgė nauji ryšiai, pritraukta į centrą naujų lankytojų, puikiai praleistas laikas.

   Praeinantieji girdėjo palapinėje grojančią įvairią muziką ir matė kaip moka linksmintis jaunimas.

   Vakare dalyvavome jaunimo politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ inicijuotoje diskusijoje „Mero pažadai“. Buvo labai įdomu išgirsti ne tik mero įvertinimus, bet ir opozicijos pusę, susipažinti su tarybos nariais.

   Po diskusijos sekė „2kvėpavimo“ ir Sauliaus Prūsaičio koncertas.

   Nuotaikingai ir turiningai praleistas laikas miesto šventėje.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro savanorė – Neda Baukytė.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Rugpjūčio mėnesio apžvalga.

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau –  Raseinių AJC) rugpjūčio mėnesį toliau tęsė aktyvų darbą su jaunimu.

   Rugpjūtis – tobulėjimo mėnuo.  Raseinių AJC darbuotojai kartu su 8 jaunuoliais  Atvirame jaunimo centre prie Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos dalyvavo tęstiniuose stovyklos „Judinam vasarą 4“ vadovų mokymuose, kuriuose sudėjo paskutinius štrichus ir pasiruošė būti stovyklos vadovais.

   Rugpjūčio 5 d. popietę Raseinių AJC salėje vyko dirbtuvės su burtininku iš Vokietijos Tobias Campoverde Ukrainos ir Lietuvos vaikams. Dirbtuvės surengtos Raseinių rajono savivaldybei bendradarbiaujant su Goethe‘s institutu Lietuvoje. Dirbtuvių vadovas Tobias Campoverde yra iliuzionistas iš Vokietijos, pastaraisiais metais aplankęs daugelį pasaulio šalių kaip magiškasis vokiečių kalbos ambasadorius. Bendradarbiaudamas su Goethe`s institutu jis rengia pasirodymus vaikams ir dirbtuves mokytojams, pristatydamas vokiečių kalbą ir įvairių kultūrų bendradarbiavimą netikėtu – magišku – rakursu. Dirbtuvių metu ukrainiečių ir lietuvių vaikai, vadovaujami patyrusio iliuzionisto, kartu mokėsi įvairių triukų. Padėdami vieni kitiems, mokėsi vieni kitų kalbų, o žodžiai buvo verčiami magijos pagalba. Šioje veikloje dalyvavo Ukrainos bei Lietuvos vaikai iš Raseinių vaikų dienos užimtumo centro, Raseinių Jaunųjų maltiečių ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijų. Dirbtuvės su iliuzionistu Ukrainos ir Lietuvos vaikams yra dalis plataus Goethe’s instituto priemonių paketo, kuriam finansavimą skiria Vokietijos užsienio reikalų ministerija iš papildomų 2022 m. biudžeto lėšų Rusijos karo prieš Ukrainą padariniams sušvelninti.

   Raseinių AJC kasdien vyko jau įprastos veiklos: merginos kruopščiai darėsi manikiūrą, virtuvėlėje susirinko mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje vyko virtualios ir sportinės kovos, buvo žaidžiami stalo žaidimai, taip pat nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Raseinių AJC vyko stalo teniso ir biliardo treniruotės, o Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

   Rugpjūčio 8 d. Tytuvėnuose esančioje poilsiavietėje „Sedula“ startavo jau ketvirtoji jungtinė atvirųjų jaunimo centrų/erdvių stovykla „Judinam vasarą 4“. Stovykloje dalyvavo keturių centrų/erdvių: Raseinių, Radviliškio, Šeduvos ir Pakruojo jaunimas, svečio teisėmis prisijungė ir Gargždų Atviras jaunimo centras. Stovyklos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė  Raseinių rajono savivaldybės meras A. Bautronis, atstovai iš Pakruojo, Radviliškio rajono savivaldybės ir Jaunimo reikalų agentūros atstovai. Pasisakydami rajonų atstovai jaunimui linkėjo pasidžiaugti besibaigiančia vasara, pasisemti naujos patirties ir gražių akimirkų. Iškėlus savivaldybių, jaunimo centrų vėliavas bei sugiedojus himną „Judinam vasarą 4“ stovykloje startavo pirmosios veiklos, kurios tęsėsi penkias dienas. Pirmą dieną: įsikūrimas, susipažinimas, pasiskirstymas į komandas intervenciniais metodais, prisistatymas. Visas dienas pradėjome mankšta. Antrą dieną: didysis tikslas – 16 km. žygis po Tytuvėnų teritoriją, kurio metu komandos dar labiau pažino vienas kitą ir užmezgė artimesnį ryšį, dieną užbaigėme maudynėmis, pirtimi su vantomis ir filmu. Trečią dieną: "Koordinatorių karuselės" – jaunuoliai naujose komandose dar geriau susipažino vieni su kitais, išbandė save, pasitikrino pasitikėjimą vieni kitais. Vakaro pažiba buvo „Madų šou“ – jaunuoliai pasitelkę fantaziją, atskleidė savo meninius, dizainerio sugebėjimus, ugdė pasitikėjimą savimi, bendrų sprendimų priėmimą, papildė žinias apie įvairius stilius. Šou užbaigė 3 vaikinų pašnekesiai su stovyklautojais apie stovyklą. Ketvirtą dieną – estafetės, protų kovos, „Stovyklovizija“, kurios metu stovyklautojai ruošė pasirodymus, kūrė kostiumus, planavo pasirodymus, gerino savo vokalinius sugebėjimus. "Stovyklovizijos" metu vyko ne tik pasirodymai, tačiau aktyviausi jaunuoliai buvo apdovanoti „Auksinio svogūno“ apdovanojimu. Vakarą užbaigė vaizdo įrašo iš žygio ir komandų sukurtų „Tik tok“ peržiūra. Paskutinę dieną – visi ruošėsi  stovyklos uždarymui, bendra refleksija ir atsisveikinimai. Ši stovykla tai bendras atvirų jaunimo centrų/erdvių projektas skirtas aktyviam jaunimo laiko praleidimui, bendradarbiavimo skatinimui, supažindinimui su jaunimo galimybėmis. Į stovyklos veiklų organizavimą įtraukiamas ir pats jaunimas.

   Tęsiamos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės veiklos.

   Raseinių AJC jaunimas vasarą užbaigė su trenksmu – įspūdingi renginiai ir aktyvios veiklos:

   Filmų vakaras po atviru dangumi. Filmas „Viskas bus kitaip“, šiame neįprastame filme-pasakoja pasitelkiant mokslinius faktus iškeliama neatidėliotina mūsų dienų problema – biologinės įvairovės nykimas. Po filmo vyko diskusija su jaunimu ką ir kaip turime stengtis daryti kitaip, kad bent maža dalimi prisidėtumėm prie gamtos ir gyvūnijos išsaugojimo.

   Jau šeštą kartą iš eilės Raseinių gatvės ir žmonių veidai nusidažė pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Rugpjūčio 27 d. vykęs renginys pritraukė rekordinį skaičių dalyvių – 292 bėgikus. Bėgimui buvo paruoštos dvi skirtingo ilgio trasos: ilgoji – 3,3 km bei trumpoji – 800 m ilgio, todėl nepriklausomai nuo sportinio pasirengimo bėgti galėjo visi. Renginio dieną susirinkusiuosius pasitiko gausus būrys savanorių ir organizatorių, tarp kurių 28 savanoriai ir 4 jaunimo darbuotojai iš Raseinių AJC, kurie su gera nuotaika bei spalvomis skleidė žinią apie vykstantį renginį. Po bėgimo, vakaro programoje visų laukė vieno populiariausio humoro žanro „stand-up“ su Emiliu Jokūbu vakaras, suorganizuotas jaunimo iniciatyva. Taip pat, susirinkusieji į vakarinę programos dalį galėjo savo jėgas išbandyti dalyvaudami orientacinėse varžybose ar greitų pasimatymų žaidime.

   Jaunimo festivalis „Garso ir šviesų naktis“. Jaunimas dalyvavo gyvo garso grupės „Jauti“ koncerte ir šoko diskotekoje, garsios muzikos ritmu, kurią suteikė DJ – elDovido. Įvairiomis spalvomis apšviesti medžiai sukūrė įspūdingą aplinką, kurioje jaunimas jautėsi jaukiai ir laisvai.

   Baidarių žygis. Jaunimas plaukė baidarėmis Dubysos upe, plaukdami patyrė įvairiausių emocijų: adrenalino, nekantrumo, smalsumo, susižavėjimo, drąsos, džiaugsmo. Tokia aktyvi ir komandinio darbo reikalaujanti pramoga, tapo puikia komunikacijos ugdymo bei komandos formavimo priemone. Plaukimas baidarėmis buvo ne vien fizinis irklavimas vandeniu, bet ir emocinis irstymasis pokalbiuose tarpusavyje, kurie tampa nuoširdesni bei atviresni. Dar vienas privalumas yra tiesioginė nauda sveikatai. Fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, mažina nerimą, daro teigiamą įtaką miegui, kovojant prieš depresiją ir liūdesį. Taisyklingai irkluojant dirba visas kūnas, šiuo sportu galima suformuoti sveiką bei atletišką kūną.

   Nuotykių parkas Tauragėje. Raseinių AJC jaunimas, rugpjūčio 30 d., kartu su jaunimo darbuotojais Renatu ir Audra vyko į Tauragę ir itin aktyviai leido laiką, ten apsilankė Taurų nuotykių parke. Netrūko išbandymų, geros nuotaikos ir įsimintinų akimirkų. Puikiai praleido laiką, išbandė visas įmanomas trasas, grįždami namo dalinosi įsimintiniausiomis akimirkomis bei patarimais, kaip buvo galima įveikti sunkiausias trasas. Ši diena paskatino jaunuolius ne tik aktyviai judėti gryname ore, gauti didesnį kiekį adrenalino, bet ir bendrauti tarpusavyje, siekti užsibrėžtų tikslų, išbandyti savo jėgas bei suprasti, kad kartais įmanoma pasiekti daugiau, negu patys gali apie tai pagalvoti.

   Nenusimink, kad vasara baigėsi, užeik rudenį pas mus, pasisemk naujų patirčių ir atrask naujų draugų!!!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.


„Išsitaškyk spalvom“ 2022 m.

   Jau šeštą kartą iš eilės Raseinių gatvės ir žmonių veidai nusidažo pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Rugpjūčio 27 d. į šį spalvočiausią bėgimą „Išsitaškyk spalvom“ susirinko net rekordinis kol kas turėtas dalyvių skaičius iš pačių įvairiausių Lietuvos vietovių – užsiregistravusiųjų buvo net 292! Nepriklausomai nuo amžiaus ir sportinio pasirengimo dalyvauti renginyje ir bėgti galėjo visi. Tam buvo paruoštos dvi žiedinės trasos: ilgoji – 3,3 km bei trumpoji – 800 m ilgio. Renginio dieną susirinkusiuosius pasitiko gausus būrys jaunųjų savanorių bei organizatorių, kurie su gera nuotaika užkrėtė kiekvieną bėgti pasiryžusį dalyvį. Kartu apšilę raumenis, po renginio vedėjų signalo bėgikai pasileido į Raseinių miesto gatves, kur buvo netikėtai užklumpami spalvotais milteliais, na o kiekvieno, trasą įveikusio, bėgiko laukė atminimo medalis.

   Šiais metais, šalia tradicinio bėgimo, jaunimo metų proga, jaunimas iniciavo ir vieno populiariausio humoro žanro „stand-up“ su Emiliu Jokūbu vakaras. Taip pat, susirinkusieji į vakarinę programos dalį galėjo savo jėgas išbandyti dalyvaudami orientacinėse varžybose ar „speed dating“ žaidime. Džiaugiamės gausiu dalyvių būriu, į kurį prisijungė ne tik vietiniai raseiniškiai, bet ir svečiai iš Kauno, Jurbarko, Marijampolės.

   Nuoširdžiai dėkojame visiems prie renginio įgyvendinimo prisidėjusiems: savanoriams, organizatoriams ir jaunimo reikalų koordinatorei Gintarei Žemgulei – už nuotaikingą, daug gerų emocijų sukėlusią ir Raseinių gatves įvairiausiomis spalvomis nudažiusią dieną. Labai dėkojame renginio partneriams: Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atvirajam jaunimo centrui, LMS Raseiniams, Jaunio reikalų tarybai, Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, asociacijai „Ariogalos tauras“,  be jų ši nuostabi šventė nebūtų įvykusi.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro savanorė Augustė Mižutavičiūtė.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Liepos mėnesio apžvalga.

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau –  Raseinių AJC) liepos mėnesį toliau tęsė aktyvų darbą su jaunimu.

   Raseinių AJC kasdien verda jau įprastos veiklos: merginos kruopščiai darosi manikiūrą, virtuvėlėje susirenka mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje  verda virtualios ir sportinės kovos, žaidžiami stalo žaidimai, taip pat, nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Raseinių AJC vyksta stalo teniso ir biliardo treniruotės, Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

   Šį mėnesį mus aplankė gausus būrys svečių: liepos 5 d. Raseinių AJC svečiavosi Kėdainių atviras jaunimo centras. Darbuotojai dalinosi gerąja patirtimi, jaunimas bendravo, turiningai leido laiką, šnekučiavosi prie užkandžių stalo, išbandė interaktyvų automobilio stimuliatorių, žaidė XBOX, biliardą ar tenisą, merginos apsilankė grožio kambarėlyje. Liepos 27 d. į svečius atvyko Zarasų Atviras jaunimo centras. Taip pat darbuotojai dalinosi gerąja patirtimi, mezgė pažintis ir bendrą bičiulystę ateities veiklose. Jaunuoliai įsitraukė į centre kasdien vykstančias veiklas, susirado draugų.

   Liepos 21 d. Raseinių AJC 16 jaunuolių su 2 darbuotojais vyko į Smalininkų kartodromą. Ši išvyka finansuota Raseinių rajono savivaldybės mobilaus darbo su jaunimu projekto lėšomis. Pasivažinėjimas kartingais jaunuoliams suteikė daug emocijų: baimę, smalsumą, laisvę, pasiekimą, motyvaciją, pasitenkinimą, džiaugsmą. Didelis greitis, judesių dinamika bei organizmą išmėginančios perkrovos ne tik fiziškai užgrūdina, bet ir lavina reakciją, mąstymo greitumą, kai būtina skubiai priimti  staigius ir lemtingus sprendimus. Visi šie įgūdžiai ne tik kartingų sporte, bet ir gyvenime, tikimės, padės tiksliai įvertinti situaciją ir įveikti užklumpančią paniką, o greitas sprendimas leis išvengti nemalonumų ir nelaimių.

   Tęsiamos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės suplanuotos veiklos.

   Mėnesį užbaigėme su turininga „Dviejų dienų“ stovykla. Liepos 28–29 d. Raseinių AJC jaunuoliai kartu su darbuotojais plaukė baidarėmis Dubysos upe ir stovyklavo  „Dubysa Veža“ stovyklavietėje. Išvyka finansuojama Jaunimo reikalų departamento projekto „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ lėšomis. Pirmą dieną pradėjome baidarių plaukimu. Jaunuoliai plaukdami baidarėmis patyrė įvairiausių emocijų: adrenalino, nekantrumo, smalsumo, susižavėjimo, drąsos, džiaugsmo. Po baidarių žygio visi drauge ruošė užkandžius, įsirengė jaukią stovyklavietę. Jaunuoliai pasiskirstę komandomis pasidarė tinklinio turnyrą. Po turnyro su virtuvės šefu turėjo maisto gamybos įgūdžių paskaitą ir praktinius užsiėmimus. Kol darbuotojai su keliais jaunuoliais paruošė pirtį, kiti jaunuoliai žaidė stalo žaidimus, bendravo, susiskirstę grupelėmis, išbandė labirintą „100 langelių“, lavino savo atmintį, tobulino susitelkimą, darbą komandoje. Emocijų netrūko, komandos draugai pamatė, pažino vieni kitų stipriąsias ir silpnąsias puses. Pirties edukacijos metu – atsipalaidavo kūnas, atsikratėme įtampos, nurimo emocinė būsena, pailsėjome. Naktį praleidome palapinėse, tai dar vienas iššūkis, ne kiekvienas yra pratęs miegoti prie kitokių sąlygų, tačiau, paaiškėjo, kad gamtos prieglobstis jaunimui patiko. Rytas prasidėjo puikiai, visi su šypsenomis, šurmulys nuo pokalbių ir įspūdžių dalinimosi. Pasiskirstę darbais išsivirėme sriubą ant laužo. Žaidėme kamuoliu, maudėmės Dubysos upėje, susitvarkę stovyklavietę „Dubysa Veža“ išvykome į namus -į kasdienybę. Visi grįžo labiau pažinę save ar savo draugus, išgirdo vieni kitų išgyvenimus, įsitikino kaip vis tik gera dirbti komandoje, nes komandoje mes galime daugiau.

   Jei vasaros diena per karšta, apsilankyk pas mus!!!

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Birželio mėnesio apžvalga.

   Birželio mėnesį daug dėmesio skyrėme  Raseinių atvirame jaunimo centro (toliau - Raseinių AJC) darbuotojų tobulėjimui:  7 d. Raseinių AJC atstovas dalyvavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros projekto „Kaimo bendruomenių veiklos skatinimas bei jaunimo aktyvinimas įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 m. programą“ organizuojamame seminare „Jaunimo įtraukimas ir lyderystės skatinimas kaimo bendruomeninėje veikloje“;  21 - 23 d. Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo antrojoje ilgalaikių mokymų dalyje „Emocinis jaunuolių palaikymas darbe su jaunimu“. Mokymų metu aptarėme santykio kūrimo pagrindus, individualaus darbo su jaunimu principus,  dalijomės patirtimi, metodais, analizavome sudėtingus atvejus ir jų sprendimo būdus darbe su jaunimu.

   Vaikų gynimo dienos proga, su jaunimu žiūrėjome filmą „Drugelio širdis“, po kurio vyko filmo aptarimas ir diskusija. Pagrindinė filmo idėja - draugystė daro stebuklus ir augina sparnus – ko gero, aktuali ne tik jaunimui, bet ir visiems.

   Birželio mėnesį tolia plėtotos savanorystės veiklos: Raseinių AJC kartu su savanorių komanda dalyvavo renginyje „Vasara prasideda Nemakščiuose“, kurio metu jaunuoliai aktyviai įsitraukė į organizuojamas netradicines sporto rungčių žaidynes bei kitas veiklas. Visus vaišino Raseinių AJC firminiais tapti spėjusiais blynais, organizavo „crazy“ asmenukės konkursą. Šventę - šokiais ir dainomis jaunimas užbaigė kartu su nuotaikinga gyvo garso grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei įspūdingu muzikos, ugnies ir šokio spektakliu.

   Turiningo laisvalaikio leidimui savanorės Vytautė M. ir Karolina T. suorganizavo diskoteką, merginoms į pagalbą suskubo savanoris didžėjus Nojus. Merginos kelias dienas rinko įvairiausių dainų grojaraštį. Smagiai pasišokti ir linksmai praleisti penktadienio vakarą susirinko pusšimtis jaunuolių, kurie parodė geriausius savo mokamus šokio žingsnelius. Juoko ir gerų emocijų tikrai netrūko.

   Jaunimas nuoširdžiai savanoriavo ir Tarnybos organizuotoje Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) spartakiadoje, įgyvendinant Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Judėsiu - sau padėsiu“.

   Toliau tęsėme bendradarbiavimą su kolegomis: Raseinių AJC svečiavosi  Kelmės kultūros centro struktūrinio padalinio Kelmės atviro jaunimo centro jaunuoliai ir darbuotojos. Tarp Raseinių ir Kelmės jaunimo vyko draugiškas biliardo turnyras. Prizines  vietas iškovojo Raseinių jaunimas,  na o IV vieta atiteko svečiui iš Kelmės. Dalyviams įteiktos padėkos už dalyvavimą, prizininkams - taurė ir medaliai bei simbolinės Raseinių AJC dovanėlės. Kita gausi jaunimo dalis, nedalyvavusi varžybose, bendravo, žaidė XBOX, tenisą, išbandė interaktyvų automobilio stimuliatorių, mėgavosi gaiviaisiais gėrimais ir užkandžiais. Darbuotojai dalijosi gerąja darbo patirtimi.

   Be abejo, Raseinių AJC kasdien verda jau įprastos veiklos: merginos kruopščiai darosi manikiūrą, virtuvėlėje susirenka mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje  verda virtualios ir sportinės kovos, žaidžiami stalo žaidimai, taip pat, nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Tęsiamos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės suplanuotos veiklos.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Raseinių AJC vyksta stalo teniso ir biliardo treniruotės, Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

   Raseinių AJC erdvėse tęsėme susitikimus, šeštadieniais, su Ukrainos vaikais, jaunimu, jų tėvais. Tarnybos darbuotojai užima Ukrainos piliečius įvairiomis veiklomis: bendravimu, sportu, piešimu, gaminimu, įvairiais žaidimais, metodais.

   Jei vasara per karšta ir nerandi patinkančios veiklos, apsilankyk pas mus!!!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 


Dviejų dienų stovykla

   Liepos 28 – 29 d. Raseinių r. švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro jaunuoliai kartu su darbuotojais plaukė baidarėmis Dubysos upe ir stovyklavo „Dubysa Veža“ stovyklavietėje kuri finansuojama JRA prie SADM projekto „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“.

   Pirma diena prasidėjo baidarių plaukimu. Jaunuoliai plaukdami baidarėmis patyrė įvairiausių emocijų: adrenalino, nekantrumo, smalsumo, susižavėjimo, drąsos, džiaugsmo. Po baidarių žygio visi drauge ruošė užkandžiams sumuštinukus ir karštą arbatą. Vienas kitam padėdami statė palapines, įsirengė jaukią stovyklavietę. Jaunuoliai pasiskirstę komandomis pasidarė tinklinio turnyrą. Po turnyro vieningai pasiruošė vakarienei – daržoves, kepėsi šašlykus, dešreles. Kol darbuotojai su keliais jaunuoliais paruošė pirtį, kiti jaunuoliai žaidė stalo žaidimus, bendravo, susiskirstę grupelėmis, išbandė labirintą „100 langelių“, lavino savo atmintį, tobulino susitelkimą, darbą komandoje. Emocijų netrūko, komandos draugai pamatė, pažino vieni kitų stipriąsias ir silpnąsias puses. Pirties edukacijos metu – atsipalaidavo kūnas, atsikratėme įtampos, nurimo emocinė būsena, pailsėjome.

   Naktį praleidome palapinėse, tai dar vienas iššūkis, ne kiekvienas yra pratęs miegoti prie kitokių sąlygų, tačiau, paaiškėjo, kad gamtos prieglobstis jaunimui patiko.

   Rytas prasidėjo puikiai, visi su šypsenomis, šurmulys nuo pokalbių ir įspūdžių dalinimosi. Pasiskirstę darbais išsivirėme sriubą ant laužo. Žaidėme kamuoliu, maudėmės Dubysos upėje ir po truputi susitvarkę stovyklavietę „Dubysa Veža“ išvykome į namus, į kasdienybę.

   Visi grįžo labiau pažinę save ar savo draugus, sužinojo vieni kitų stipriąsias ir silpnąsias puses, išgirdo vieni kitų išgyvenimus, įsitikino kaip vis tik gera dirbti komandoje, nes komandoje mes galime daugiau.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė


Vairavimo įgūdžių lavinimas kartingų trasoje

   Liepos 21 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviro jaunimo centro 16 jaunuolių su 2 darbuotojais vyko į Smalininkų kartodromą, įgyvendinant veiklą – vairavimo įgūdžių lavinimas kartingų trasoje, finansuojamą Raseinių rajono mobilaus darbo su jaunimu „Be atstumo“ projekto lėšomis.

   Pasivažinėjimas kartingais jaunuoliams suteikė ne tik azartiškumo, žaismingumo, bet ir daug šaunių emocijų: baimę, smalsumą, laisvę, pasiekimą, motyvaciją, pasitenkinimą, džiaugsmą. Didelis greitis, judesių dinamika bei organizmą išmėginančios perkrovos ne tik fiziškai užgrūdina, bet ir lavina reakciją, mąstymo greitumą, kai būtina skubiai priimti  staigius ir lemtingus sprendimus. Visi šie įgūdžiai ne tik kartingų sporte, bet ir gyvenime padeda tiksliai įvertinti situaciją ir įveikti užklumpančią paniką, o greitas sprendimas padeda išvengti ne malonumų bei nelaimių.

   Sugrįždami jaunuoliai dalinosi įspūdžiais, patirtimis emocijomis, aptarinėjo laiką per kurį įveikė trasą ir diskutavo ką galėtų daryti kitaip sekantį kartą.


Žygis Maironio keliais  su Atviro Jaunimo centro jaunimu

   Jaunimas nori žygiuoti! Puiku! Mes tam visada pasirengę. Net nedvejodami Žaiginio ir Raseinių atviro jaunimo centro jaunuoliai vyko į Dubysos regioninį parką ir žygiavo maršrutu ,,Maironio kelias padubysiu”. Žygio dalyviai, vedini ypatingų potyrių ir linksmojo šuns Hačio, keliavo vaizdingais Dubysos slėniais ir gėrėjosi Maironio apdainuotomis Dubysos atsiveriančiomis erdvėmis, banguojančiais slėniais, į vandenį nusileidžiančiais šlaitais ir kalvomis. Žygiuodami miškingais šlaitais gaivinosi srauniojoje Luknėje, o pažinimo žinias papildė gamtos grožį išaukštinančiomis Maironio eilėmis. Pavargę, bet laimingi, pasiekę tikslą ir baigę žygį, atviro jaunimo centro jaunuoliai stačia galva nėrė į srauniąją Dubysą, slėnį užpildydami jaunatvišku juoku, dainomis ir laužo dūmais..

Vilma Daujotaitė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos socialinė pedagogė


Raseinių atviro jaunimo centro darbuotojos dalyvavo mokymuose „Emocinis jaunuolių palaikymas darbe su jaunimu“

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviro jaunimo centro darbuotojai nuolat tobulėja, mokosi vieni iš kitų: birželio 21-23 d. dalyvavo antroje ilgalaikių mokymų dalyje „Emocinis jaunuolių palaikymas darbe su jaunimu“, kuriuose jaunimo darbuotojai susirinko iš visos Lietuvos. Mokymus vedė lektorius Nerijus Miginis.

   Pirma mokymų diena. Malonu buvo vėl išvysti prieš kelis mėnesius matytus veidus, pasidalinti prisiminimais iš ankstesnių mokymų dalies, išgirsti lūkesčius ir pradėti mokytis. Kaip visada grupei suvienyti pradėjome iššūkiu „Labirintas“. Lektorius Nerijus M. pasakojo apie santykio kūrimo pagrindus, individualaus darbo su jaunimu principus ir skirstė į grupes diskutuoti, dalintis patirtimi, metodais. Kas pirmą, o kas antrą kartą žiūrėjo filmą „Gerasis Vilas Hantigas“, kurio metu vyko epizodiniai filmo aptarimai. Dieną užbaigėme refleksija „Regionų vakaras“.

   Antroji diena prasidėjo „Enerdžaizeriais - baubas, pingvinai ir pelikanai“. Dirbome grupėse, diskutavome temomis apie intervencijas, sudėtingus atvejus ir įrankius darbe su jaunimu. Turėjome grupines intervizijas atvejo aptarimui, apie emocinį intelektą darbe su jaunimu bei emocinio palaikymo, individualaus konsultavimo principus, kuriuos pritaikysime savo darbe. Antroje dienos pusėje vyko teatro užsiėmimai, kuriuos vedė – Vilma Aleksienė. Viską aptarėme vakarinėje refleksijoje prie laužo.

   Trečiąją dieną su lektoriumi kūrėme užsiėmimus ir metodus, kuriuos galėsime panaudoti kasdieniame darbe su jaunimu. Aptarėme ilgalaikio mokymosi procesą ir grįžome į darbus su jaunimu.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.


Raseiniškiai jaunimo vasaros akademijoje

Birželio 8-10 dienomis 9 jaunuoliai iš Raseinių - Eva, Barbora, Skaistė, Kamilė S., Kamilė D., Armandas, Renaldas, Tadas, Tajus, kartu su Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau – Raseinių AJC) darbuotojais Audra ir Renatu vykome į Jaunimo vasaros akademiją Palangoje.

Trijų dienų stovyklą organizavo Palangos kultūros ir jaunimo centras, o mūsų rajono atstovams galimybę dalyvauti suteikė Raseinių rajono savivaldybė, Jaunimo reikalų taryba ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Stovykloje kartu su kolegomis iš kitų rajonų aktyviai diskutavome apie jaunimo karjeros galimybes, jaunimo politiką, dabartį ir perspektyvas. Diskusiją kuravo  atstovai iš nevyriausybinės organizacijos, jaunimo reikalų agentūros. Stovyklos metu vyko mokymai „Kuo nori/gali būti”, „Pirmosios pagalbos mokymai”, „Dailė, kaip savęs pažinimas”, „Laisvų nuo neapykantos bendruomenių kūrimas Lietuvoje”, „International cooperation sol, ving youth related issues”, „Migracija XXI amžiuje”, „Forumo dirbtuvės” ir daug kitų užsiėmimų kaip edukacijos, veiklų mugės, dirbtuvėlės.

Dienas leidome ne tik rimtai susikaupę, bet ir užmezgėme naujas pažintis su kitų rajonų jaunuoliais, varžėmės orientacinėse varžybose, darėmės fotosesiją, turėjome laiko atsipalaiduoti, pamedituoti žvelgdami į gamtos grožį, įsiklausydami į jūros ošimą, lyg viena šeima, prie laužo kalbėtis, dainuoti, šokti.

Klausėmės gyvo garso grupės „303 kabinetas“, Palangos koncertų salėje mūsų ausis glostė Leon Somov ir Diletos duetas. Po kiekvienos darbingos dienos mūsų laukė diskoteka.

Grįžome pasipildę savo žinių bagažą, su naujomis pažintimis bei geromis emocijomis. Sakome didelį ačiū Raseinių rajono savivaldybei, Jaunimo reikalų tarybai ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybai už galimybę įgauti naujos patirties, malonių įspūdžių.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro savanorės.

 


Biliardo turnyras

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centre (toliau – Raseinių AJC)  svečiavosi  Kelmės kultūros centro struktūrinio padalinio – Kelmės atviro jaunimo centro jaunuoliai ir darbuotojos.

   Tarp jaunimo vyko draugiškas biliardo turnyras, pagal įgyvendinamą sporto projektą „Judėsiu- sau padėsiu“ bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Prizines vietas užėmė:

1 vietą – DŽESTINAS B. – Raseiniai;

2 vietą – AIRIDAS Z. – Raseiniai;

3 vietą – KAMILĖ D. – Raseiniai;

4 vietą – ARNAS M. – Kelmė.

   Buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą, prizininkams buvo įteikta taurė ir medaliai bei simbolinės Raseinių AJC dovanėlės.

   Kita gausi jaunimo dalis kuri nedalyvavo varžybose, susibendravo – susidraugavo, žaidė XBOX, tenisą, išbandė interaktyvų automobilio stimuliatorių, mėgavosi gaiviaisiais gėrimais ir užkandžiais. Darbuotojai dalijosi gerąja patirtimi.

   Vyravo išties puiki nuotaika, daug juoko, pokalbių ir veiksmo.

   Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir  Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Gegužės mėnesio apžvalga.

Gegužės mėnuo Raseinių atvirame jaunimo centre (toliau - Raseinių AJC) buvo skirtas tobulėjimui:

  • gegužės 24 d. Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo tarpinstitucinio bendradarbiavimo mokymuose pagal įgyvendinamo projekto „Adaptuoto ir išplėsto jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelio įdiegimas Akmenės, Klaipėdos ir Raseinių rajonų savivaldybėse“ veiklą, kurių metu analizavo algoritmus, reflektavo, diskutavo apie universalius ugdymo metodus bei įtraukius projektus dirbant su jaunimu. Mokymus moderavo lektorės Gintarė Razulevičiūtė ir Areta Skukauskienė;
  • gegužės 6, 16 d. Raseinių AJC darbuotojas kartu su 8 jaunuoliais  Radviliškio Atvirame jaunimo centre „Jaunimo erdvė“ dalyvavo tęstiniuose stovyklos „Judinam vasarą 4“ vadovų mokymuose.

Be abejo, Raseinių AJC kasdien verda jau įprastos veiklos: merginos kruopščiai darosi manikiūrą, virtuvėlėje susirenka mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje  verda virtualios ir sportinės kovos,  vakarais vyksta filmų ar krepšinio varžybų peržiūros, ir, žinoma, nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

Tęsiamos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės suplanuotos veiklos.

Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Šilalės laisvalaikio ir sporto centro baseine vyko plaukimo treniruotės, Raseinių AJC - stalo teniso ir biliardo treniruotės, Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

Raseinių AJC erdvėse taip pat tęsėme susitikimus, šeštadieniais, su Ukrainos vaikais, jaunimu, jų tėvais. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai užima Ukrainos piliečius įvairiomis veiklomis: bendravimu, sportu, piešimu, gaminimu, įvairiais žaidimais, metodais.

Vyksta aktyvus bendradarbiavimas su kitų rajonų  atvirais jaunimo centrais: gegužės 17 d. Raseinių AJC darbuotojai lankėsi Jurbarko švietimo centro Atvirame jaunimo centre (toliau – Jurbarko AJC). Siekiame kurti ryšį ir tarpusavio bendradarbiavimą tarp jaunimo centrų, inicijuoti bendras veiklas ir  įtraukti kitų miestų centrų jaunimą. Pasidalinome patirtimi kuo ir kaip gyvename, ateities planais ir veiklomis. Džiaugiamės šiltu AJC darbuotojų priėmimu ir gerosios patirties pasidalinimais, bei noru bendradarbiauti ateityje.

Prisijunkite prie mūsų! Birželį laukia daug smagių ir įdomių veiklų!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 


Raseinių atviro jaunimo centro darbuotojos dalyvavo tarpinstitucinio bendradarbiavimo mokymuose

   Gegužės 24 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko - Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įgyvendinamo projekto „Adaptuoto ir išplėsto jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelio įdiegimas Akmenės, Klaipėdos ir Raseinių rajonų savivaldybėse“ algoritmų diegimo patirties perdavimo renginys - tarpinstitucinio bendradarbiavimo mokymai, kuriuose dalyvavo Raseinių Atviro jaunimo centro darbuotojos. Mokymus moderavo Gintarė Razulevičiūtė bei Areta Skukauskienė.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Balandžio mėnesio apžvalga.

   Raseinių AJC jaunimo darbuotojai nuolat tobulėja, mokosi vieni iš kitų: balandžio 13-15 d. dalyvavome ilgalaikiuose mokymuose „Darbas su jaunimu post-covid kontekste“, kuriuose  jaunimo darbuotojai iš visos Lietuvos diskutavo, ieškojo patarimų, dalinosi darbo su jaunimu patirtimi, dalyvavo metodinėse intervencijose. Mokymus vedė lektoriai N. Miginis, M. Ulozas.

   Kartu tobulėti skatiname ir jaunimą. Balandžio 29-ąją Raseinių AJC darbuotojas kartu su 4 jaunuoliais vyko į Vilniuje vykusį jaunimo metų atidarymo renginį. Renginio metu moderuojant aktoriui  Mantui Stonkui, vyko diskusija ,,Ką man reiškia/ė būti jaunu". Sveikinimo žodžius tarė LR Seimo pirmininkė V. Čmilytė - Nielsen, V. Zinkevičius, LiJOT prezidentas D. Katela, na , o renginį vainikavo jaunimo grupių ,,Kvarta", ,,Alterlucid", ,,Bloom", ,, Dievaži", ,,8 kambarys" koncertas.

   Nuo jaunimo centro darbuotojų neatsiliko ir jaunimas,  norintis tobulėti, išbandyti savo jėgas jaunimo vadovų vaidmenyje. Poilsiavietėje ,,Sedula” dvi dienas vyko stovyklos ,,Judinam vasarą 4” vadovų mokymai. Mokymuose dalyvavo po 8 jaunuolius iš Raseinių, Radviliškio ir Pakruojo. Susirinkęs jaunimas planavo būsimos jaunimo stovyklos veiklas, žaidimus, gilino žinias.

   Viena svarbiausių švenčių pavasarį – Šv. Velykos. Jaunimas aktyviai įsitraukė į velykinių margučių, atvirukų, kompozicijų kūrybą. Visiems dalyvavusiems įteiktos atminimo dovanėlės.

   Raseinių AJC kasdien verda jau įprastos veiklos: merginos kantriai ir kruopščiai darosi manikiūrą, virtuvėlėje susirenka mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje  verda virtualios ir sportinės kovos,  vakarais vyksta filmų ar krepšinio varžybų peržiūros, ir , žinoma, nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Toliau tęsiamos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės suplanuotos veiklos.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Šilalės laisvalaikio ir sporto centro baseine vyko įprastinės plaukimo treniruotės, Raseinių AJC - stalo teniso ir biliardo treniruotės, Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

   Raseinių AJC erdvėse. Paramos ir pagalbos ranką siekiame ištiesti ne tik Raseinių jaunimui, bet ir nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikams, jaunimui, jų tėvams. Nuo balandžio 23 d. kiekvieną šeštadienį Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai priima Ukrainos piliečius  Raseinių AJC erdvėse. Bendraujame, sportuojame, piešiame, gaminamės užkandžius, žaidžiame žaidimus, dalinamės išgyvenimais ir emocijomis.

   Pavasaris  - puikus metas vis daugiau laiko praleisti lauke. Balandžio 20d. Raseinių AJC savanoriai organizavo 14 km žygį "Maironio Padubysio keliais", prie kurio prisijungė 15 jaunuolių. Žygio metu skaitėme Maironio poeziją, išraižytą metalo, medžio dirbiniuose, eidami Padubysiu grožėjomės kraštovaizdžiu, aplankėme Maslauskiškių vandens malūną. Žygio pabaigoje stabtelėjome atsigaivinti prie Dubysos slėnio šlaito, iš kurio teka tyras, gaivus šaltinėlis.

   Savanorystės pagrindu balandžio 29 d. suorganizuota ir jaunimo naktis „Saulei nusileidus“, vykusi Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje. Renginio metu jaunuoliai išbandė savo jėgas komandinėse užduotyse, suorganizuotas orientacinis žygis po Nemakščių miestelį, kurio metu  dalyviai ne tik sustiprino komandinę dvasią ir tarpusavio santykius, bet ir geriau pažino gimtąjį miestelį. Įgyvendinta ir meninė dalis, t. y. komandiniai pasirodymai burtų keliu ištraukta tematika. Na, o saulei nusileidus, niekas net nepagalvojo apie miegą,: kartu šauniai leidome laiką žaisdami tinklinį, krepšinį, stalo žaidimus, dalindamiesi geromis emocijomis.

   Balandžio mėnesį toliau tęsėme bendradarbiavimą su kaimyninių rajonų Atvirais jaunimo centrais. Mėnesio pabaigoje su jaunatviška energija atidarytas Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirasis jaunimo centras „LANG‘as“. Į atidarymo šventę vyko ir Raseinių AJC darbuotoja bei savanorės. Po oficialių kalbų įkvėpti D. Paužaitės dainavimo, jaunuliai pasidalino į 7 komandas ir rungėsi stalo futbolo ir kitų stalo žaidimų, biliardo ,,Jenga“, šokių ,,Just Dance“ bei karaokės „Matau tavo balsą“ varžybose.

   Jei dar prie mūsų neprisijungėte – nedelskite! Gegužė bus ne ką mažiau įspūdinga!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Kovo mėnesio apžvalga.

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) 2022 m. kovo mėnesį toliau tęsė aktyvų darbą su jaunimu.

   Įrengtose grožio dirbtuvėlėse merginos ir toliau ėmėsi iniciatyvos – tobulino įgūdžius manikiūro, plaukų dizaino, skoningo visažo srityje. Atsirado ir vaikinų, kurie nusprendė skirti dėmesį rankų estetikai. Kita vertus, prie iš pirmo žvilgsnio „berniukiškų“ veiklų drąsiai prisijungė merginos, siekdamos išbandyti interaktyvų automobilio stimuliatorių ir neatsiliko nuo vaikinų nei drąsa, nei sugebėjimais.

   Įgyvendinant Sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, suorganizuota Ukrainos vaikų išvyka į Šilalės laisvalaikio ir sporto centro baseiną. Du kartus per savaitę Raseinių AJC vyko stalo teniso ir biliardo treniruotės, jaunimas aktyviai lankė jėgos treniruotes Raseinių ,,Energy Gym“ sporto klube.

   Įgyvendinant neigiamų socialinių reiškinių prevenciją Raseinių AJC vyko paskaita su treneriu Tadu Rimkevičiumi - Lietuvos laisvųjų imtynių čempionu, Lietuvos graikų romėnų imtynių prizininku, įvairių MMA turnyrų prizininku. Paskaitoje lektorius su jaunimu diskutavo aktualiomis temomis ( priklausomybių, patyčių, smurto, draugų, pasitikėjimo savimi, tikslų siekimo). Jaunimas liko sužavėtas tiek paskaita, tiek treneriu kaip asmenybe, po paskaitos kartu fotografavosi, uždavinėjo klausimus. Paskaitoje dalyvavo 25 jaunuoliai.

   Ne tik jaunimui reikia žinių, kaip susitvarkyti su iškylančiomis problemomis, bet ir darbuotojai privalo turtinti žinias, kaip su tuo kovoti, rasti atsakymus į klausimus, patarimus ir sprendimus. Kovo 29 d. Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame Jaunimo reikalų koordinatorių (JRK) ir jaunimo darbuotojų (JD) tinklo susitikime Kaune. Renginyje buvo pristatytos Europos ir Lietuvos jaunimo metų, Jaunimo politikos naujienos. Vyko pranešimai apie NVO patirtis Ukrainos karo kontekste, rekomendacijos, priimant jaunuolius, kaip dirbti su disleksiją turinčiais žmonėmis. Pristatytas lytiškumo ugdymo gidas. Kavos pertraukų metu iš visos Lietuvos atvykę JRK ir JD diskutavo bendrais, tikslinėms grupėms aktualiais klausimais. 

   Siekiant pramankštinti jaunimo protą, Raseinių AJC vyko „Viktorina“. Klausimai buvo sudaryti iš įvairiausių temų. Tai unikali galimybė jaunimui gilinti žinias ir jas pritaikyti ateityje. Smegenis pramankštinti pasiryžo 2 komandos. Komandos nariai apdovanoti AJC įsteigtais prizais.

   Kovo 10 d. su jaunimu buvo minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Dalis jaunuolių kartu su darbuotojais dalyvavo renginyje - žygyje „Žygiuok už Lietuvą“, kurį organizavo Skaudvilės Atvira jaunimo erdvė. Po žygio mus pasitiko Skaudvilės gyventojai ir jaunimas su dainų, šokių programa, troškiniu ir  karšta arbata. Į renginį įsitraukė ir prisijungė 18 Raseinių AJC jaunuolių. Kita dalis Raseinių AJC žiūrėjo filmą apie Antrąjį pasaulinį karą, diskutavo, dalijosi emocijomis, vaišinosi merginų paruoštais užkandžiais.

   Naujos patirtys, išgyvenimai ir įspūdžiai veda į priekį. Raseinių AJC jaunimas vyko į Kauno „Žalgirio“ areną stebėti krepšinio varžybų. Nors mylima komanda „Žalgiris“ neiškovojo pergalės, bet jaunimas grįžo pilnas įspūdžių. Daugelis krepšinio varžybas arenoje stebėjo pirmą kartą  ir jautė sirgalių dvasią. Grįžtant namo buvo aktyviai reflektuojama, apie patirtus išgyvenimus, emocijų valdymą ir suvokimą.

   2022 m. -  savanorystės metai. Raseinių AJC tęsia savanorystę 3 jaunuoliai. Savanoriai kartu su darbuotojais kovo mėnesį aktyviai organizavo ir dalyvavo įvairiose veiklose.

   Tęsiant bendravimą su Radviliškio ir Šeduvos atvirais jaunimo centrais, Raseinių AJC suorganizuotos draugiškos stalo teniso varžybos. Iš Radviliškio ir Šeduvos sulaukėme 30 svečių. Kol vieni aktyviai varžėsi, kiti bendravo tarpusavyje, diskutavo, išbandė interaktyvų automobilio stimuliatorių, žaidė kamuoliu, „UNO“ kortomis, XBOX, biliardą, kitus žaidimus, mėgavosi arbata bei užkandžiais. Vyravo išties puiki nuotaika, daug juoko, pokalbių ir veiksmo.

   Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną minėjo ir Raseinių AJC.  Būdamas tolerantiškas ir vieningas Raseinių AJC jaunimas ėjo į mokyklą, leido laisvalaikį su skirtingomis kojinėmis, fotografavosi, dalinosi nuotraukomis „Facebook“ Raseinių Atviro jaunimo centro puslapyje ir taip išreiškė palaikymą viso pasaulio žmonėms.

   Mobilus darbas su jaunimu – tai kokybiška socialinė ir laisvalaikio užimtumo paslauga, kuri Raseinių AJC vykdoma Nemakščiuose, Girkalnyje, Šiluvoje ir Žaiginyje. Susitikimų metu organizuojami įvairūs grupiniai/individualūs užsiėmimai (šokiai, atsisėsk pirmas, klausimynas), pokalbiai, diskusijos aktualia tematika, sportiniai žaidimai (tinklinis, krepšinis, „bulvė“, futbolas), stalo ir kiti žaidimai (atspėk paslėptą daiktą, nupiešk užsimerkus, užduok klausimą – mesk monetą ir sužinok atsakymą, spalvinimo terapija, „UNO“, „Dixit“), nuotraukų pasidalinimas, kulinariniai užsiėmimai, jaunimo iniciatyva organizuojamos veiklos.   Jaunimo darbuotojai orientuojasi ne į kiekybę, bet į užmegztų santykių su kitu jaunu žmogumi kokybę. Tamprus santykis su jaunuoliais leidžia pasiekti kur kas aukštesnių rezultatų. Jaunimo darbuotojai padeda jaunuoliams atrasti savo stiprybes ir kurti asmeninės ateities vizijas, spręsti iššūkius ir problemas, kylančias artimoje aplinkoje, ne vertina jų, o stengiasi suprasti. Jaunimo darbuotojai atstovauja jauno žmogaus interesams ir tarpininkauja institucijose bei skatinta bendradarbiavimą tarp įvairių įstaigų ir organizacijų.

   Gerindami bendruosius ir socialinius įgūdžius, AJC darbuotojai kartu su jaunuoliais surinko virtuvės baldus ir įsirengė jaukią virtuvėlę. Jaunimas patogiai gali gaminti. Kulinarinių užsiėmimų metu, ne tik išmoko gaminimo subtilybių, bet ir bendraudami galėjo pasidalinti turimomis žiniomis, receptais, išklausyti darbuotojų patarimų. Ši veikla padėjo lavinti socialinius ir savarankiškumo įgūdžius, ugdė pasitikėjimą savo jėgomis.

   Mūsų pagrindinis tikslas – suburti jaunuolius, kurie nepritampa įprastuose užsiėmimuose, siekiame, kad jie atsiskleistų per mūsų siūlomas veiklas. Maistas gaminamas ne tam, kad skaniai pavalgytume, o tam, kad maišydamas tešlą jaunas žmogus prakalbtų. Todėl jaunimas Raseinių AJC pamažu išdrąsėja, išlaisvėja, atsiveria, ima labiau pasitikėti savimi ir aplinkiniais.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 


Susitikimas su T. Rimkevičiumi

   2022 m. kovo 4 d. Raseinių AJC vyko paskaita su treneriu Tadu Rimkevičiumi. Jis Lietuvos laisvųjų imtynių čempionas, Lietuvos graikų romėnų imtynių prizininkas, įvairių MMA turnyrų prizininkas.
   Laimėjimai: Europos combat sambat čempionato 3-ioji vieta, pasaulio cambat  sambo čempionato 3-ioji vieta, pasaulio combat sambo žaidynių 3-ioji vieta, profesionalių MMA kovų rekordas 20-11-1.

   Paskaitoje Tadas Rimkevicius kalbėjo, iš savo patirties, jaunimui labai aktualiomis temomis, kaip:

  • PRIKLAUSOMYBĖS,
  • PATYČIOS,
  • SMURTAS,
  • DRAUGAI,
  • PASITIKĖJIMAS SAVIMI,
  • TIKSLŲ SIEKIMAS.

   Jaunuoliai buvo ne tik klausytojais, bet ir dalyvavo paskaitos eigoje. Jie liko sužavėti tiek paskaita, tiek treneriu kaip asmenybe, po paskaitos darėsi „asmenukes“ ir uždavinėjo klausimus į kuriuos T. Rimkevičius mielai atsakinėjo ir dalinosi patarimais.
   Paskaitoje dalyvavo apie 25 jaunuolius.


Devyni mėnesiai – daug, ar mažai?

Devyni mėnesiai praėjo nuo to laiko, kai Raseinių atviras jaunimo centras prijungtas prie Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos. Daug tai, ar mažai? Laiko atžvilgiu, tikriausiai, nedaug – dar nei metai nesukako.  Tad, kas gi įvyko AJC per tą palyginti neilgą laiko tarpą?

Planus gerokai pakoregavo Covid-19 pandemija. AJC darbuotojams teko perkelti savo veiklas į virtualią erdvę. Tačiau kiekviena problema skatina kūrybiškumą. Vyko aktyvus bendravimas socialiniuose tinkluose, jaunimui buvo pasiūlyta peržiūrėti daugybę kino filmų aktualia tematika, dalyvauti jų aptarimuose, suorganizuotas Geokešingas, konkursai „Būk aktyvus per karantiną“, „Žemė davė, žmogus pamatė“, „30 dienų iššūkis“, „Helovino moliūgų kovos“. Aktyviausi konkursų dalyviai apdovanoti prizais. Karantino, kuris buvo paskelbtas pavasarį, metu AJC darbuotojai parašė net tris paraiškas konkursams jaunimo veikloms finansuoti. Dvi iš jų buvo sėkmingos.

Rugpjūčio 24-27 dienomis 15 jaunuolių iš Raseinių rajono dalyvavo jaunimo stovykloje Tytuvėnuose, kuri buvo vykdoma įgyvendinant projektą „Pagauk šansą pabendrauti, sužinoti, išmokti“, finansuojamą Raseinių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų finansavimo konkurso lėšomis. Stovykloje raseiniškiai turėjo galimybę susitikti su jaunimu iš Radviliškio, Šeduvos, Pakruojo jaunimo centrų. Keturias dienas jaunuoliai aktyviai dalyvavo susipažinimo, komandos formavimo, veiklos planavimo įgūdžių ugdymo, talentų atradimo užsiėmimuose. Stovykloje vykusiose vakaro refleksijose jie prasitarė, kad geriau pažino vienas kitą, susirado naujų draugų, patyrė neišdildomų emocijų, o jaunimo centro darbuotojai pakeitė jų kasdienybę ir padėjo geriau pažinti bei atrasti save.

Nuo šių metų balandžio mėnesio AJC įgyvendina Raseinių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Atvirojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone“. Projektas baigsis gruodžio mėnesį.  Jaunimo darbuotojai po kartą per savaitę vyko į Žaiginio ir Nemakščių miestelius ir ten organizavo įvairias veiklas jaunimui: pėsčiųjų žygius, plaukimą baidarėmis, tinklinio, krepšinio, kvadrato varžybas, vandens mūšius, filmų peržiūras atvirose erdvėse, psichologinius žaidimus, grupinius ir individulius pokalbius ir kt. . Projekto veiklose dalyvauja daugiau nei 40 jaunuolių iš skirtingų rajono vietovių. Tai puiki galimybė jiems susipažinti, įsitraukti į bendras veiklas, ugdyti savanorystės, komandinio darbo įgūdžius, patirti naujų įspūdžių bei gerų emocijų. AJC iniciatyvą organizuoti veiklas jaunimui labai entuziastingai parėmė Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, Nemakščių bendruomenės santalka, Žaiginio bendruomenė „Bitupis“, suteikdamos savo patalpas, lauko erdves  bei visokeriopą pagalbą.

Nuo rugpjūčio mėnesio Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba įgyvendina fizinio aktyvumo veiklų, skatinančių fizinio aktyvumo plėtrą projektą „Judėsiu - sau padėsiu“, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projektas skirtas jaunimui bei vyresnio amžiaus žmonėms. Jis startavo bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, kuris buvo įgyvendintas bendradarbiaujant su Raseinių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba bei kitomis organizacijomis. Į renginio organizavimą pavyko įtraukti kaip niekada gausų jaunuolių savanorių būrį. Net 34 jauni žmonės susipažino su masinio renginio organizavimo „virtuve“, išbandė save naujoje veikloje, ugdėsi komandinio darbo įgūdžius, susirado naujų draugų ir, be abejo, puikiai praleido laiką. Projekto „Judėsiu – sau padėsiu“ metu numatytos įvairios fizinio aktyvumo veiklos jaunimui: biliardo, stalo teniso užsiėmimai, jėgos treniruotės, plaukimo pamokos baseine. Šiuo metu veiklos sustabdytos dėl Raseinių rajone įvesto karantino. Jam pasibaigus, jos bus atnaujintos.

Per tuos devynis mėnesius neatpažįstamai pasikeitė AJC patalpos, įsigyta naujo inventoriaus, kuriamas firminis AJC stilius pasigaminant suvenyrų, marškinėlių, krepšių su AJC logotipu, numatytas papildomai AJC skirtų dviejų patalpų remontas, kuris bus atliktas pačių jaunuolių pastangomis.

Darbų daug, užmojų dar daugiau, todėl neišvengiamai teko ieškoti galimybių papildyti jaunimo darbuotojų komandą. Dabar joje penki darbuotojai (dauguma jų dirba nepilnu etatu), nebijantys iššūkių, nusiteikę nuoširdžiam, atviram bendravimui su jaunais žmonėmis, ieškantys galimybių plėtoti AJC veiklas. Šiuo metu jie rengia dar du projektus jaunimo veikloms finansuoti. Laikykime pirštus sukryžiuotus – kad pasisektų!

Valdonė Balčatienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė


Raseinių atviras jaunimo centras – atviras pokyčiams ir naujoms veikloms

 

   Ar žinote ką veikia jaunimas? Tikriausiai ne vienam yra tekę lankytis Raseinių jaunimo centre, kuomet yra rodomi filmai, tačiau, raseiniškių tarpe „AJE sale“ vadinama vieta yra kur kas daugiau nei paprasta renginių ar filmų rodymo vieta. Šioje salėje nuo antradienio iki šeštadienio verda aktyvus jaunų žmonių gyvenimas.

   Šis, dar 2015 metais įkurtas, pavadinimus keitęs, nuo šių metų vasario 1 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviru jaunimu centru (Raseinių AJC)  tapęs, centras kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų. Pagal 2019 metų statistiką, bendras lankytojų skaičius per II-IV ketvirčius – 3587 (unikalių lankytojų skaičius – 393) jauni žmonės.

   Raseinių AJC tikslas – didinti 14-29 metų amžiaus asmenų užimtumą vykdant veiklas, skirtas sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę, visuomeninę veiklą bei plėtoti ir ugdyti kompetencijas (asmenines, socialines, profesines, edukacines) vadovaujantis atvirojo darbo su jaunimu principais.

   Jaunimo užimtumo problemas spręsti perdavus Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybai, jaunuoliai džiaugiasi, kad užimtumo veiklos ne tik nesustojo, bet ir pasipildė naujomis užimtumo formomis. Kiekvieną penktadienį organizuojami bendri lankytojų ir darbuotojų susirinkimai, kurių metu abi pusės išsako savo norus, pasiūlymus. Artimiausiu metu planuojama pasitvirtinti metinį veiklų planą, kuriuo kryptingai bus dirbama, įtraukiant jaunuolius į savanorišką veiklą. Rengiamasi organizuoti protmūšius, susitikimus su įdomiais Lietuvos žmonėmis, pradės veikti menų, amatų ir kitų užsiėmimų dirbtuvės. Taip pat planuojama stiprinti bendradarbiavimą su kitų rajonų atvirais jaunimo centrais, kartu dalyvauti sportinėse ir projektinėse veiklose.

   Veidą keičia ir įstaigos patalpos – perdažyta laiptinė, atliktas generalinis patalpų valymas, kiti būtini kosmetinio remonto darbai. Šiuo metu vykdomas priešgaisrinės saugos sistemų bei papildomą lankytojų ir darbuotojų saugumą užtikrinančių priemonių įrengimas.

   Nors atviras jaunimo centras Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos rankose dar tik mėnesį, centro lankytojai jau spėjo sudalyvauti pojūčių teatro „Aš tavęs nevirškinu“ programoje, kurios metu jaunuoliai susipažino su kitokiu virškinamojo trakto veikimu – jaunimas patyrė kelionę, kuria energija iš maisto patenka į žmogaus kūną, patys ją kurdami kūnais ir vienas kitam padėdami. Visa tai menininkės pateikė per vieno paauglio istoriją, ypatingą dėmesį suteikiant emocinei būsenai. Per Užgavėnes centro lankytojus aplankė Raseinių trečiojo amžiaus universiteto (Raseinių TAU) studentės, kurios vaišino pačių iškeptais blynais. Tai buvo viena pirmųjų jaunuolių ir Raseinių TAU pažinčių, kurias bus siekiama plėtoti, ateityje organizuojant bendrus renginius.

   Kaip ir anksčiau, Raseinių AJC besilankantys jaunuoliai, iškilus gyvenimiškiems ar emociniams sunkumams, gali kreiptis į jaunimo darbuotoją, tačiau nuo vasario 1-osios, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba sudarė sąlygas jaunuoliams kreiptis į profesionalų psichologą nemokamai konsultacijai.

   Vasario pabaigoje Raseinių AJC lankytojai buvo supažindinti su atnaujintomis taisyklėmis, apibrėžiančiomis ne tik lankytojų ir darbuotojų teises, bet ir pareigas, kurių nesilaikant numatyta tam tikra atsakomybė.

   Kovo 27 dieną AJC lankytojos kviečiamos į vakarą, skirtą tik merginoms, kuriame kalbėsis joms aktualiomis temomis, bendraus su psichologe Justina Zelionkaite Dambrauskiene.

   Pasitikdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Centro jaunimas ėmėsi iniciatyvos – kovo 10 d., 19 val., Raseinių AJC salėje organizuojama „Laisvės diskoteka“ jaunimui, kurioje jauni žmonės bus kviečiami švęsti laisvę kartu!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba
V. Grybo g. 33, Raseiniai
Tel. (8 428)  51 571
El. paštas  info@rspt.lt

Atnaujinta: 2022-09-27