Veiklos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro skelbtas konkursas „Helovino moliūgų kovos“ baigėsi
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro skelbtas konkursas „30 dienų iššūkis“ baigėsi
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro skelbtas konkursas „Žemė davė, žmogus pamatė...!“ baigėsi

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro konkurso „Užgavėnių kaukė“ taisyklės
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro konkurso „Statyk besmegenį, kol yra sniego“ taisyklės.
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atvirojo jaunimo centro konkurso „Helovino moliūgų kovos“ taisyklės
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviro jaunimo centro konkurso „Helovino moliūgų kovos“ nuostatai
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atvirojo jaunimo centro konkurso „30 dienų iššūkis“ taisyklės
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atvirojo jaunimo centro Konkurso „Žemė davė, žmogus pamatė...!“ taisyklės
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviro jaunimo centro konkurso „Būk aktyvus per karantiną“ taisyklės.


Atnaujinta: 2021-12-01

Devyni mėnesiai – daug, ar mažai?

Devyni mėnesiai praėjo nuo to laiko, kai Raseinių atviras jaunimo centras prijungtas prie Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos. Daug tai, ar mažai? Laiko atžvilgiu, tikriausiai, nedaug – dar nei metai nesukako.  Tad, kas gi įvyko AJC per tą palyginti neilgą laiko tarpą?

Planus gerokai pakoregavo Covid-19 pandemija. AJC darbuotojams teko perkelti savo veiklas į virtualią erdvę. Tačiau kiekviena problema skatina kūrybiškumą. Vyko aktyvus bendravimas socialiniuose tinkluose, jaunimui buvo pasiūlyta peržiūrėti daugybę kino filmų aktualia tematika, dalyvauti jų aptarimuose, suorganizuotas Geokešingas, konkursai „Būk aktyvus per karantiną“, „Žemė davė, žmogus pamatė“, „30 dienų iššūkis“, „Helovino moliūgų kovos“. Aktyviausi konkursų dalyviai apdovanoti prizais. Karantino, kuris buvo paskelbtas pavasarį, metu AJC darbuotojai parašė net tris paraiškas konkursams jaunimo veikloms finansuoti. Dvi iš jų buvo sėkmingos.

Rugpjūčio 24-27 dienomis 15 jaunuolių iš Raseinių rajono dalyvavo jaunimo stovykloje Tytuvėnuose, kuri buvo vykdoma įgyvendinant projektą „Pagauk šansą pabendrauti, sužinoti, išmokti“, finansuojamą Raseinių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų finansavimo konkurso lėšomis. Stovykloje raseiniškiai turėjo galimybę susitikti su jaunimu iš Radviliškio, Šeduvos, Pakruojo jaunimo centrų. Keturias dienas jaunuoliai aktyviai dalyvavo susipažinimo, komandos formavimo, veiklos planavimo įgūdžių ugdymo, talentų atradimo užsiėmimuose. Stovykloje vykusiose vakaro refleksijose jie prasitarė, kad geriau pažino vienas kitą, susirado naujų draugų, patyrė neišdildomų emocijų, o jaunimo centro darbuotojai pakeitė jų kasdienybę ir padėjo geriau pažinti bei atrasti save.

Nuo šių metų balandžio mėnesio AJC įgyvendina Raseinių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Atvirojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone“. Projektas baigsis gruodžio mėnesį.  Jaunimo darbuotojai po kartą per savaitę vyko į Žaiginio ir Nemakščių miestelius ir ten organizavo įvairias veiklas jaunimui: pėsčiųjų žygius, plaukimą baidarėmis, tinklinio, krepšinio, kvadrato varžybas, vandens mūšius, filmų peržiūras atvirose erdvėse, psichologinius žaidimus, grupinius ir individulius pokalbius ir kt. . Projekto veiklose dalyvauja daugiau nei 40 jaunuolių iš skirtingų rajono vietovių. Tai puiki galimybė jiems susipažinti, įsitraukti į bendras veiklas, ugdyti savanorystės, komandinio darbo įgūdžius, patirti naujų įspūdžių bei gerų emocijų. AJC iniciatyvą organizuoti veiklas jaunimui labai entuziastingai parėmė Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, Nemakščių bendruomenės santalka, Žaiginio bendruomenė „Bitupis“, suteikdamos savo patalpas, lauko erdves  bei visokeriopą pagalbą.

Nuo rugpjūčio mėnesio Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba įgyvendina fizinio aktyvumo veiklų, skatinančių fizinio aktyvumo plėtrą projektą „Judėsiu - sau padėsiu“, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projektas skirtas jaunimui bei vyresnio amžiaus žmonėms. Jis startavo bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, kuris buvo įgyvendintas bendradarbiaujant su Raseinių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba bei kitomis organizacijomis. Į renginio organizavimą pavyko įtraukti kaip niekada gausų jaunuolių savanorių būrį. Net 34 jauni žmonės susipažino su masinio renginio organizavimo „virtuve“, išbandė save naujoje veikloje, ugdėsi komandinio darbo įgūdžius, susirado naujų draugų ir, be abejo, puikiai praleido laiką. Projekto „Judėsiu – sau padėsiu“ metu numatytos įvairios fizinio aktyvumo veiklos jaunimui: biliardo, stalo teniso užsiėmimai, jėgos treniruotės, plaukimo pamokos baseine. Šiuo metu veiklos sustabdytos dėl Raseinių rajone įvesto karantino. Jam pasibaigus, jos bus atnaujintos.

Per tuos devynis mėnesius neatpažįstamai pasikeitė AJC patalpos, įsigyta naujo inventoriaus, kuriamas firminis AJC stilius pasigaminant suvenyrų, marškinėlių, krepšių su AJC logotipu, numatytas papildomai AJC skirtų dviejų patalpų remontas, kuris bus atliktas pačių jaunuolių pastangomis.

Darbų daug, užmojų dar daugiau, todėl neišvengiamai teko ieškoti galimybių papildyti jaunimo darbuotojų komandą. Dabar joje penki darbuotojai (dauguma jų dirba nepilnu etatu), nebijantys iššūkių, nusiteikę nuoširdžiam, atviram bendravimui su jaunais žmonėmis, ieškantys galimybių plėtoti AJC veiklas. Šiuo metu jie rengia dar du projektus jaunimo veikloms finansuoti. Laikykime pirštus sukryžiuotus – kad pasisektų!

Valdonė Balčatienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė


Raseinių atviras jaunimo centras – atviras pokyčiams ir naujoms veikloms

 

   Ar žinote ką veikia jaunimas? Tikriausiai ne vienam yra tekę lankytis Raseinių jaunimo centre, kuomet yra rodomi filmai, tačiau, raseiniškių tarpe „AJE sale“ vadinama vieta yra kur kas daugiau nei paprasta renginių ar filmų rodymo vieta. Šioje salėje nuo antradienio iki šeštadienio verda aktyvus jaunų žmonių gyvenimas.

   Šis, dar 2015 metais įkurtas, pavadinimus keitęs, nuo šių metų vasario 1 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviru jaunimu centru (Raseinių AJC)  tapęs, centras kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų. Pagal 2019 metų statistiką, bendras lankytojų skaičius per II-IV ketvirčius – 3587 (unikalių lankytojų skaičius – 393) jauni žmonės.

   Raseinių AJC tikslas – didinti 14-29 metų amžiaus asmenų užimtumą vykdant veiklas, skirtas sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę, visuomeninę veiklą bei plėtoti ir ugdyti kompetencijas (asmenines, socialines, profesines, edukacines) vadovaujantis atvirojo darbo su jaunimu principais.

   Jaunimo užimtumo problemas spręsti perdavus Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybai, jaunuoliai džiaugiasi, kad užimtumo veiklos ne tik nesustojo, bet ir pasipildė naujomis užimtumo formomis. Kiekvieną penktadienį organizuojami bendri lankytojų ir darbuotojų susirinkimai, kurių metu abi pusės išsako savo norus, pasiūlymus. Artimiausiu metu planuojama pasitvirtinti metinį veiklų planą, kuriuo kryptingai bus dirbama, įtraukiant jaunuolius į savanorišką veiklą. Rengiamasi organizuoti protmūšius, susitikimus su įdomiais Lietuvos žmonėmis, pradės veikti menų, amatų ir kitų užsiėmimų dirbtuvės. Taip pat planuojama stiprinti bendradarbiavimą su kitų rajonų atvirais jaunimo centrais, kartu dalyvauti sportinėse ir projektinėse veiklose.

   Veidą keičia ir įstaigos patalpos – perdažyta laiptinė, atliktas generalinis patalpų valymas, kiti būtini kosmetinio remonto darbai. Šiuo metu vykdomas priešgaisrinės saugos sistemų bei papildomą lankytojų ir darbuotojų saugumą užtikrinančių priemonių įrengimas.

   Nors atviras jaunimo centras Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos rankose dar tik mėnesį, centro lankytojai jau spėjo sudalyvauti pojūčių teatro „Aš tavęs nevirškinu“ programoje, kurios metu jaunuoliai susipažino su kitokiu virškinamojo trakto veikimu – jaunimas patyrė kelionę, kuria energija iš maisto patenka į žmogaus kūną, patys ją kurdami kūnais ir vienas kitam padėdami. Visa tai menininkės pateikė per vieno paauglio istoriją, ypatingą dėmesį suteikiant emocinei būsenai. Per Užgavėnes centro lankytojus aplankė Raseinių trečiojo amžiaus universiteto (Raseinių TAU) studentės, kurios vaišino pačių iškeptais blynais. Tai buvo viena pirmųjų jaunuolių ir Raseinių TAU pažinčių, kurias bus siekiama plėtoti, ateityje organizuojant bendrus renginius.

   Kaip ir anksčiau, Raseinių AJC besilankantys jaunuoliai, iškilus gyvenimiškiems ar emociniams sunkumams, gali kreiptis į jaunimo darbuotoją, tačiau nuo vasario 1-osios, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba sudarė sąlygas jaunuoliams kreiptis į profesionalų psichologą nemokamai konsultacijai.

   Vasario pabaigoje Raseinių AJC lankytojai buvo supažindinti su atnaujintomis taisyklėmis, apibrėžiančiomis ne tik lankytojų ir darbuotojų teises, bet ir pareigas, kurių nesilaikant numatyta tam tikra atsakomybė.

   Kovo 27 dieną AJC lankytojos kviečiamos į vakarą, skirtą tik merginoms, kuriame kalbėsis joms aktualiomis temomis, bendraus su psichologe Justina Zelionkaite Dambrauskiene.

   Pasitikdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Centro jaunimas ėmėsi iniciatyvos – kovo 10 d., 19 val., Raseinių AJC salėje organizuojama „Laisvės diskoteka“ jaunimui, kurioje jauni žmonės bus kviečiami švęsti laisvę kartu!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba
V. Grybo g. 33, Raseiniai
Tel. (8 428)  51 571
El. paštas  info@rspt.lt

Atnaujinta: 2020-11-13