Veiklos


Atnaujinta: 1970-01-01


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Balandžio mėnesio apžvalga.

   Raseinių AJC jaunimo darbuotojai nuolat tobulėja, mokosi vieni iš kitų: balandžio 13-15 d. dalyvavome ilgalaikiuose mokymuose „Darbas su jaunimu post-covid kontekste“, kuriuose  jaunimo darbuotojai iš visos Lietuvos diskutavo, ieškojo patarimų, dalinosi darbo su jaunimu patirtimi, dalyvavo metodinėse intervencijose. Mokymus vedė lektoriai N. Miginis, M. Ulozas.

   Kartu tobulėti skatiname ir jaunimą. Balandžio 29-ąją Raseinių AJC darbuotojas kartu su 4 jaunuoliais vyko į Vilniuje vykusį jaunimo metų atidarymo renginį. Renginio metu moderuojant aktoriui  Mantui Stonkui, vyko diskusija ,,Ką man reiškia/ė būti jaunu". Sveikinimo žodžius tarė LR Seimo pirmininkė V. Čmilytė - Nielsen, V. Zinkevičius, LiJOT prezidentas D. Katela, na , o renginį vainikavo jaunimo grupių ,,Kvarta", ,,Alterlucid", ,,Bloom", ,, Dievaži", ,,8 kambarys" koncertas.

   Nuo jaunimo centro darbuotojų neatsiliko ir jaunimas,  norintis tobulėti, išbandyti savo jėgas jaunimo vadovų vaidmenyje. Poilsiavietėje ,,Sedula” dvi dienas vyko stovyklos ,,Judinam vasarą 4” vadovų mokymai. Mokymuose dalyvavo po 8 jaunuolius iš Raseinių, Radviliškio ir Pakruojo. Susirinkęs jaunimas planavo būsimos jaunimo stovyklos veiklas, žaidimus, gilino žinias.

   Viena svarbiausių švenčių pavasarį – Šv. Velykos. Jaunimas aktyviai įsitraukė į velykinių margučių, atvirukų, kompozicijų kūrybą. Visiems dalyvavusiems įteiktos atminimo dovanėlės.

   Raseinių AJC kasdien verda jau įprastos veiklos: merginos kantriai ir kruopščiai darosi manikiūrą, virtuvėlėje susirenka mėgstantys gaminti, didžiojoje erdvėje  verda virtualios ir sportinės kovos,  vakarais vyksta filmų ar krepšinio varžybų peržiūros, ir , žinoma, nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, konsultacijos.

   Toliau tęsiamos mobilaus darbo veiklos su jaunimu Žaiginyje, Šiluvoje, Girkalnyje ir Nemakščiuose: sportinių žaidimų varžybos, kulinariniai užsiėmimai, pokalbiai, diskusijos, teminės suplanuotos veiklos.

   Įgyvendinant sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, Šilalės laisvalaikio ir sporto centro baseine vyko įprastinės plaukimo treniruotės, Raseinių AJC - stalo teniso ir biliardo treniruotės, Raseinių „Energy Gym“ sporto klube – jėgos treniruotės.

   Raseinių AJC erdvėse. Paramos ir pagalbos ranką siekiame ištiesti ne tik Raseinių jaunimui, bet ir nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikams, jaunimui, jų tėvams. Nuo balandžio 23 d. kiekvieną šeštadienį Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai priima Ukrainos piliečius  Raseinių AJC erdvėse. Bendraujame, sportuojame, piešiame, gaminamės užkandžius, žaidžiame žaidimus, dalinamės išgyvenimais ir emocijomis.

   Pavasaris  - puikus metas vis daugiau laiko praleisti lauke. Balandžio 20d. Raseinių AJC savanoriai organizavo 14 km žygį "Maironio Padubysio keliais", prie kurio prisijungė 15 jaunuolių. Žygio metu skaitėme Maironio poeziją, išraižytą metalo, medžio dirbiniuose, eidami Padubysiu grožėjomės kraštovaizdžiu, aplankėme Maslauskiškių vandens malūną. Žygio pabaigoje stabtelėjome atsigaivinti prie Dubysos slėnio šlaito, iš kurio teka tyras, gaivus šaltinėlis.

   Savanorystės pagrindu balandžio 29 d. suorganizuota ir jaunimo naktis „Saulei nusileidus“, vykusi Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijoje. Renginio metu jaunuoliai išbandė savo jėgas komandinėse užduotyse, suorganizuotas orientacinis žygis po Nemakščių miestelį, kurio metu  dalyviai ne tik sustiprino komandinę dvasią ir tarpusavio santykius, bet ir geriau pažino gimtąjį miestelį. Įgyvendinta ir meninė dalis, t. y. komandiniai pasirodymai burtų keliu ištraukta tematika. Na, o saulei nusileidus, niekas net nepagalvojo apie miegą,: kartu šauniai leidome laiką žaisdami tinklinį, krepšinį, stalo žaidimus, dalindamiesi geromis emocijomis.

   Balandžio mėnesį toliau tęsėme bendradarbiavimą su kaimyninių rajonų Atvirais jaunimo centrais. Mėnesio pabaigoje su jaunatviška energija atidarytas Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirasis jaunimo centras „LANG‘as“. Į atidarymo šventę vyko ir Raseinių AJC darbuotoja bei savanorės. Po oficialių kalbų įkvėpti D. Paužaitės dainavimo, jaunuliai pasidalino į 7 komandas ir rungėsi stalo futbolo ir kitų stalo žaidimų, biliardo ,,Jenga“, šokių ,,Just Dance“ bei karaokės „Matau tavo balsą“ varžybose.

   Jei dar prie mūsų neprisijungėte – nedelskite! Gegužė bus ne ką mažiau įspūdinga!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.


Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras.  Kovo mėnesio apžvalga.

   Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras (toliau – Raseinių AJC) 2022 m. kovo mėnesį toliau tęsė aktyvų darbą su jaunimu.

   Įrengtose grožio dirbtuvėlėse merginos ir toliau ėmėsi iniciatyvos – tobulino įgūdžius manikiūro, plaukų dizaino, skoningo visažo srityje. Atsirado ir vaikinų, kurie nusprendė skirti dėmesį rankų estetikai. Kita vertus, prie iš pirmo žvilgsnio „berniukiškų“ veiklų drąsiai prisijungė merginos, siekdamos išbandyti interaktyvų automobilio stimuliatorių ir neatsiliko nuo vaikinų nei drąsa, nei sugebėjimais.

   Įgyvendinant Sporto projektą „Judėsiu – sau padėsiu“, suorganizuota Ukrainos vaikų išvyka į Šilalės laisvalaikio ir sporto centro baseiną. Du kartus per savaitę Raseinių AJC vyko stalo teniso ir biliardo treniruotės, jaunimas aktyviai lankė jėgos treniruotes Raseinių ,,Energy Gym“ sporto klube.

   Įgyvendinant neigiamų socialinių reiškinių prevenciją Raseinių AJC vyko paskaita su treneriu Tadu Rimkevičiumi - Lietuvos laisvųjų imtynių čempionu, Lietuvos graikų romėnų imtynių prizininku, įvairių MMA turnyrų prizininku. Paskaitoje lektorius su jaunimu diskutavo aktualiomis temomis ( priklausomybių, patyčių, smurto, draugų, pasitikėjimo savimi, tikslų siekimo). Jaunimas liko sužavėtas tiek paskaita, tiek treneriu kaip asmenybe, po paskaitos kartu fotografavosi, uždavinėjo klausimus. Paskaitoje dalyvavo 25 jaunuoliai.

   Ne tik jaunimui reikia žinių, kaip susitvarkyti su iškylančiomis problemomis, bet ir darbuotojai privalo turtinti žinias, kaip su tuo kovoti, rasti atsakymus į klausimus, patarimus ir sprendimus. Kovo 29 d. Raseinių AJC darbuotojai dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame Jaunimo reikalų koordinatorių (JRK) ir jaunimo darbuotojų (JD) tinklo susitikime Kaune. Renginyje buvo pristatytos Europos ir Lietuvos jaunimo metų, Jaunimo politikos naujienos. Vyko pranešimai apie NVO patirtis Ukrainos karo kontekste, rekomendacijos, priimant jaunuolius, kaip dirbti su disleksiją turinčiais žmonėmis. Pristatytas lytiškumo ugdymo gidas. Kavos pertraukų metu iš visos Lietuvos atvykę JRK ir JD diskutavo bendrais, tikslinėms grupėms aktualiais klausimais. 

   Siekiant pramankštinti jaunimo protą, Raseinių AJC vyko „Viktorina“. Klausimai buvo sudaryti iš įvairiausių temų. Tai unikali galimybė jaunimui gilinti žinias ir jas pritaikyti ateityje. Smegenis pramankštinti pasiryžo 2 komandos. Komandos nariai apdovanoti AJC įsteigtais prizais.

   Kovo 10 d. su jaunimu buvo minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Dalis jaunuolių kartu su darbuotojais dalyvavo renginyje - žygyje „Žygiuok už Lietuvą“, kurį organizavo Skaudvilės Atvira jaunimo erdvė. Po žygio mus pasitiko Skaudvilės gyventojai ir jaunimas su dainų, šokių programa, troškiniu ir  karšta arbata. Į renginį įsitraukė ir prisijungė 18 Raseinių AJC jaunuolių. Kita dalis Raseinių AJC žiūrėjo filmą apie Antrąjį pasaulinį karą, diskutavo, dalijosi emocijomis, vaišinosi merginų paruoštais užkandžiais.

   Naujos patirtys, išgyvenimai ir įspūdžiai veda į priekį. Raseinių AJC jaunimas vyko į Kauno „Žalgirio“ areną stebėti krepšinio varžybų. Nors mylima komanda „Žalgiris“ neiškovojo pergalės, bet jaunimas grįžo pilnas įspūdžių. Daugelis krepšinio varžybas arenoje stebėjo pirmą kartą  ir jautė sirgalių dvasią. Grįžtant namo buvo aktyviai reflektuojama, apie patirtus išgyvenimus, emocijų valdymą ir suvokimą.

   2022 m. -  savanorystės metai. Raseinių AJC tęsia savanorystę 3 jaunuoliai. Savanoriai kartu su darbuotojais kovo mėnesį aktyviai organizavo ir dalyvavo įvairiose veiklose.

   Tęsiant bendravimą su Radviliškio ir Šeduvos atvirais jaunimo centrais, Raseinių AJC suorganizuotos draugiškos stalo teniso varžybos. Iš Radviliškio ir Šeduvos sulaukėme 30 svečių. Kol vieni aktyviai varžėsi, kiti bendravo tarpusavyje, diskutavo, išbandė interaktyvų automobilio stimuliatorių, žaidė kamuoliu, „UNO“ kortomis, XBOX, biliardą, kitus žaidimus, mėgavosi arbata bei užkandžiais. Vyravo išties puiki nuotaika, daug juoko, pokalbių ir veiksmo.

   Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šią dieną minėjo ir Raseinių AJC.  Būdamas tolerantiškas ir vieningas Raseinių AJC jaunimas ėjo į mokyklą, leido laisvalaikį su skirtingomis kojinėmis, fotografavosi, dalinosi nuotraukomis „Facebook“ Raseinių Atviro jaunimo centro puslapyje ir taip išreiškė palaikymą viso pasaulio žmonėms.

   Mobilus darbas su jaunimu – tai kokybiška socialinė ir laisvalaikio užimtumo paslauga, kuri Raseinių AJC vykdoma Nemakščiuose, Girkalnyje, Šiluvoje ir Žaiginyje. Susitikimų metu organizuojami įvairūs grupiniai/individualūs užsiėmimai (šokiai, atsisėsk pirmas, klausimynas), pokalbiai, diskusijos aktualia tematika, sportiniai žaidimai (tinklinis, krepšinis, „bulvė“, futbolas), stalo ir kiti žaidimai (atspėk paslėptą daiktą, nupiešk užsimerkus, užduok klausimą – mesk monetą ir sužinok atsakymą, spalvinimo terapija, „UNO“, „Dixit“), nuotraukų pasidalinimas, kulinariniai užsiėmimai, jaunimo iniciatyva organizuojamos veiklos.   Jaunimo darbuotojai orientuojasi ne į kiekybę, bet į užmegztų santykių su kitu jaunu žmogumi kokybę. Tamprus santykis su jaunuoliais leidžia pasiekti kur kas aukštesnių rezultatų. Jaunimo darbuotojai padeda jaunuoliams atrasti savo stiprybes ir kurti asmeninės ateities vizijas, spręsti iššūkius ir problemas, kylančias artimoje aplinkoje, ne vertina jų, o stengiasi suprasti. Jaunimo darbuotojai atstovauja jauno žmogaus interesams ir tarpininkauja institucijose bei skatinta bendradarbiavimą tarp įvairių įstaigų ir organizacijų.

   Gerindami bendruosius ir socialinius įgūdžius, AJC darbuotojai kartu su jaunuoliais surinko virtuvės baldus ir įsirengė jaukią virtuvėlę. Jaunimas patogiai gali gaminti. Kulinarinių užsiėmimų metu, ne tik išmoko gaminimo subtilybių, bet ir bendraudami galėjo pasidalinti turimomis žiniomis, receptais, išklausyti darbuotojų patarimų. Ši veikla padėjo lavinti socialinius ir savarankiškumo įgūdžius, ugdė pasitikėjimą savo jėgomis.

   Mūsų pagrindinis tikslas – suburti jaunuolius, kurie nepritampa įprastuose užsiėmimuose, siekiame, kad jie atsiskleistų per mūsų siūlomas veiklas. Maistas gaminamas ne tam, kad skaniai pavalgytume, o tam, kad maišydamas tešlą jaunas žmogus prakalbtų. Todėl jaunimas Raseinių AJC pamažu išdrąsėja, išlaisvėja, atsiveria, ima labiau pasitikėti savimi ir aplinkiniais.

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro metodininkė Audra Musteikaitė.

Raseinių AJC veiklos finansuojamos Raseinių rajono savivaldybės, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų „Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“ ir „Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2022 m.“, Sporto rėmimo fondo lėšomis.

 


Susitikimas su T. Rimkevičiumi

   2022 m. kovo 4 d. Raseinių AJC vyko paskaita su treneriu Tadu Rimkevičiumi. Jis Lietuvos laisvųjų imtynių čempionas, Lietuvos graikų romėnų imtynių prizininkas, įvairių MMA turnyrų prizininkas.
   Laimėjimai: Europos combat sambat čempionato 3-ioji vieta, pasaulio cambat  sambo čempionato 3-ioji vieta, pasaulio combat sambo žaidynių 3-ioji vieta, profesionalių MMA kovų rekordas 20-11-1.

   Paskaitoje Tadas Rimkevicius kalbėjo, iš savo patirties, jaunimui labai aktualiomis temomis, kaip:

  • PRIKLAUSOMYBĖS,
  • PATYČIOS,
  • SMURTAS,
  • DRAUGAI,
  • PASITIKĖJIMAS SAVIMI,
  • TIKSLŲ SIEKIMAS.

   Jaunuoliai buvo ne tik klausytojais, bet ir dalyvavo paskaitos eigoje. Jie liko sužavėti tiek paskaita, tiek treneriu kaip asmenybe, po paskaitos darėsi „asmenukes“ ir uždavinėjo klausimus į kuriuos T. Rimkevičius mielai atsakinėjo ir dalinosi patarimais.
   Paskaitoje dalyvavo apie 25 jaunuolius.


Devyni mėnesiai – daug, ar mažai?

Devyni mėnesiai praėjo nuo to laiko, kai Raseinių atviras jaunimo centras prijungtas prie Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos. Daug tai, ar mažai? Laiko atžvilgiu, tikriausiai, nedaug – dar nei metai nesukako.  Tad, kas gi įvyko AJC per tą palyginti neilgą laiko tarpą?

Planus gerokai pakoregavo Covid-19 pandemija. AJC darbuotojams teko perkelti savo veiklas į virtualią erdvę. Tačiau kiekviena problema skatina kūrybiškumą. Vyko aktyvus bendravimas socialiniuose tinkluose, jaunimui buvo pasiūlyta peržiūrėti daugybę kino filmų aktualia tematika, dalyvauti jų aptarimuose, suorganizuotas Geokešingas, konkursai „Būk aktyvus per karantiną“, „Žemė davė, žmogus pamatė“, „30 dienų iššūkis“, „Helovino moliūgų kovos“. Aktyviausi konkursų dalyviai apdovanoti prizais. Karantino, kuris buvo paskelbtas pavasarį, metu AJC darbuotojai parašė net tris paraiškas konkursams jaunimo veikloms finansuoti. Dvi iš jų buvo sėkmingos.

Rugpjūčio 24-27 dienomis 15 jaunuolių iš Raseinių rajono dalyvavo jaunimo stovykloje Tytuvėnuose, kuri buvo vykdoma įgyvendinant projektą „Pagauk šansą pabendrauti, sužinoti, išmokti“, finansuojamą Raseinių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų finansavimo konkurso lėšomis. Stovykloje raseiniškiai turėjo galimybę susitikti su jaunimu iš Radviliškio, Šeduvos, Pakruojo jaunimo centrų. Keturias dienas jaunuoliai aktyviai dalyvavo susipažinimo, komandos formavimo, veiklos planavimo įgūdžių ugdymo, talentų atradimo užsiėmimuose. Stovykloje vykusiose vakaro refleksijose jie prasitarė, kad geriau pažino vienas kitą, susirado naujų draugų, patyrė neišdildomų emocijų, o jaunimo centro darbuotojai pakeitė jų kasdienybę ir padėjo geriau pažinti bei atrasti save.

Nuo šių metų balandžio mėnesio AJC įgyvendina Raseinių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Atvirojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone“. Projektas baigsis gruodžio mėnesį.  Jaunimo darbuotojai po kartą per savaitę vyko į Žaiginio ir Nemakščių miestelius ir ten organizavo įvairias veiklas jaunimui: pėsčiųjų žygius, plaukimą baidarėmis, tinklinio, krepšinio, kvadrato varžybas, vandens mūšius, filmų peržiūras atvirose erdvėse, psichologinius žaidimus, grupinius ir individulius pokalbius ir kt. . Projekto veiklose dalyvauja daugiau nei 40 jaunuolių iš skirtingų rajono vietovių. Tai puiki galimybė jiems susipažinti, įsitraukti į bendras veiklas, ugdyti savanorystės, komandinio darbo įgūdžius, patirti naujų įspūdžių bei gerų emocijų. AJC iniciatyvą organizuoti veiklas jaunimui labai entuziastingai parėmė Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, Nemakščių bendruomenės santalka, Žaiginio bendruomenė „Bitupis“, suteikdamos savo patalpas, lauko erdves  bei visokeriopą pagalbą.

Nuo rugpjūčio mėnesio Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba įgyvendina fizinio aktyvumo veiklų, skatinančių fizinio aktyvumo plėtrą projektą „Judėsiu - sau padėsiu“, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projektas skirtas jaunimui bei vyresnio amžiaus žmonėms. Jis startavo bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, kuris buvo įgyvendintas bendradarbiaujant su Raseinių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba bei kitomis organizacijomis. Į renginio organizavimą pavyko įtraukti kaip niekada gausų jaunuolių savanorių būrį. Net 34 jauni žmonės susipažino su masinio renginio organizavimo „virtuve“, išbandė save naujoje veikloje, ugdėsi komandinio darbo įgūdžius, susirado naujų draugų ir, be abejo, puikiai praleido laiką. Projekto „Judėsiu – sau padėsiu“ metu numatytos įvairios fizinio aktyvumo veiklos jaunimui: biliardo, stalo teniso užsiėmimai, jėgos treniruotės, plaukimo pamokos baseine. Šiuo metu veiklos sustabdytos dėl Raseinių rajone įvesto karantino. Jam pasibaigus, jos bus atnaujintos.

Per tuos devynis mėnesius neatpažįstamai pasikeitė AJC patalpos, įsigyta naujo inventoriaus, kuriamas firminis AJC stilius pasigaminant suvenyrų, marškinėlių, krepšių su AJC logotipu, numatytas papildomai AJC skirtų dviejų patalpų remontas, kuris bus atliktas pačių jaunuolių pastangomis.

Darbų daug, užmojų dar daugiau, todėl neišvengiamai teko ieškoti galimybių papildyti jaunimo darbuotojų komandą. Dabar joje penki darbuotojai (dauguma jų dirba nepilnu etatu), nebijantys iššūkių, nusiteikę nuoširdžiam, atviram bendravimui su jaunais žmonėmis, ieškantys galimybių plėtoti AJC veiklas. Šiuo metu jie rengia dar du projektus jaunimo veikloms finansuoti. Laikykime pirštus sukryžiuotus – kad pasisektų!

Valdonė Balčatienė, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė


Raseinių atviras jaunimo centras – atviras pokyčiams ir naujoms veikloms

 

   Ar žinote ką veikia jaunimas? Tikriausiai ne vienam yra tekę lankytis Raseinių jaunimo centre, kuomet yra rodomi filmai, tačiau, raseiniškių tarpe „AJE sale“ vadinama vieta yra kur kas daugiau nei paprasta renginių ar filmų rodymo vieta. Šioje salėje nuo antradienio iki šeštadienio verda aktyvus jaunų žmonių gyvenimas.

   Šis, dar 2015 metais įkurtas, pavadinimus keitęs, nuo šių metų vasario 1 d. Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos atviru jaunimu centru (Raseinių AJC)  tapęs, centras kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų. Pagal 2019 metų statistiką, bendras lankytojų skaičius per II-IV ketvirčius – 3587 (unikalių lankytojų skaičius – 393) jauni žmonės.

   Raseinių AJC tikslas – didinti 14-29 metų amžiaus asmenų užimtumą vykdant veiklas, skirtas sudaryti sąlygas jaunam žmogui įsitraukti į asmeninę, profesinę, visuomeninę veiklą bei plėtoti ir ugdyti kompetencijas (asmenines, socialines, profesines, edukacines) vadovaujantis atvirojo darbo su jaunimu principais.

   Jaunimo užimtumo problemas spręsti perdavus Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybai, jaunuoliai džiaugiasi, kad užimtumo veiklos ne tik nesustojo, bet ir pasipildė naujomis užimtumo formomis. Kiekvieną penktadienį organizuojami bendri lankytojų ir darbuotojų susirinkimai, kurių metu abi pusės išsako savo norus, pasiūlymus. Artimiausiu metu planuojama pasitvirtinti metinį veiklų planą, kuriuo kryptingai bus dirbama, įtraukiant jaunuolius į savanorišką veiklą. Rengiamasi organizuoti protmūšius, susitikimus su įdomiais Lietuvos žmonėmis, pradės veikti menų, amatų ir kitų užsiėmimų dirbtuvės. Taip pat planuojama stiprinti bendradarbiavimą su kitų rajonų atvirais jaunimo centrais, kartu dalyvauti sportinėse ir projektinėse veiklose.

   Veidą keičia ir įstaigos patalpos – perdažyta laiptinė, atliktas generalinis patalpų valymas, kiti būtini kosmetinio remonto darbai. Šiuo metu vykdomas priešgaisrinės saugos sistemų bei papildomą lankytojų ir darbuotojų saugumą užtikrinančių priemonių įrengimas.

   Nors atviras jaunimo centras Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos rankose dar tik mėnesį, centro lankytojai jau spėjo sudalyvauti pojūčių teatro „Aš tavęs nevirškinu“ programoje, kurios metu jaunuoliai susipažino su kitokiu virškinamojo trakto veikimu – jaunimas patyrė kelionę, kuria energija iš maisto patenka į žmogaus kūną, patys ją kurdami kūnais ir vienas kitam padėdami. Visa tai menininkės pateikė per vieno paauglio istoriją, ypatingą dėmesį suteikiant emocinei būsenai. Per Užgavėnes centro lankytojus aplankė Raseinių trečiojo amžiaus universiteto (Raseinių TAU) studentės, kurios vaišino pačių iškeptais blynais. Tai buvo viena pirmųjų jaunuolių ir Raseinių TAU pažinčių, kurias bus siekiama plėtoti, ateityje organizuojant bendrus renginius.

   Kaip ir anksčiau, Raseinių AJC besilankantys jaunuoliai, iškilus gyvenimiškiems ar emociniams sunkumams, gali kreiptis į jaunimo darbuotoją, tačiau nuo vasario 1-osios, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba sudarė sąlygas jaunuoliams kreiptis į profesionalų psichologą nemokamai konsultacijai.

   Vasario pabaigoje Raseinių AJC lankytojai buvo supažindinti su atnaujintomis taisyklėmis, apibrėžiančiomis ne tik lankytojų ir darbuotojų teises, bet ir pareigas, kurių nesilaikant numatyta tam tikra atsakomybė.

   Kovo 27 dieną AJC lankytojos kviečiamos į vakarą, skirtą tik merginoms, kuriame kalbėsis joms aktualiomis temomis, bendraus su psichologe Justina Zelionkaite Dambrauskiene.

   Pasitikdamas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Centro jaunimas ėmėsi iniciatyvos – kovo 10 d., 19 val., Raseinių AJC salėje organizuojama „Laisvės diskoteka“ jaunimui, kurioje jauni žmonės bus kviečiami švęsti laisvę kartu!

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba
V. Grybo g. 33, Raseiniai
Tel. (8 428)  51 571
El. paštas  info@rspt.lt

Atnaujinta: 2022-05-05